Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Miért nem lép fel a rendőrség...

Miért nem lép fel a rendőrség keményebben a drogfogyasztás/terjesztés ellen?

Figyelt kérdés

Miért nem tartanak átfogó, rendszeres drograzziákat a szórakozóhelyeken?

Szerintem nem normális dolog az amennyire népszerű lett a drog és ez ellen nem tesz senki semmit.

Nagyon sok fiatal már kiskorúként, 13-14 évesen kipróbálja a drogokat, ami aztán később még rosszabb lesz.

Elég csak a West Balkán-os esetet nézni ahol a beszámolók alapján is kiderül, hogy a fiatalkorú vendégek nagy része kábítószer hatása alatt volt. De ez már megtalálható minden korosztályban és társadalmi rétegben, legfeljebb csak a drog különböző. Fiataloknál a fű, a különböző gyógyszerek, a nagymenőknél a kokain, a partydrogosoknál a speed, és újabban egyéb alternatív szerek amik egy része a törvény szerint nem minősülnek (még) drognak, de már szinte mindenki kábítószerezik.

Ez szerintem egy össztársadalmi probléma mert egy olyan (de)generáció nő fel akik mire felnőttek lesznek teljesen szétcseszik magukat szellemileg és fizikailag egyaránt, és egy olyan torz értékítélettel rendelkeznek ami szerint ezek már teljesen hétköznapi és elfogadható dolgok. Köszönhető ez részben a médiának is, ahol a "celebek" nagy része botrányhős. Drogos, alkesz, prosti, és ők a sztárok, a fiatalok számára követendő példa.

Nagyon sok család megy tönkre ez miatt mert kábítószeres lesz a gyerekük. És az önálló keresettel nem rendelkező fiatalok egy része előbb-utóbb illegális úton szerzi be a rávalót, mert eleinte még lehet kamu szövegekkel otthonról pénzt kérni, de később már jönnek az otthoni lopások, aztán meg a komolyabb dolgok.

Miért nem érdeke senkinek értéket teremteni a mai világban, és a médiától kezdve a rendőrségen át a bíróságokig, ezt komolyan venni és lépni?


2011. ápr. 14. 13:31
1 2 3 4 5 6
 21/60 A kérdező kommentje:

Uccsó:


Fiatal korod ellenére jó meglátásaid vannak, bár egy két ponton hadd igazítsalak ki.

Annyira nem vagyok öreg, hidd el. :) Az én iskolás koromban is volt fű, hasis, lsd, miegymás. Aztán bejöttek a szintetikusok, mint a speed, extasy, még később a kokain. Közvetlen az iskolás éveim után elég sokat dolgoztam szórakozóhelyeken ahol megfordult fiatal és középkorú, jómódú és csóró egyaránt. Találkoztam szinte az összes drogtípus használójával, és sajnos családi, baráti körben is akadtak szép számmal, és nem egynek ment tönkre az élete tőle. Az ilyen irányú tapasztalataim, valamint további, ezirányú tanulmányaim alapján írom amit írok.

Senki nem írta, hogy minden füves heroinos lesz később, de az tény, hogy a kemény drogok használói szinte kivétel nélkül fűvel vagy egyéb "lágy" drogokkal kezdik.

Van olyan ember is aki meg tudja tartani a mértéket, és álszent lennék ha nem ismerném be, hogy én is próbáltam ki ezt-azt, de ahogy a jelenlegi helyzetet látom az nagyon elkeserítő, mert egyre fiatalabb korban nyúlnak ezekhez a szerekhez, olyan korban ahol még nem tudnak felelősségteljesen dönteni, és a szervezetükben is nagyobb kárt okoz, és a függőség is hamarabb kialakul. Ha egy 18-20 éves fiatal elszív hétvégenként egy-egy spanglit, de mellette tanul, sportol, rendezett családi élete van, az teljesen más dolog mint 14-15 éves kis taknyosok kezdenek el drogozni, mert hidd el, azok nem tanulnak meg mértéket tartani.

