Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan kell jogilag érvényes...

Hogyan kell jogilag érvényes szerződést írni?

Figyelt kérdés

Kell hozzá ügyvéd, vagy én megírom, és ketten aláírjuk a szerződő féllel? Esetleg tanú kell, vagy valami?


Magánszemélyekről van szó.


2020. dec. 29. 16:25
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:

Egyébként nekem az a célom, hogy a tőlem származó kutyáknak ne legyenek utódai. A tenyésztéshez fajtatiszta törzskönyves állat kell, és valamilyen tenyésztői klub tagjának kell lenned. A kiskutyát utcáról befogadott mindenféle keverékek, törzskönyvük nincs és nem is lehet. Ezzel már kilőve a tenyésztést.

Amit az örökbefogadó csinálna az szaporítás. Egyrészt sosem lehet tudni, hogy az állatoknak milyen rejtett, vagy esetleg rejtetlen betegségei vannak, hiszen van olyan betegség, ami csak idősebb korában jelenik meg. Egy laikusnál sokkal nagyobb a kockázata a vemhesség, és fialás közbeni súlyosabb komplikációnak, hiszen egy szakértő, aki erre fel is van készülve nem dolgozik utcai keverékekkel. A kiskutyáknak a sorsáról sem fogok tudni semmit, és valószínűleg a szülők gazdája sem, hiszen a legtöbb esetben úgy gondolják, hogy ők pároztatták a kutyáikat, akkor a leendő gazdának is joga van hozzá, nagy eséllyel még a kapcsolatot sem fogják tartani.

Ha bemész egy menhelyre, gyepmesteri telepre, akkor rájössz, hogy az ottani kutyák 99%-a ilyen szaporítóktól került oda. A gyepmesteri telepen pedig még egészséges kutyákat is altatnak hiszen muszáj nekik. Ezen felül, ha a kölykök bármilyen genetikai rendellenességet örökölnek, akkor lehet, hogy egész életükön át szenvedni fognak miatta.

Azért szeretném, hogy ivartalanok legyenek a kutyák, hogy ezeket mind megelőzhessem, ráadásul családi kutyának szánom őket.

Ezen kívül az adott egyednek is előnyös az ivartalanítás. Többféle betegség megelőzhető vele (többek között az ivarszervi megbetegedések pl. rákok), és a kutya várható élettartama, megfelelő tartási körülmények mellett évekkel meghosszabbodik.

Természetesen ha tudnak orvosi papírt mutatni arról, hogy a kutya valamilyen okból nem műthető, nem kötelezhetem őket. Viszont akkor is kellene olyan, hogy ilyen esetben se legyenek utódaik.

2020. dec. 30. 18:58
 22/28 anonim ***** válasza:
Mennyibe kerül egy ivartalanítás manapság?
2020. dec. 30. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:

Vidéken kevesebb, kis településeken van ahol tízezer forint környékén megcsinálják (kant, szuka valamivel több). Nagyobb településen, de vidéken pl. Szeged, mérettől, és nemtől függően (a nőstények nagyobb műtét, így többe kerül, de kistestűeknél mindig kevesebb) átlagosan kanoknál 15-22000 Ft (nagytestű kant olyan 20-22 ezer körül műtenek), nőstényeknél több átlagosan 25-32000 ezerig (nagytestű nőstényt átlagosan 30-32 ezer forintért műtenek), a kistestűek a legolcsóbbak, a közepes testűek a nagy, és a kicsi között vannak árban, aminek összegét állatorvosa válogatja. Budapesten ennél drágább, de Szeged mellett lakom, így a Szegedi árak a relevánsak. Ha ivartalanítási akció van valamelyik menhelyen, akkor ennél olcsóbb.

Viszont ezek az árak tartalmazzák a varratszedést, stb. ami az ivartalanítás után szükséges. Egyszerre soknak tűnik, viszont ezt az állat egész életében, csak egyszer kell kifizetni. Egy rombolósabb kutyánál sok gazdi ennél még játékra is többet költhet.

2020. dec. 30. 19:23
 24/28 anonim ***** válasza:
Csak azért kérdeztem, mert ha tutira akarsz menni, akkor megcsináltatod te az ivartalanítást, és annak az áráért adod el a kutyákat. Így ugyanott vagy, de nem lesznek kétségeid.
2020. dec. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
#24 én is ezt írtam, nem értem, hogy mi a probléma ezzel.
2020. dec. 31. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:

Az a gond az ötlettel hogy most 2 hónaposak. Leghamarabb 6 hónaposan lehet őket ivartaltalanítani. Akkor még négy hónapig nálam kell, hogy maradjanak, aminek igazából örülnék is, de egyre nagyobbak lesznek, több mozgásra, foglalkozásra lesz szükségük. Természetesen én is gondoltam arra, hogy én intézem a műtétet, de addig még kell őket tartani. Sőt arra is gondoltam, hogy elmegyek a gazdához, és elviszem őket én ivartalaításra, de ahhoz is jó lenne szerződés, hiszen ha azt mondja, hogy nem vihetem a kutyát műtétre, akkor semmi jogom hozzá.

Másrészt keverékkutyáért nem adnak pénzt, még ivartalanul sem valószínű.

Gondolkoztam, és járható útnak látom azt, hogy addig nem írjuk át a tulajdonos adatait a kutya chipjében, amíg nem ivartalan. Természetesen ha az állatorvos azt mondja, hogy a kutya nem műthető, akkor nem kötelezhetem rá, hogy megműtesse.

Ezzel viszont még mindig van gond. Nem egy állatorvosról hallottam már, aki megbízott a gazdiban és igazolás nélkül átírta a nevére az állatot. Ha nincs szerződés, és a kutya átkerül a gazda nevére, akár jogosan, akár jogtalanul, már hivatalosan az övé, és ismét nincs beleszólásom.

Tényleg, amúgy ha az állatorvos ilyen ügyben hibázik, akkor tehetek valamit?

2020. dec. 31. 17:53
 27/28 anonim ***** válasza:

26: szerintem már túlbonyolítod ezt az egészet....


Tiszteletreméltó a felelős gondolkodásod, de tartok tőle, hogy ilyen feltétellel senki nem fog tőled kutyát elfogadni....

2020. dec. 31. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Akkor még azzal mehetsz biztosra, hogy kérsz biztosítékba/letétbe 40.000 forintot, amit akkor fizetsz vissza, ha bizonyítják, hogy egy éven belül saját költségen belül ivartalanítják. Amennyiben nem jelentkeznek egy éven belül, a pénzt megtarthatod.
2021. jan. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!