Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Miért nem tesznek semmit a...

Miért nem tesznek semmit a rendőrők a cigánybűnözés ellen? Mi hogy védekezhetünk?

Figyelt kérdés
Békés környezetben laktam eddig, de ide is elért a cigányok bűnözése, agyonvertek egy helyit, éppen rosszkor volt rossz időben... Eléggé rossz kifogás. Ezeknek semmi nem szent, el lettek kapatva rendesen!!!! Kötelezettségeik nincsenek, csak jogaik. Joguk a betörésre, joguk emberélet kioltásásra, joguk késelésre stb. Az ártatalan embernek meg joga van befogni a saját száját.... Hát itt járunk. Most a helyiek összefognak, inkább a fiatalok, de nagyon féltem őket, mert közben meg fenyegőteznek a cigók! Ha jogosan megvédi az ember a saját életét, vagy a tulajdonát akkor őt hurcolják meg... Mit tehetnek a fiatalok? MErt ez a helyzet tarthatatlan. A rendőrség nem tesz semmit, a kormány nem tesz semmit, mi mit tehetünk? Segítsetek, mert féltem a fiamat!!! Nem zárhatom be a szobába, felnőtt ember, és féltem a többi fiút is, és félünk, mert a törvény nem a rendes ember oldalán áll... Mit tegyek? A rendőrők füle hallatára ismerte be a vádakat a cigány, de még jegyzőkönyv sem készült. Hát hol az igazság???!!! Miért nem tesz semmit a rendőrség?
2009. szept. 15. 08:40
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
40%

A rablások száma kb. 30%-kal nőtt az utóbbi 10 évben, az emberöléseké viszont kb. ugyanilyen mértékben csökkent.


Tudom, hogy mostanában divat a romló közbiztonságról beszélni, de igazából arról van szó, hogy egymást paráztatjátok. Nem a közbiztonság romlik, hanem egyszerűen jobban az érdeklődés homlokterébe került a közbiztonság az utóbbi 1-2 évben.


1995-96 körül sokkal rosszabb volt a közbiztonság.


"Ha jogosan megvédi az ember a saját életét, vagy a tulajdonát akkor őt hurcolják meg..."


Ez eddig se volt így, a Btk. legutóbbi módosítása óta pedig különösen nincs így.

2009. szept. 16. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 A kérdező kommentje:

Utolsóhoz:

Nem a "divat" beszél belőlem, és gondolom a többi emberből sem. Statisztika, pedig nem nagyon érdekel, mert én eddig nem ezt tapasztaltam. Amikor azt mondják a statisztikák, hogy nekünk tök jó, akkor elhiszed?!


Eddig nálunk nem fordult elő hasonló bűntény, ezért azt hiszem jogos a félelmünk, illetve az aggodalom. (egyébként tök jó hír, hogy csökkent az emberölések száma... bár elég sok esetet lehet hallani, de lehet régen nem "reklámozták" ennyire... viszont ez nem vigasz azoknak akiknek értelmetlenül haltak meg rokonuk, ismerősük, vagy akit nyomorékká vertek, vagy "csak simán" megvertek...


A btk módosítása pedig lehet hogy igaz, én nem figyelem (már) a törvénymódosítást, vagy tv hozást, mert a tapasztalat sok esetben nem ez!

Tudok olyan esetekről, amikor az ártatlan, vagy a "kevésbé bűnös" (ez hülyén hangzik, tudom) jött ki rosszul egy konfliktusból. Itt lényegtelen a bűnöző etnikuma, volt olyan eset, hogy betörtek egy házba, hívták a rendőrt, míg kiért, addig feltartották a betörőt, és a végén ő tett feljelentést, milyen jogon tartjá ők őt bezárva akár 10 percre is. MIÉRT JÖTTÉL BE???!!! nem ez volt a reakció. Kutyaharapással is van ilyen eset... Sajnos ez a valóság.

Jó lenne, ha mi is éreznénk azt amit írtál. És akkor mit szóljanak akik sokkal roszabb környéken élnek mint mi...


Köszönöm a válaszodat, és mindnekinek, meg a jó tanácsokat stb.. Talán normalizálódik a normális emberek élete, és akkor nem arról kell beszélni, hogy ki menniyre nem szereti a cigányokat, hanem pusztán bűnöző lesz, és ártatlan. NA AKKOR tud majd békésen élni egymás mellett cigány és magyar! De amíg kihasznáják bizonyos politikai, vagy érdkekkörök ezt a népcsoportot, addig ez lesz.. Pedig én hiszem és tudom, hogy megvalósíható lenne a normális élet velük is.(talán) Na majd talán az unokáim unokáinak:)

2009. szept. 17. 12:18
 23/37 anonim ***** válasza:
100%
Nincs jogszabályi háttér. A rendőrség nem egyenlő a jogalkotóval. Az meg nem az ő hibájuk, ha a cigány összetart, a magyar meg nem. Az se, ha a magyar nem ordít, ha agyonverik egy társát, a cigány meg igen. Nekik van igazuk.
2009. szept. 24. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 A kérdező kommentje:

Utolsó!

