Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Miért nem lép fel a rendőrség...

Miért nem lép fel a rendőrség keményebben a drogfogyasztás/terjesztés ellen?

Figyelt kérdés

Miért nem tartanak átfogó, rendszeres drograzziákat a szórakozóhelyeken?

Szerintem nem normális dolog az amennyire népszerű lett a drog és ez ellen nem tesz senki semmit.

Nagyon sok fiatal már kiskorúként, 13-14 évesen kipróbálja a drogokat, ami aztán később még rosszabb lesz.

Elég csak a West Balkán-os esetet nézni ahol a beszámolók alapján is kiderül, hogy a fiatalkorú vendégek nagy része kábítószer hatása alatt volt. De ez már megtalálható minden korosztályban és társadalmi rétegben, legfeljebb csak a drog különböző. Fiataloknál a fű, a különböző gyógyszerek, a nagymenőknél a kokain, a partydrogosoknál a speed, és újabban egyéb alternatív szerek amik egy része a törvény szerint nem minősülnek (még) drognak, de már szinte mindenki kábítószerezik.

Ez szerintem egy össztársadalmi probléma mert egy olyan (de)generáció nő fel akik mire felnőttek lesznek teljesen szétcseszik magukat szellemileg és fizikailag egyaránt, és egy olyan torz értékítélettel rendelkeznek ami szerint ezek már teljesen hétköznapi és elfogadható dolgok. Köszönhető ez részben a médiának is, ahol a "celebek" nagy része botrányhős. Drogos, alkesz, prosti, és ők a sztárok, a fiatalok számára követendő példa.

Nagyon sok család megy tönkre ez miatt mert kábítószeres lesz a gyerekük. És az önálló keresettel nem rendelkező fiatalok egy része előbb-utóbb illegális úton szerzi be a rávalót, mert eleinte még lehet kamu szövegekkel otthonról pénzt kérni, de később már jönnek az otthoni lopások, aztán meg a komolyabb dolgok.

Miért nem érdeke senkinek értéket teremteni a mai világban, és a médiától kezdve a rendőrségen át a bíróságokig, ezt komolyan venni és lépni?


2011. ápr. 14. 13:31
1 2 3 4 5 6
 41/60 Mr.Super TNT ***** válasza:
75%

Ez a téma rendkívül érdekes és itt találkoznak a különböző szemléletek és felfogások. Valóban sok problémát okoz a drogfogyasztás vegyük azt ,hogy pl a teroristák ennek az árán szereznek fegyvereket ,bombákat vagy a szervezetbűnözés is jelentős bevételekhez jut ,ki nem felejthetjük azokat az országokat sem akik sutyiban ezzel szednek össze rengeteg milliókat. A fasiszta megjelölés alatt úgy értették egyesek ,hogy elnyomás a szabad akarat elnyomása ,de ahhoz ,hogy erre hivatkozni lehessen szerintem ismerni kéne a pontos megfogalmazását nem pedig egy része alapján rásütögetni minden emberre aki nem ért egyet. Ha olvastátok hozzászólásaimat akkor látjátok ,hogy én a hungarizmustól és egyéb irányzatoktól idegen lennék. Az élet nem a szabadidőről vagy legalábbis nem csak arról szól és amúgy minek kellenének drogok ahoz ,hogy jól érezzük magunkat.Nem hiszek a katolikus eszmékben se ,mert azok ugyanolyan zsarnok eszmék mint náci vagy komcsi eszmék. Nem vagyok vallásos sem.


Az élet kemény és ezt jó ,ha tudja mindenki ,háború ,éhínség ,gyűlölet. De van ami mégis a józan úton tarthat és segíthet átvészelni az akadályokat az a kötelékek a család ,barátok ,szerelmek ,szeretők, vetélytársak ,munkatársak és még sokan mások ,ha ez nem elég egy embernek és a magányt választja akkor elvész és a sötétség egy nagyon mély gödör olyan dolgokat teszel amivel ártasz azoknak akik fontosak voltak számodra és nem mérlegelsz végül bekapcsolódsz a gyűlölet láncolatába ártasz másoknak azok gyűlöletből ártanak majd neked vagy a szeretteidnek és csak egyre jobban nő a kör míg végül mire feleszmélnél késő. Ezt hívjuk háborúnak lehet a kiváltók akár kapzsiság is és a kapzsiság útja a magány mellet fut. Én mohó vagyok ,de nem kapzsi sok mindent akarok ,de úgy nekem nem kell semmi ,ha másokat gyűlöletbe magányba taszítok és a drogfogyasztás igenis ezt csinálja. A világ egyenértékű ,ha adunk valamit ,kapunk érte igaz ezt sokszor nem olyan formában vagy időben amit szeretnénk ,de kifizetődik mindig és nem biztos az se ,hogy még a mi életünkben kapjuk meg az árat ,de leszármazottaink közül a következő generációk megkaphatják. Nem úgy működik a világ ,hogy csak én és senki más amíg ezt nem tanulja meg az emberiség addig a békére se lesz esély. Nem akarom megmondani ,hogy mit csinálj ,csak az általam választott utat akarom megmutatni ,hogy a sajátod hamarabb megtaláld.

