Számítógépes játékhoz csalás készítését tiltja bármilyen törvény Magyarországon?
Azt tudom hogy Kínában már van ilyen törvény, azt olvastam hogy Amerikában is bár erre bizonyítékot sehol nem írtak.
Konkrétan mire gondolok:
Mi történne ha írnék egy aimbotot, esp stb csalást mondjuk Fortnite-ra vagy PUBG-re, majd az Epic Games / Bluehole beperelne engem? Ugye volt már ilyenre példa, de kínában. + itt ugye országok közötti távolság is van, ha jönne ellenem egy per kínából mi a franc történne?
Az eredeti kérdéshez kapcsolódian talán az "üzletrontást" lehetne ráhúzni, viszont szerintem nem a készítőre, hanem a használókra, hisz a készítő csak megírja és felrakja a netre a csalást, ő (bizonyíthatóan) nem használja.
Nincs magyar törvény rá. Az a büntetendő kategória, ha egy ilyen csalóprogramba trójai vírust rejtesz hogy kémkedj mások után és feltöltöd valahova, hogy letöltsék. Volt ilyen magyarországon, egy etikus hacker lefülelte a csapatot.
Mi abban a szórakozás, ha helyetted játszik a gép? A kooperatív lövöldékben épp az a lényeg, hogy ki céloz jobban, vagy kinek vannak szerencsésebb lövései, fejleszti a reakcióidőt, a koordinációs és koncentrációs készségeket.
A válaszod második részére reagálva:
A készítők nem azért készítik mert ők használják, hanem azt akarják megmutatni a többi fejlesztőknek hogy mekkora tudások van, pl sikerült az új anti-cheatet kijátszani stb.
Beazonositanak es kitesznek a jatekok vilagabol ... meg hardver-ban is siman szoba johet. Lenyeg a lenyeg, a gamer tarsadalom megbelyegez, fekete listas leszel es mindenki utalni fog.
Persze ha csak verpistike vagy aki sehova sem tartozik a jatekokban, akkor nem problema a kozutalat.
Komoly jatekosok tudnak jatszani, buszkek a teljesitmenyukre es utaljak a csalokat!
Én World of Tanks nevű online játékkal játszom. Itt a fejlesztők Wargaming készíti a cheateket és dobja piacra. Régen csak prémium fiók mellett lehetett cheateket venni. Azt mondták azért akarnak aimbotot,egyéb módokat betenni a játékba, hogy a nagyon gyenge játékosoknak sikerélményben legyen részük. Ez kiverte a biztosítékot, így nem tették be hivatalosan.
Sajnos nagyon sokan használják ezeket a cheateket. Szűkülés nélkül fordulából ellőnek kupolát, ami kicsi. Többször is gyújtanak, mégha max 2x lehetne. Meghackeli a számítógépen futó programot és egy csomó dolgot megbabrál. A Wargaming pedig csak azokat bannolja, akik nem fizetnek érte.
Amit 5-ös ír, az az az eset, amikor a szoftver kódját visszafejti valaki és úgy készíti el a csalást, vagy belekontárkodik annak működésébe, vagy manuálisan módosítja az adatbázisát, vagy így kikémkedi, hogy van megoldva az, amire kíváncsi. Ezt a licencszerződésben mi is szerepeltetjük, hogy tilos.
De ha valaki egy általános aimbotot készít anélkül, hogy vissza kellene fejtenie bármelyik programot hozzá, az így már nem sért törvényt. Megoldható, mert egy képfelismerő algoritmus kell hozzá (ami felismeri sorozatos kép adatok alapján, hogy van az eltalálandó tárgy), az egérmozgást utána már egyszerű szoftveresen vezérelni. Léteznek már ilyen aimbotok. Ezek lényegében a játékost szimulálják és bármelyik lövöldözős játékkal működnek.
Vannak olyan, önvezető autós szoftvereket fejlesztő cégek, ahol autósjátékokkal próbálják ki a szoftverük önvezető képességeit, ők sem nyúlnak bele az eredeti játékba, a szoftverük csak figyeli a képernyő tartalmát, kielemzi és szimulálja a kormány és pedál mozgás imputot a játék számára.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!