Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan kell jogilag érvényes...

Hogyan kell jogilag érvényes szerződést írni?

Figyelt kérdés

Kell hozzá ügyvéd, vagy én megírom, és ketten aláírjuk a szerződő féllel? Esetleg tanú kell, vagy valami?


Magánszemélyekről van szó.


2020. dec. 29. 16:25
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Milyen szerződés? Mi a tárgya?
2020. dec. 29. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindegy, hogy egy párezer ft-os izéről van szó, vagy egy 50milliós ingatlanról...
2020. dec. 29. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Állatot szeretnék örökbe adni ivartalanítási szerződéssel, csak nem tudom, hogy ez hogy működik. Menhelyek tudom, hogy adhatnak ki, de ők nem magánszemélyek.
2020. dec. 29. 16:55
 4/28 anonim ***** válasza:

Mit értesz ivartalanítási szerződésen...???


Mi lesz a szerződésbe írva?

2020. dec. 29. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
Nincs olyan, hogy ivartalanítási szerződés. Olyat köthetsz, h nem tenyésztheti gazdasági célból.
2020. dec. 29. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

ivartalanítási kötelezettséget akartam írni. Bocsánat figyelmetlen voltam.

Az azt jelenti, hogy a leendő tulaj köteles ivartalanítani az állatot, így nem tudja szaporítani. Ezzel megelőzve a leendő kóbor, menhelyre, esetleg gyepmesteri telepre kerülő állatok születését, és a genetikai betegségek továbbadását.

2020. dec. 29. 17:53
 7/28 anonim ***** válasza:
És ezt honnan fogod tudni lekövetni...???? Egy sajtcédulát aláír - semmire nem kötelezi őt...
2020. dec. 29. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

A menhelyek, tenyésztők hogyan csinálják? A szerződésbe nem lehet beleírni, hogy ellenőrizhessem, esetleg nyomon követhessem az állatot?

Utcáról befogadott kölyköt nem akarok úgy örökbe adni, hogy aztán kitudja mi lesz vele. Az örökbefogadó szava rengeteget ér, ha nem tudom ellenőrizni, hogy betartja-e.

2020. dec. 29. 18:03
 9/28 anonim ***** válasza:

"A szerződésbe nem lehet beleírni, hogy ellenőrizhessem, esetleg nyomon követhessem az állatot?"


De igen.

Bármit bele lehet foglalni egy szerződésbe, ami nem sért jogot, és ami megvalósítható, elvárható a szerződő féltől.

Tehát olyat mondjuk nem, hogy rózsika néni vállalja, hogy holdraszállást valósít meg 90 napon belül, önerőből.



Tanúk kellenek, vagy ügyvéd előtt kell szerződnötök.

Dátum is érvényességi kellék, az SK aláírás is és a szerződés minden oldalát alá kell írni, a végén pedig odaírni, hogy hány számozott oldalból áll.

2020. dec. 29. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:

Kérdező!


Ajándékozási szerződéssel, ha nem akarsz pénzt az állatodért.


Ehhez főszabály szerint nem kell ügyvéd, csak 2 (ügyleti) tanú.


A másik fél ivartalanítási kötelezettségét és a Te ellenőrzési lehetőségedet is bele lehet foglalni, ha előzőleg ebben megállapodtatok.

2020. dec. 30. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!