Hogyan itelitek meg az izsaki rendorintezkedest?
Az az érdekes, hogy egyesekben (sokakban) éppen ez a nézet ("ezek a retkek másból nem értenek") megbotránkozást vált ki amiatt, hogy a csendőri időszakra emlékezteti őket, amikor tényleg így működtek a dolgok.
Csak azt felejtik el a nagy megbotránkozásban, hogy - bár még mindig sokan úgy vélik, hogy vannak, akik csak a pofonból értenek, de - ezt ma már nem lehet büntetlenül megtenni.
Bizonyitott ketseg nelkul hogy a gyanusitott lopott?
De ha igaz is,egyenlo a lancfuresz az emberelettel ?
Nem lehet egy szóval jellemezni, mert egy nagyon összetett folyamat egy megnyilvánulása.
1. Egy ember soha nem vonhatja ki magát saját tettei felelőssége alól. Nő a felelősség, ha a tettek emberekre vonatkoznak, mint itt. Még jobban nő, ha visszafordíthatatlan tettének következménye. Mindenkinek kötelessége mérlegelni, képes-e a feladatot ellátni. Ők nem bizonyultak képesnek, bármit tettek. Ezt a felelősséget se csökkenteni, se áthárítani nem lehet.
2. Egy ember a munkavégzése során különböző helyzetekkel és feladatokkal találkozik, nagy kérdés, közülük hányat nem tud kezelni. Rendőrségnél a közvetlen felettes dolga ezt megítélni. Nem szabad alkalmatlan embert beosztani szélsőséges esetek kezelésére. A közvetlen felettesnek e felelősségét viselnie kell.
3. Egy rendőrparancsnok erősen hierarchikus szervezetben tevékenykedik, ahol utasítások döntik el, mit kell tenni, különben változik az adott személy helyzete. Az intézmény általános szemlélete, illetve amit felsőbb parancsnokok rájuk kényszerítettek, meghatározza egy operatív parancsnok szemléletét (választása annyi, hogy teszi, vagy nem ő a parancsnok). Ezért elsősorban a legfelső vezetők - közöttük főleg Pintér Sándor - a felelősek. Tovább fogja rontani a helyzetet, ha kibújnak alóla (nőni fog a kétszínűség).
4. Szélsőséges esetek a gazdaság nem megfelelő (nagyon rossz) állapota esetén sűrűsödnek. Egyidejűleg ez befolyásolja alapvetően a tömegek hozzáállását, szemléletét is, már csak a szélsőséges esetek számának növekedése miatti bizonytalanságnövekedés miatt is. Ebből az következik, hogy megnő a társadalmi nyomás kisebb jelentőségű ügyek keményebb kezelésére (röviden: már a lopásokat is furkósbottal és életfogytiglannal kell kezelni - nehogy megismétlődjön). Ez a torz szemlélet és kényszerítő gondolkodásmód - a megfelelési kényszer miatt - képzetlen embereket abszurd megoldásokhoz vezet. Itt pontosan ez történt. Ez egy nagyon összetett jelenség, de abszolút biztosan megállapítható, hogy közvetetten törvényszerű volt ennek bekövetkezése, sőt, számának növekedése. Ezért pedig kizárólag a politika és a politikai gondolkodásmód, az a szerinti törvénykezés és gazdasági állapot felelős. Azaz a politikus. Mindenekelőtt a hatalmon lévő.
Ezért a szomszédos cellában biztosítani kell számára helyet.
Hát,hogyha a rendőrök miatt halt meg,mert bántalmazták,akkor szerintem a rendőrök most nagyon jó helyen vannak,és törvény szerint olyan büntetést szabjanak ki rájuk,amit érdemelnek.
Pl emberölésért 15 év fegyház.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!