A másik probléma ezzel kapcsolatban az, hogy ez ennyire általános és népszerű lett. Olyan propagandát kap ez a züllött életvitel a média által, hogy úgy nőnek fel a mai fiatalok, hogy tök természetesnek veszik, sőt a sikerhez vezető útnak. Rengeteg a drogos híresség, és ezek mind példaképek a fiataloknak, pedig hidd el, nem annyira fényes az életük mint amilyennek az újságokban látszik.

Hidd el sok újgazdag kokós, és "celeb" is a rehabon köt ki, csak nem biztos, hogy te értesülsz róla. Bár sok esetben ezekről is tud az ember, csak valahogy ezt is olyan természetesnek veszik. Itt van pl. a "27-es klub" ahol kábítószer függő sztárok a 27. életévükben haltak meg (pl. Jannis Joplin, Curt Cobain, és még sokan mások). a britney-kről és parishiltonokról (szándékosan kisbetű) meg már ne is beszéljünk.

2011. ápr. 15. 09:20
 22/60 anonim ***** válasza:
43%
Mért lépne fel? Fehér virágú mákot próbálok szerezni hónapok óta és már így sem egyszerű. Mi a tökömet akartok még betiltani?
2011. ápr. 17. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/60 anonim ***** válasza:
83%

Erre nem lehet feketén és fehéren válaszolni.

Nem viccelek, mikor azt mondom, hogy egyes határátkeléseknél parancs van, hogy mely autókat tilos átviszgálni.

Persze, ettől vannak lebukások, mert a drogbizniszbe többen akarnak beszállni és a területekre mindig jönnek újoncok. Ezeket, vagy a maffia szűri, vagy a határőrség.

Látom, azért, egyesek annyira naívak, hogy legalizálnák a drogot, látom, nekik semmi sem számít. Én mindenesetre, ellene vagyok, meg amondó vagyok, hogy inkább szigorítani kéne a vizsgálatokon. Kissé, rendőrállam, de hát valamit, valamiért, de persze, ez nem azt jelenti, hogy akár, egy 7 éves kislányt is tüzetesen átvizsgálnak, bár erre USA-ban van példa (igaz, terrorizmus vádjával, de hát, nekik akkor is át kell vizsgálniuk az embert, ha csak egy csomagot adott fel és nem szállt fel a repülőre).

2011. ápr. 17. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/60 Mr.Super TNT ***** válasza:
61%

Hát szerintem a legalizálás nem oldaná meg a problémát és véleményem szerint a drog káros én se alkoholt se drogot nem fogyasztok és nem éreztem rá sose az igényt. Az alkohol fogyasztás mértéke is évente 3-4 alkalom szóval ez nem minősül fogyasztásnak. Az a költői kérdés ,hogy a kis szaros kölyköknek honnan a f.szból van ennyi pénzük ilyen felesleges marhaságra költeni nekem meg mért jelent problémát néha az alapdolgokat és szükségleteket fizetni?

Nagyon hibázik valami a társadalomban ,ha ennyi agy mosott űber alkoholista és drogos van? Ja néhány drogfajta ami katonai vagy orvosi célra lett kifejlesztve(kb. a 90%)rövid időre teljesítmény javulást okoz ,de a mellékhatásai súlyosabbak mint az előnyei.


Pl. az LSD-t a CIA fejlesztette ki vallatódrognak és kezdetben elmeotthonokban és aztán katonákon is kipróbálták instabillá teszi az elmét sokszori használata tudathasadást is okozhat a józan ítélőkétséges olyannyira befolyásolja ,hogy a katonák akiken tesztelték komoly sérüléseket szereztek az előírt gyakorlatok alkalmával és a fontosabb alap mozdulatsorokat mozgásformákat se tudtak végrehajtani.Ráadásul az LSD mivel szintetikus drog komoly mérgezést is okozhat.


