Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Miért nem lép fel a rendőrség...

Miért nem lép fel a rendőrség keményebben a drogfogyasztás/terjesztés ellen?

Figyelt kérdés

Miért nem tartanak átfogó, rendszeres drograzziákat a szórakozóhelyeken?

Szerintem nem normális dolog az amennyire népszerű lett a drog és ez ellen nem tesz senki semmit.

Nagyon sok fiatal már kiskorúként, 13-14 évesen kipróbálja a drogokat, ami aztán később még rosszabb lesz.

Elég csak a West Balkán-os esetet nézni ahol a beszámolók alapján is kiderül, hogy a fiatalkorú vendégek nagy része kábítószer hatása alatt volt. De ez már megtalálható minden korosztályban és társadalmi rétegben, legfeljebb csak a drog különböző. Fiataloknál a fű, a különböző gyógyszerek, a nagymenőknél a kokain, a partydrogosoknál a speed, és újabban egyéb alternatív szerek amik egy része a törvény szerint nem minősülnek (még) drognak, de már szinte mindenki kábítószerezik.

Ez szerintem egy össztársadalmi probléma mert egy olyan (de)generáció nő fel akik mire felnőttek lesznek teljesen szétcseszik magukat szellemileg és fizikailag egyaránt, és egy olyan torz értékítélettel rendelkeznek ami szerint ezek már teljesen hétköznapi és elfogadható dolgok. Köszönhető ez részben a médiának is, ahol a "celebek" nagy része botrányhős. Drogos, alkesz, prosti, és ők a sztárok, a fiatalok számára követendő példa.

Nagyon sok család megy tönkre ez miatt mert kábítószeres lesz a gyerekük. És az önálló keresettel nem rendelkező fiatalok egy része előbb-utóbb illegális úton szerzi be a rávalót, mert eleinte még lehet kamu szövegekkel otthonról pénzt kérni, de később már jönnek az otthoni lopások, aztán meg a komolyabb dolgok.

Miért nem érdeke senkinek értéket teremteni a mai világban, és a médiától kezdve a rendőrségen át a bíróságokig, ezt komolyan venni és lépni?


2011. ápr. 14. 13:31
1 2 3 4 5 6
 11/60 anonim ***** válasza:
60%

"tehat mivel lenne jobb a legalis drogozas?"


Attól, hogy pl. az LSD és a fű a kreativitást és az alternatív gondolkodást segíti elő, nempedig csak bebutítja az agyat, mint az alkohol. Használatuk még társadalomépítő is lehetne pl. lehetséges, hogy LSD-ző tudósok, politikusok mellett gyorsabban fejlődne az emberiség, többféle találmányt találnánk fel. Az LSD nem beszűkíti a tudatot, hanem kiterjeszti.

2011. ápr. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/60 A kérdező kommentje:

Ezt azert te sem gondolod komolyan, ugye?

Ez a "pozitiv" hatas nagyon rovid tavon mukodhet, de ez mellett is vannak sulyos negativ hatasok. Hosszu tavon pedig egyaltalan nem igy mukodik es mind szellemileg, mind fizikailag leepit. Meg a fu is!

Van olyan ismerosom aki ismert zenesz volt, es "csak" fuvezett, es lehet, hogy eleinte segit a kreativitasban, de aztan az egesz elete es karrierje tonkrement a drog miatt, mert ez a "jotekony" hatas csak az elejen mukodik, a leepules lassabb mint a tobbi drognal, de ugyanugy elojon.

A LSD pedig hallucinogen, amitol barmilyen vizioi lehetnek az embernek, aminek a hatasara peldaul azt hiszi, hogy tu repulni es kiugrik az ablakon, vagy szornyek uldozik, es panik beteg lesz, stb...

Csinald par evig es gyere vissza elmeselni a kreativ otleteidet utana!

2011. ápr. 14. 16:02
 13/60 anonim ***** válasza:
63%
Az LSD hallucinációk alatt végig tudod, hogy amit látsz, az nem igaz, és az agyat sem károsítja. A csattanó maszlag okozta hallucináció alatt nem tudod, hogy hallucinálsz és az agykárosító is.
2011. ápr. 14. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/60 A kérdező kommentje:
Sot, a vegen meg kiderul, hogy tele van vitaminnal.
2011. ápr. 14. 16:08
 15/60 anonim ***** válasza:
70%

"Sot, a vegen meg kiderul, hogy tele van vitaminnal."


Hát az például kiderült, hogy az LSD nem mérgező. Ahhoz, hogy az LSD-től mérgezést kapj egyszerre annyit kéne bevenni, amit lehetetlen.

2011. ápr. 14. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/60 anonim ***** válasza:
57%

Egy átlagember is tudja melyik szórakozóhelyeken vannak nagy "bulik".

A rendőrök is tisztában vannak vele.

