Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Hogyan itelitek meg az izsaki...

Hogyan itelitek meg az izsaki rendorintezkedest?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 16. 07:58
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

Igazából senki nem tudja, hogy miért tettek így! De biztosan nem megölni akarták. Habár lehet, hogy az itt írók 90 %-a megverte volna azt az embert.

A törvények nagyon gyengék. Ha nem beszél a tolvaj nyert ügye van. Ezért ez a sok lopás. Ebben a két rendőrben még benne volt a "bűnözők" elleni harc. De feleslegesen. Szerintem a rendőröknek egyáltalán nem kellene küzdeni a bűnözők ellen az emberek védelmében!!!!!! A törvények a gyengék és nem rajtuk múlik. Ráadásul ha valami szabálytalanságot követnek el egyből feljelentik őket. Ezért nem éri meg.

Én biztosan csak a formaságokat csinálnám meg, úgy nincs baj. A többi meg le van sz*rva.

2013. ápr. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 sni ***** válasza:
kérdező: igazad van, kétséget kizáróan megállapították e, hogy ő volt a tolvaj? Ez alapján kétszínűség tőled a két rendőrt bűnösnek mondani, amíg kétséget kizáróan nem állapítják meg, hogy miattuk volt! Vagy az ártatlanság vélelme az ítéletig csak egyoldalú dolog? Amennyiben miattuk volt, és a bíróság elítéli őket, az példaértékű legyen!
2013. ápr. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
A törvények gyengék, a bűnözőket védik. Most ez esetben a rendőrökre is igaz lesz, legalább kihasználják ők is a kiskapukat.
2013. ápr. 17. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
38%
Megérdemelte. A rendőrök nem büntetést hanem kitüntetést érdemelnek.
2013. ápr. 17. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
Eddig a NAGY SZÉLSŐSÉGESEK verték a mellüket, hogy a rendőrök gyengék, erőszakosan kell megoldani mindent. Most meg egy sem írja, hogy ez volt a jó. Hát persze, mert ők sem gondolták komolyan amikor ilyet mondtak.
2013. ápr. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

Sajnos a rendőrökre nagy nyomás nehezedik a civilek és a főnökök irányából is: "Oldd meg! Nyomozd ki!" De közben tartsa be a szabályokat is. A kettő együtt nem működik.

Hogy segítik a rendőrök, ügyészek munkáját az olyan szabályok, miszerint a bíróságnak nem kötelessége a kép- és hangfelvételek bizonyítékként való elfogadása? Mivel bizonyítsa a rendőr az elfogott ember bűnösségét, ha már ezek sem elengedőek?!

2013. ápr. 18. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
Agyonveressel ?
2013. ápr. 19. 07:46
 18/24 anonim ***** válasza:

Szerintem nem akarták azt a rendőrök sem hogy meghaljon az az ember így sikerült egy rossz ütés és kész a baj.

De az feltűnő hogy mekkora port vernek fel vele.

Amikor minden nap a CIGÁNYOK !!!!! megölnek egy magyart

az nem újság az nem baj azt nem jegyzik sehol azoknak szabad.

Aztán meg mindenki azt mondogatja ha bűncselekmény történik , hogy "agyon kéne lőni,verni,meg halálbüntetés stb. Hát tessék megtették most meg ez nem jó hát elég érdekes dolgok ezek.Mindenesetre ez a gané nem fog már többet lopni és nem fogja megkeseríteni mások életét.

2013. ápr. 19. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
61%

Én kicsit máshogy látom...

Most elvonatkoztatva ettől az esettől, mert hivatalos tájékoztatás még nem volt az ügyben, a bűncselekményt elkövető rendőr mindig is kiemeltebb figyelmet kapott, és kap jelenleg is. Szerintem ez így is van jól. A rendőr arra tesz esküt, hogy mások személyét, jogait, javait sértő cselekményekkel és elkövetőikkel szemben lép fel. Ha azonban az ilyen cselekményt éppen ő követi el, az súlyosabbnak minősül, amire szerintem nem magyarázat az, hogy "ő is ember..." Civilként, ha szabad így fogalmazni, állampolgári - ámbár büntetőjogi következményekkel fenyegetett - joga bűncselekményt elkövetni, mást megverni, megölni, kirabolni, meglopni stb. Ha ezt valaki rendőrként követi el, az alkalmatlan arra, amire felesküdött, és erre - szerintem - nincs semmi elfogadható magyarázat. Inkább szereljen le, mielőtt bűncselekményt követ el.

Gyakori, bár kissé már szintén közhelyes példa erre, hogy ez olyan, mintha a tűzoltó gyújtogatna, vagy amikor egy orvos betegíti meg az embereket (ilyenre is szokott lenni példa), és még lehetne sorolni, amikor valaki a saját hivatása, munkája ellenében dolgozik. Vagy, mintha a BKV ellenőr bliccelne. Ha ők nem tartják be a "játékszabályokat," akkor hogy várják el az utasoktól. Ugyanez a helyzet a vezetés közben mobilozó rendőrrel, és a hasonlókkal. Mert ugye felháborodnál, ha utána téged megbüntetne, mert vezetés közben telefonálsz. Megjegyzem, jogosan, habár a te bünődet ez nem csökkenti.


A hozzászólásod másik fele se stimmel (szerintem). Szerintem, akik a halálbüntetéssel érvelnek, nem feltétlen (mind) ilyen esetekre gondolnak, hanem súlyosabbakra (gyilkossák, nemi erőszak, stb.) Másrészt nem biztos, hogy igaz, hogy most azok "ajvékolnak", akik egyébként a halálbüntetés mellett érvelnek. Szóval kicsit össze lett mosva a két halmaz.

2013. ápr. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Nyilvánvaló, hogy nem szándékos emberölés történt. A nagylegény biztosan nem volt hozzászokva a pofonhoz. Megijedt, mert ők ilyen félősek. Persze meg is ijedhetett, hiszen eddig neki mást nondtak. Vidd csak el nyugodtan amit látsz, mert úgyis élelmesnek áll a világ. A humanista okoskodóknak meg csak annyit, hogy talán ha kicsit olvasnának is, mondjuk egy kis angol viktoriánus kori irodalmat, művelődnének, akkor rájönnének, ha akkor nem tisztítják meg az országukat már az 5 éves tolvajoktól is, akkor most nem lenne hova elmenni nekik ebből a "fasisztanáciantiszemita Magyarországról".(szájbarágósan a szándékos félreértések elkerülése végett: országunkat nem én jellemzem így hanem ők, amivel én nem értek egyet)
2013. ápr. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!