Ecstasy(EKI)ez egy amfetamin származékokból létrehozott harci drog kezdetben orvos céllal használták majd elterjedt a KGB-ben és a CIA-ben a használata az amfetaminnál jobb a felszívódása ,de boldogságérzetet is kelt a működési elve az hogy blokkol bizonyos idegi folyamatokat amíg másokat stimulál. ezzel seperc alatt átlehet törni a test elme által kiszabott kontrollját a mentális-gátat. Rövid időre nagy erőt állóképességet okoz ,de a megterhelés és fájdalomérzet hiánya pusztítja a testet rosszabb esetben szívroham vagy maradandó izom és vázszerkezeti roncsolódás történhet vagy akár idegbénulás is.Vegyétek úgy hogy az amfetamin igaz emberfelettinek tűnő erőt ad de bele is halhatsz azonnal és maradandó károsodást okoz. A testünk izmom teljesítésének a 20-30°-át használjuk a maradék biztonsági tartalék az amfetamin áttöri ezt a gátat ,de a károsodás akár végzetes is lehet.


Ópiátok orvosi célra kifejlesztet drog fájdalom csillapításra használták a vegytisztított változata a heroin. heroin a szervezetbe jutva rendkívül gyorsan hat. A kialakuló állapot ismerős, megszűnik a belső feszültség, s túláradó önbizalom, eufória foglalja el a helyét. Ebben tehát a másik két szerhez viszonyítva nincs különbség. Más azonban a hatás időtartama, míg az ópium vagy a morfium hatása kb. tíz óráig is eltart, addig a heroiné csak három órán keresztül. Az igazán tragikus különbség azonban abban van, hogy a heroin utáni vágy (mind a testi, mind a lelki függőség következményeként) a legerősebb valamennyi ópiumszármazék közül.


szóval én cseppet se támogatnám a legalizációját mert igaz az alkohol is veszélyes ,de a drog nagyon durván űbereli még ebben is.

2011. ápr. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/60 anonim ***** válasza:
26%

"én se alkoholt se drogot nem fogyasztok és nem éreztem rá sose az igényt."


Mert valami besavanyodott Hitler-szerű alkat vagy. Általában akik azzal hivalkodnak, hogy nem isznak, nem drogoznak, nem cigiznek azok eléggé kellemetlen emberek.


"a kis szaros kölyköknek honnan a f.szból van ennyi pénzük ilyen felesleges marhaságra költeni nekem meg mért jelent problémát néha az alapdolgokat és szükségleteket fizetni?"


Talán nem tűnt fel, de ilyen a világ, ráadásul kapitalizmus van. Vagy te is egy újabb nemzeti kommunista vagy?

2011. ápr. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/60 Mr.Super TNT ***** válasza:
68%

"Mert valami besavanyodott Hitler-szerű alkat vagy. Általában akik azzal hivalkodnak, hogy nem isznak, nem drogoznak, nem cigiznek azok eléggé kellemetlen emberek."


Nem én nem vagyok besavanyodott Hitler-szerű alkat inkább egy racionalista ember aki nem használ számára haszontalan és fölösleges dolgokat én erős akarok lenni és nem engedhetek meg magamnak olyan marhaságot ami csökkenti a teljesítményem. Én a sportban találtam meg a magam boldogságát. Nem ítélhetsz meg amíg nem ismersz személyesen. A racionalitás mellet van egy kicsi idealizmus is bennem.


"Talán nem tűnt fel, de ilyen a világ, ráadásul kapitalizmus van. Vagy te is egy újabb nemzeti kommunista vagy?"


Nem nem vagyok kommunista se nem hiszek ilyen ostoba eszmékben én úgy gondolom ,hogy az ember egyedisége mindenképpen fontos egy egészséges társadalomban. Én hiszek a demokráciában ellenben nem hiszek a nacionalizmusban,kommunizmusban vagy a liberalizmusban.