Ez nem így működik:) Vannak helyek ahova a rendőröknek "nem szabad" menni:)

:)-jelet csak azért írok, hogy oldjam a feszültséget.:)


Mindenki tudja, hogy egyes nagyobb diszkókban 40-50%-a a bulizóknak hatása van valami készítménynek. De most egy mezei rendőr nem játszhat Chuck Norris-t és ver szét egy szórakozóhelyet néhány jégcsapos-kokos hülyegyerek miatt.

Kirúgnák vagy rosszabb....

Ez van

Az meg egy marhaság, hogy jaj a család, meg jaj a gyermekkor. Valaki 30 évesen szokik rá, mert nem tudja megemészteni, hogy kirúgták. Vagy valaki elkezd kamionozni 30-40 évesen és Oroszországban kell döngetnie 30-35 órát egyfolytában>>> mi következik ebből?: amfetamin...

"Z"

2011. ápr. 14. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/60 anonim ***** válasza:
100%
Nem a klububokban kéne keressék a tízen éveseket ,hogy egy csíkot felszívtak a WC tetejéről hanem a fejeseket a dealerek tetején álló embereket de hát a zsaruk is a kezükbe vannak nem tudnak megmozdulni így ha megfognak 5g fűvel kapsz 1O évet...szánalom, be vannak fosva a rendőrök
2011. ápr. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/60 A kérdező kommentje:

Szerintem a legtetejét és a legalját is keményen kéne büntetni mert így a kör bezárulna. Ha nem lenne aki árulna akkor nem vennék, de ha nem lenne aki megvegye akkor nem lenne kinek árulni.

A rendőrös, és diszkós hasonlat nem rossz, de nem is a kisrendőrnek kéne egyedül rendet tenni, hanem a megfelelő ügyosztálynak. Sajnos sok rendőr is nyakig benne van, mert van aki szívja, van aki áruja. A lefoglalt szállítmányok egy része is újra az utcára kerül rövid időn belül egyes mocskos zsaruk jóvoltából, sőt olyat is hallottam, hogy rendőrök testőrködtek ilyen ügyletekben.

És igen, azt is keményen büntetném aki felszív egy csíkot, azt is aki kicsiben árul, és azt is aki nagyban. Utóbbi esetben sok országban a halálbüntetés sem ritka.

a kamionosoknak meg inkább be kéne tartani a kötelező pihenőidőt, és nem emberéleteket kockáztatni azzal, hogy fáradtan, drogosan hajtanak. Ki tudnak irtani egész családokat, és legtöbbször ők nem pusztulnak el az általuk okozott balesetekben.

2011. ápr. 14. 22:23
 19/60 A kérdező kommentje:

5 g-ért 10 év? Pont jó arány!

Az egy csíkért kaphatna fél évet, plusz apja-anyja, iskolája értesítve lehetne. A felvételikor meg nézhetnék ezt a listát is az iskolák, hogy kinek volt ilyen ügye az előző helyén.

A nagykereskedőknek meg életfogyt, és teljes vagyonelkobzás. Minimum!

2011. ápr. 14. 22:27
 20/60 anonim ***** válasza:
72%

Kérdező, bár keveset tudok rólad, de az írásodból az jön le, hogy a te még akkor jártál középsuliba, mikor nem voltak drogok az országban, maximum a "szipu". 18 éves vagyok, így én a "másik oldalról" írok, annak ellenére, hogy nem szoktam drogozni.

Na, szóval- Tagadhatatlan, hogy az osztályomban 17 fiúból 10 rendszeresen drogozik és nem csak füvet. A két legjobb tanuló a legdrogosabb, az egyik kokainos, a másik Lsd-t fogyaszt. A partydrogok is nagyon népszerűek, a fű pedig szinte általános. Tehát vehetjük úgy, hogy 10 budapesti tiniből 7-8 rendszeresen él erősebb drogokkal is. A társadalom pedig még nem omlott össze, az egyetemekre is van elég jelentkező, és ritka, hogy valaki függő lesz. 14 éves koromban én is füveztem(azóta már abbahagytam), mégsem lettem heroinfüggő. Személyiségtől is függ a függőség. Egy cigány, vagy egy problémás, agresszív gyerek nagyobb eséllyel lesz drogfüggő, mint egy rendes, alapvetően jó háttérrel rendelkező. Itt felhozhatnám példának, hogy az üzletemberek nagy része kokózik, az elvonón mégsem a fehérgallérosok vannak többségben. A dílerekhez pedig annyit fűznék hozzá, hogy a drog elleni háború megbukott(ezt a britek is elismerték), mert túl nagy rá az "igény". Csak kidobott pénz az egész. Ahány ország, annyi drogstratégia, de még a perzsa-modell sem működött(Teheránban elég sok a drogos). Nem védem annyira a drogokat, de az sem tükrözi a valóságot, hogy a marihuána után mindenki a tűért nyúl.

A nyugati szülők már nagyban drogoztak, a gyerekeik mégsem a rehabon kötnek ki.

2011. ápr. 14. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!