Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Miért nem lép fel a rendőrség...

Miért nem lép fel a rendőrség keményebben a drogfogyasztás/terjesztés ellen?

Figyelt kérdés

Miért nem tartanak átfogó, rendszeres drograzziákat a szórakozóhelyeken?

Szerintem nem normális dolog az amennyire népszerű lett a drog és ez ellen nem tesz senki semmit.

Nagyon sok fiatal már kiskorúként, 13-14 évesen kipróbálja a drogokat, ami aztán később még rosszabb lesz.

Elég csak a West Balkán-os esetet nézni ahol a beszámolók alapján is kiderül, hogy a fiatalkorú vendégek nagy része kábítószer hatása alatt volt. De ez már megtalálható minden korosztályban és társadalmi rétegben, legfeljebb csak a drog különböző. Fiataloknál a fű, a különböző gyógyszerek, a nagymenőknél a kokain, a partydrogosoknál a speed, és újabban egyéb alternatív szerek amik egy része a törvény szerint nem minősülnek (még) drognak, de már szinte mindenki kábítószerezik.

Ez szerintem egy össztársadalmi probléma mert egy olyan (de)generáció nő fel akik mire felnőttek lesznek teljesen szétcseszik magukat szellemileg és fizikailag egyaránt, és egy olyan torz értékítélettel rendelkeznek ami szerint ezek már teljesen hétköznapi és elfogadható dolgok. Köszönhető ez részben a médiának is, ahol a "celebek" nagy része botrányhős. Drogos, alkesz, prosti, és ők a sztárok, a fiatalok számára követendő példa.

Nagyon sok család megy tönkre ez miatt mert kábítószeres lesz a gyerekük. És az önálló keresettel nem rendelkező fiatalok egy része előbb-utóbb illegális úton szerzi be a rávalót, mert eleinte még lehet kamu szövegekkel otthonról pénzt kérni, de később már jönnek az otthoni lopások, aztán meg a komolyabb dolgok.

Miért nem érdeke senkinek értéket teremteni a mai világban, és a médiától kezdve a rendőrségen át a bíróságokig, ezt komolyan venni és lépni?


2011. ápr. 14. 13:31
1 2 3 4 5 6
 51/60 anonim ***** válasza:
41%

01:07 vagyok:

Egy kicsit félreértetted(vagy nem). Arra céloztam, hogy egy fiatalnak a lecsúszott drogos, olyan, mint az indián síugró.

Szerintük a lecsúszás csak cigányokkal, csövesekkel és gyenge idegzetű emberekkel történhet meg. Nem csak én nem ismerek személyesen ilyen embereket, hanem a tizenévesek jelentős hányada sem.

Ha még így is kicsit zavaros, akkor leírom összefoglalva:

A lecsúszott drogos egy olyan ember, akivel csak azok találkoznak, akik eleve elutasítják a drogokat.


Ezzel nem rád céloztam, ne értsd félre, mert te azért reálisan írod le. Az viszont a prevenciókon, tévében stb. kezd egy kicsit furcsa lenni, hogy a drogot elutasító felnőttek és nyugdíjasok túlnyomó részének van ismerőse a rehabon.

Ráadásul mindenki úgy beszél, mintha egy spanglitól drogos lenne az ember. Ennyi erővel egy pohár pezsgő már kapupia az abszint felé...

Írtad, hogy az rendben van, ha valakinek már van egzisztenciája és így szív el 1-2 slukkot. Én erre írtam, hogy az alapvetően rendesen szocializálódott és normális körülmények között elő emberek nem lesznek függők, legalábbis nem olyan gyakori.

Azt viszont elismerem, hogy elvonón az embereknek maguknak kellene fizetni a kezelést, bár van egy olyan érzésem, hogy ők már eldrogozták a pénzüket.

2011. ápr. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/60 anonim ***** válasza:
33%
oké költeni kell a kezelésükre,de nézd meg hány embernek romlott meg az egészségi állapota autóbaleset miatt és hánynak a drog miatt,melyikre költünk vajon többet? de hiába írok bármit egy agymosott embernek nehéz megmagyarázni az igazságot
2011. ápr. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/60 anonim ***** válasza:

Nekem aztán magyarázhatod a saját igazságod, nem fogod megváltoztatni a tapasztalatom, amit a kórházban látok.

"hány embernek romlott meg az egészségi állapota autóbaleset miatt és hánynak a drog miatt,melyikre költünk vajon többet"

Attól függ, honnan nézzünk. A kórházi statisztikák alapján valóban többnek tűnik az autó-balesetesek száma (bár ha az arányt nézzünk, hogy hány autót használónak romlott meg, és hány drogfogyasztónak romlott meg mindjárt fordul a helyzet), de nagyon sok kábszer miatt leépült nem jut el a kórházba, így nincs is benne a statisztikában. Valamit autóbalesetben ritkán sérül meg maradandóan a páciens, míg a kábítószer szinte biztos MARADANDÓ károsodást okoz. Valamit egy autó-balesetest összevarrunk-begipszelünk, kész, ritkán maradnak a kórházban. Míg egy drogfogyasztóra folyamatosan költünk, szed gyógyszert a függőségre, a már meglévő egészségkárosodásra, rokkant lesz, sokkal hosszabb kórházi kezelést igényel. Így összességében messze többet költünk a drogok gyógyítására. És ezt nem a tv-ből tudom, hanem saját tapasztalatból. Egy egészségügyist nem tudsz meggyőzni, mert a tapasztalat messzemenően mást mutat.