Én abban hiszek ,hogy minden embert ugyanazok a jogok és lehetőségek illetik meg és ez számomra a legszentebb eszme mindenkinek szabad akarta van ,de a globalizáció gyorsasága elöli a társadalomban lévő egyediséget ,de a globalizáció szükséges egy jobb világ.


Kapitalizmus van ,de vannak bizonyos íratlan erkölcsi alapelvek amiket be kell tartani és erről megkeletkeznek az emberek. Én nem hiszem ,hogy mögé kéne bújni és erre hivatkozni.

2011. ápr. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/60 anonim ***** válasza:
27%
Vagyis nem nemzetiszocalista, hanem fasiszta vagy.
2011. ápr. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/60 Mr.Super TNT ***** válasza:
48%

Biztos félreértettél valamit ,de nem probléma azért is van a fórum ,hogy mindenki a szabad véleményét és tézisét megossza másikkal.


Fasiszta se vagyok mert én hiszek globalizmusban és a fasizmus elutasítja az ,hiszek a demokráciában és a fasizmus szintén tagadja azt.Nem hinném ,hogy ilyen könnyű lenne bekategorizálni embereket.


Nem hiszem ,hogy az ideologizálás annyira hasznos dolog lenne és nem ,hiszek olyan dolgokban ami az emberek szabad akaratát elnyomja. Nem hiszek a rasszizmusban se ,mert úgy gondolom ,hogy minél sok sokrétűbb, színesebb ,sokkútúrlájúbb egy társadalom annál jobban képes nehéz helyzeteken túljutni a felmerülő viszontagságokon és problémákon.A kultúrák egyediségét megőrzi kell és csak éppen annyira kell integrálni egymásba ,hogy mindenki harmóniában éljen nem beolvasztani egy közösbe csak a közös részévé kell tenni. Szóval nem egy nagy halmazt kell létrehozni ,hanem egy halmazt sok kis részhalmazzal.

2011. ápr. 17. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/60 anonim ***** válasza:
29%

A poén az, hogy Hitler is metamfetamin függő volt:).

Plusz akkoriban a gazdagok igencsak éltek a morfiummal ópiummal:)

2011. ápr. 18. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/60 A kérdező kommentje:

Tehát aki nem drogos vagy alkesz az ismét csak náci?

Vagy be van savanyodva?

Miért ne lehetne az embernek kiegyensúlyozott élete ilyen gyilkos pótszerek nélkül?

Na, pont ebben a gondolkodásmódban látom az abszolút veszélyt amit kedves névtelen írt TNT hozzászólására.

Ami mellesleg nélkülöz minden racionalitást, és ismét csak személyeskedésbe megy át, mert észérvekkel nem tudja megvédeni az igazát.

Ezt sokszor tapasztalom hozzászólásokban.

Egyébként TNT válazával 100%-an egyetértek.

Csak a gyenge emberek bújnak ilyen szerek mögé, mert nem bírják elviselni a "való világ" okozta nyomást, nem tudnak értelmes célokat találni maguknak, és sokkal könnyebb elsüllyedni a mocsárban, és majd másokat hibáztatni, hogy miért lett ilyen elcseszett az élete.

Fiatal korban az a baj ha a szülő megpróbálja kicsit szigorúbban fogni, akkor jön a duma, hogy "Az én életem, az én testem, azt csinálok vele amit akarok."

Később meg jön a szemrehányás, hogy "Miattad van mert hagytad, hogy ez legyen belőlem, nem akadályoztad meg amikor először droghoz nyúltam."

Na, ez az amit 15 évesen még baromira nem tudnak felfogni, és ezért veszélyes az, hogy ilyen fiatalon élnek ilyen szerekkel.

De ezt úgyis csak 10 év múlva fogjátok fel, már ha megéritek, de akkor már késő.

2011. ápr. 18. 12:31
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!