Igazad van. 100%-ban.

2009. szept. 24. 16:15
 25/37 anonim válasza:

A vipera egy kis vascső.. ezer forint a pesti józsefvárosi piacon.. ha alkudsz a kinivel akkor 500ért a tiéd.. de a vipera nem megoldás.. nekem is volt, haverok előtt vagiztam csak vele.. aztán a 30. kinyitásra szétesett és széttörtem vele véletlen pár csempét :D

Fa$zság. Költözz el.. az a megoldás..

2009. szept. 28. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:

"Nem a "divat" beszél belőlem, és gondolom a többi emberből sem."


Manapság mindenki a közbiztonságról beszél. Most ez a divat. Régebben más volt a divat. Lehet, hogy a "divat" szót erősnek érzed, de nincs rá pontosabb szó.


A média mostanában ezt emeli ki, ez a forró téma. Az olaszliszkai esettel kezdődött, és a Cozma-üggyel folytatódott, ehhez kapcsolódótt a Gárda és a Jobbik választási eredménye. Ez a néhány hír együtt egy olyan hírkomplexummá áll össze, ami sok hónapra csámcsogási lehetőséget adott a sajtónak. Így 2009-ben az egész ország a cigánytémára és a közbiztonság témájára van rácuppanva, miközben a közbiztonság nem rosszabb (sőt jobb) mint korábban, és a cigányok száma sem nőtt meg a 3-4 évvel ezelőttihez képest.


"Statisztika, pedig nem nagyon érdekel"


Pedig az ország helyzete a statisztikából derül ki, nem abból, hogy te személyesen hogyan érzed magad. Az csak téged ír le, nem az országot. Én pl. nem parázok úgy, mint te. Te meg aggódsz. Kinek van igaza? Egyikünknek sem, ugyanis igaza a tapasztalati adatoknak, vagyis a statisztikáknak van. Nekem és neked csak érzéseink vannak, a tények a statisztikákból derülnek ki. Ha az ember az ország állapotáról nyilvánít véleményt, akkor jobb, ha elvonatkoztat önmagától.



"egyébként tök jó hír, hogy csökkent az emberölések száma... bár elég sok esetet lehet hallani, de lehet régen nem "reklámozták" ennyire..."


A 90-es évek elején szokásos évi 200-250 eset helyett tavaly már csak 150. Egy évben hat-nyolc eset van, amiről egész évben beszél a sajtó. Pl. az olaszliszkai eset 2006-ban történt, egyike volt az elmúlt 3 év 500 gyilkosságának. Mivel különösen brutális eset volt és a politika is rászállt, ezért még mindig beszélünk erről az esetről.


Ha a gyilkosságok száma valami csoda folytán 70%-kal csökkenne, jövőre ugyanúgy tele lehetne a sajtó gyilkossági ügyekkel, feltéve, ha az újságírók egyre többet rugóznak az egyre kevesebb gyilkosságon.


"viszont ez nem vigasz azoknak akiknek értelmetlenül haltak meg rokonuk, ismerősük, vagy akit nyomorékká vertek, vagy "csak simán" megvertek..."


Igen, viszont annak sincs értelme, hogy javuló közbiztonság mellett siránkoztok, hogy romlik a közbiztonság.


"A btk módosítása pedig lehet hogy igaz, én nem figyelem (már) a törvénymódosítást, vagy tv hozást, mert a tapasztalat sok esetben nem ez!"


Pedig igaz, bele kell mindössze nézni a hatályos Btk.-be. Az a bajotok, hogy nem ismeritek annyira a jogaitokat, mint pl. a bűnözők. Meglepődnél, ha látnád, hogy vágja kívülről a Be.-t a legbunkóbb izomagyú rabló is.


"Tudok olyan esetekről, amikor az ártatlan, vagy a "kevésbé bűnös" (ez hülyén hangzik, tudom) jött ki rosszul egy konfliktusból. Itt lényegtelen a bűnöző etnikuma, volt olyan eset, hogy betörtek egy házba, hívták a rendőrt, míg kiért, addig feltartották a betörőt, és a végén ő tett feljelentést, milyen jogon tartjá ők őt bezárva akár 10 percre is. MIÉRT JÖTTÉL BE???!!! nem ez volt a reakció. Kutyaharapással is van ilyen eset... Sajnos ez a valóság."