2011. ápr. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/60 A kérdező kommentje:

"Szerintük a lecsúszás csak cigányokkal, csövesekkel és gyenge idegzetű emberekkel történhet meg. Nem csak én nem ismerek személyesen ilyen embereket, hanem a tizenévesek jelentős hányada sem."


Pont erről beszélek én is, hogy nekik nincs viszonyítási alapjuk, mert még nem látják a közép- vagy hosszútávú következményeket, míg akinek van 10-20 év tapasztalata ebben az látja a saját barátait, volt iskolatársait, családtagjait, hogy mi lett belőlük.

Épp ezért felfoghatatlan számára, hogy miért nevezi bárki "agymosottnak" azt aki arról ír amit már megtapasztalt. Akkor ki is az agymosott?

A drogprevención meg a valóság van előadva csak olyan formában ami a fiatalokat nem érdekli.

És igen, csövesek meg gyenge idegzetűek a drogosok nagy része, akik ugyanolyan fiatalok voltak mint akik most nem tudják elképzelni, hogy ők is oda juthatnak.

Egy dologról beszélünk, csak valahogy nem képesek a "nem agymosottak" meglátni az összefüggést.

2011. ápr. 19. 15:17
 55/60 anonim ***** válasza:
Anyádért.
2012. jún. 24. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/60 A kérdező kommentje:

"Anyádért."


Koszonom az ertelmes valaszt. Ezzel be is bizonyitottad, hogy mennyire ertelmes emberek valnak a narkosokbol. :)

2012. júl. 16. 09:50
 57/60 anonim ***** válasza:
0%
Minek lépne fel? Inkább az ezt tiltó törvényt kellene eltörölni.
2012. aug. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/60 anonim ***** válasza:
0%
Legalise Cannabis !!!!!!!!!!!!!!!
2012. aug. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/60 A kérdező kommentje:

Kedves 2 utolso, kifejtenetek egy kicsit bovebben az allaspontotokat?


Koszi!

2012. aug. 6. 18:36
 60/60 Mr.Super TNT ***** válasza:
100%
Valóban igaz ,hogy a drogpromóciók rosszul vannak megcsinálva és az is igaz ,hogy sok információ torzult vagy keveredett benne ,de attól függetlenül a drogozás káros mind az egészségre mind a társadalomra.A hülye hippik is azokat a drogokat nyelték be amivel a vietnami háborút pénzelte annak idején a CIA (bár bevallom zenei vívmányok születtek ebben a korszakban) semmi haszna nem volt az egésznek és megette a fene ,mert az emberek jó módukban nem tudtak mit csinálni. Az igaz ,hogy nincsen fokozat ugrás és a fűvezés miatt nem lehet eljutni a heroinig ,de a könnyű drogok ugyanúgy károsak ráadásul a sok kis pö..csf*j képes rengeteget kib*szni rá az egyik volt osztálytársam még a saját szüleit is meglopta csak ,hogy füvezhessen. Nem lehet a testünkkel büntetlenül szórakozni és az alkoholizmus is ép elég probléma már az országban. Teljesen kifordul megváltozik a személyiségük tőle és ez minden drogra igaz. A drogok fajtájától is függ milyen területen sérül az ember ,de egytől egyig komoly idegrendszer károsodást okoz és rengeteg örökletes betegséget okoz mint a szteroidok és a teljesítmény fokozók is (igaz ezek nem tartoznak a drog kategóriába csak félig meddig ,de ezzel is rengetegen élnek és nem csak sportolók hanem a sok gyúrós kretén is). Az aki a világ lázadói szöveget nyomta pedig jobb lenne ha leállna a cuccal és visszazökkenne a valóságba. Komoly problémát okoz és védekezni nehéz ellene ,de nincs megadás és amíg vannak akik szintén felveszik a harcot ellene nem állunk le. Túlságosan is elkényelmesedtek a kis p*csök és nagyon erős a szervezet bűnözés is . Én a fő hangsúlyt a forrásra fektetném és ahol ezt a sz*rt előállítják ott kell lecsapni ,igaz szükség van a promócióra ,de sokkal kidolgozottabban és jobban kéne csinálni nem lesz*rni. Ez az igazi háború és az emberi butaság még jobban ellenünk billenti a mércét. Habár nem szeretem A Kinai Népköztársaságot,mert egy elnyomó rabszolga munkára építő diktatúra akkor is felhozom példának ,hogy ott azért von halálbüntetést maga után a drogfogyasztás és árusítás ,mert annak idején pont a drogokkal tartották bódulatban és sakkban a kínai népet az angolok és ez náluk pont ezért élethalál kérdés .
2012. aug. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!