A valóság minden konkrét esetben más. Valószínűleg el lehetett volna intézni az esetet úgy, hogy a betörő ne találjon jogi kiskaput. A baj az, hogy a legtöbb ember nem ismeri a jogot még túlélőkészlet szinten sem. A bűnözők viszont jól ismerik.


"Jó lenne, ha mi is éreznénk azt amit írtál. És akkor mit szóljanak akik sokkal roszabb környéken élnek mint mi... "


Amit érzel, azt a sajtó és a többiek siránkozása, meg a pártok hangulatkeltése határozza meg. A tények, az adatok nem a hangulatra, hanem a gondolkodásra hatnak inkább. Ha befolyásos köröknek az az érdekük, vagy úgy hozza a divat, akkor bármikor lehet lényegében bármi körül hisztériát csapni.


"Talán normalizálódik a normális emberek élete, és akkor nem arról kell beszélni, hogy ki menniyre nem szereti a cigányokat, hanem pusztán bűnöző lesz, és ártatlan."


2011/12-től a gazdasági helyzet érezhetően javulni fog. Borítékolom, hogy akkortól kezdve a napi beszédtéma a munka, a lakás és a nyaralás felé fog eltolódni a cigányozás és az "ez az ország pusztulóban van" típusú jeremiádok felől. Válságok idején azonban olyan a hangulat - mint most.

2009. szept. 28. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó:)

Ez aztán kimerítő válasz volt... És elgondolkoztató!!! ÉS ma már higgadtabb fejjel végigondolva azt amit írtál, igazad van. PEdig engem nem érdekel a sajtó.. Volt egy kedvenc újságom, de lemondtam az előfizetést, mert csak keltette bennem és a családomban a feszültséget. Nem nézek tv-t, legalábbis nagyon ritkán. Családommal vagyok, kirándulok a blökikkel... De sajnos elért engem is ez a hullám (még nem a klimax:)) és amikor a saját gyerekedet félted... De igazad van. Abban is hogy a becsületes embernek is kellene legalább annyit foglalkoznia a törvénnyekkel mint a gonosztevőknek... Alig várom, hogy jobb legyen végre a helyzet... Nálunk most rend van, szerencsére segítettek a rendőrök, szóval visszavonva:) Tényleg segítettek. Hogy meddig tart a nyugalom nem tudom, de megyek a fiammal kirándulni meg a kutyákkal és a férjemmel:) Nálunk rend van, és menni kell tovább... Köszönöm!! Sokszor egy kijózanító vélemény jobbat tesz az emberrel, mint az egyébként szintén segítőkész megértés...

Így nevelem pedig a gyerekeimet én is, csak magamon nem tudom alkalmazni:) Köszönöm, és mindnekinek.

Ja és semmi pénzért nem költöznék!!!!:)

2009. szept. 28. 16:16
 28/37 anonim ***** válasza:
23%

Azon nem gondolkodtál még el, kedves kérdező, hogy a cigányok azért utálják a magyarokat mert évek óta szarba sem vesszük őket, lenézzük az egész népüket és ilyen buz1 címkéket akasztunk a nyakukba, mint a cigánybűnöző? Hallottál már egy bűnbakelmélet nevű dologról? Javaslom olvass utána és gondolkodj el. Szánalmas a magyar nép, ha valami baj van azt mindig ki kell vetíteni egy személyre, vagy egy csoportra. Az ország úgymond legfeketébb megyéjében lakok, borsodban, még sincs semmi bajom a kisebbséggel, se a családomnak, se a barátaimnak. Nem barátkozom romákkal, csak elvagyunk egymás mellett és kész. Nem basztatjuk egymást. Nem nézzük le őket. És érdekes mód nekem nem szólogatnak be hogy de kinyalnának mert nem húzom fel az orrom páváskodva mikor meglátok pár cigány srácot hanem vigyorgok egyet és max. dobok egy píszt.

Amit még kihagytam. Sokkal rosszabb tapasztalataim vannak a híres magyar fiatalsággal, mint a kisebbségiekkel. Isznak, vandálkodnak, szitkozódnak, ahogy jó magyarhoz illik...Tisztára, mint a nemzeti gárda, így, kisbetűvel.

2009. okt. 11. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:

Én látom ebben a rációt!


Nyilván azért van ez hogy az ilyen boltoknak jól menjen


[link]


Azért nem tudják megfékezni meg nem is akarják a dolgot mert ha mindenki fegyverkezni kezd az is eg ybevétel az államnak akárcsak amerikában csak itt kicsiben... Egyenlőre, aztán bizonyára majd nagyban is!

2009. okt. 11. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:

Sokan nem tudják de Taser-t (kilőhető elektródás sokkoló)

saját területeden, telkeden belül tarthatsz és használhatsz is!!

Itthon is lehet kapni legálisan kb 150 ezer ft egy darab!!

2009. okt. 11. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!