Az az álmom ,hogy katona legyek és azon belül is a legnagyszerűbb kiképző aki felülmúlja az előző generációt ,hagy majd az én utánam következők meg engem múljanak felül. Én nekem ezek a fő céljaim nem adom fel amíg meg nem valósítom. ha nektek is vannak céljaitok akkor azok ne önző csak magatokért szóló célok legyenek. Ha nincsenek céljaid akkor olyan mintha nem is élnél. Ha vannak álmaid amik lehetetlenek akkor is érdemes belevágni és ilyenkor el lehet néha dobni a racionalitást is.Én alapvetően nem vagyok egy észlény még csak szorgalmasnak sem mondhatom magam a szellemi tevékenységek terén ,de keményen edzek ,hogy megvédjem az álmaim és a kötelékeim ,ha szükséges és ,hogy példát mutassak ,hogy kemény munkával is el lehet érni valamit.

2011. ápr. 18. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/60 anonim ***** válasza:
37%
az itt a baj hogy sokan nem is tudnak a drogokról,csak azt amit a tévé meg a sajtó fröcsög róla,ami természetesen 80% hazugság,én tudom mik azok a drogok nagyon kevés helyen olvasok igaz dolgot róla mindenhol az elrettentő hazudozást terjesztik... a gyereket se azért rúgják ki az iskolából mer füvezett,hanem azért mert a füvezés bűncselekménynek van beállítva. JÓZAN DROGPOLITIKÁT
2011. ápr. 18. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/60 anonim ***** válasza:
10%
ja és mielőtt valaki kérdőre vonna honnan tudom ez meg az: azért mert hosszú évekig fogyasztó voltam,sziputól a vénás heroinig de nem napi szinten használtam, mára benőtt a fejem lágya és tisztes adózó állampolgár vagyok.
2011. ápr. 18. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/60 anonim ***** válasza:
73%

19:39 - Kötve hinném, hogy a drogra az a válasz, hogy ne ítélkezzen az, aki ki nem próbálta. Gondolom annak az anyukának sem ezt mondanád, akinek a gyereke a drogozásba halt bele. Az orvosok egy része is jól ismeri a mellékhatásait, de nem azért, mert élnek vele.

Amúgy engem marhára nem érdekel, hogy mit mond róla a sajtó, én attól függetlenül elítélem.

2011. ápr. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/60 anonim ***** válasza:
62%

A "18 éves" vagyok:

A fű legalizálás-pártiaknak inkább az a baja(mint nekem is), hogy úgy beszéltek, mintha az anarchia küszöbén állnánk. Spanyolország a legnagyobb drogfogyasztók egyike, nagyságrendekkel több ember használ kábszereket, de még mindig van társadalom. Ide sorolhatnám Angliát, vagy Hollandiát. Tagadhatatlan, hogy nagyon sokan kötnek ki kórházban, de még mindig kevesen ahhoz képest, hogy hány ember drogozik. Már egyszer leírtam, hogy a fiatalok túlnyomó többsége él ilyen szerekkel, de még mindig jutnak be emberek az egyetemre stb... Én értem, hogy mire gondoltok, de szerintem a drogellenesség is egy kicsit túlzásba esett. Ezt azért akartam kihangsúlyozni, mert úgy vettem észre, hogy egy átlag tini szemében ez az egész "hiteltelen". Drogprevención minket is azzal riogattak, hogy a fű után már csak egy lépés a heroin, hogy megdöglünk, nem lesz gyerekünk, az utcán kötünk ki stb... Ezért lett a prevenció lényegében nevetség tárgya, mert elég volt körülnézni és mindenki látta, hogy ez nem igaz. Olyan volt, mintha valaki azt állítaná, hogy minden numera csecsemővel végződik :D Viccet félretéve, remélem érthető voltam. A baj azzal volt, hogy az egész nem volt "reális". Személyesen egy lecsúszott drogost sem ismerek, bár néha látok párat a metróban.

Az sem igaz, hogy aki drogozik, az gyenge. A fiatalok többsége divatból/kíváncsiságból próbálja ki. Pont azért nincs visszatartó erő, mert látják, hogy mindenki csinálja, de nincs semmi baja. Aki pedig tényleg azért drogozik, mert valami lelki baja van, akkor az drogozzon, legalább nem szenved annyira.

2011. ápr. 19. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/60 A kérdező kommentje:

Bocs, de az utolso valahogy nem jott at. tulzasba esett? Hogy lehet nem tulzasba esni a drog tiltasaval?

Inkabb a drog fogyasztassal esnek tulzasba a fogyasztok, mert azt senki ne mondja nekem, hogy 13-24 evesen kabitoszerezni nem karos. Mint irtam is, ha valaki felnott korban neha elsziv egy-egy spanglit de mellette van normalis elete, az teljesen mas dolog mint ostoba tizenesvesek agyoncseszik magukat, akiknek fingjuk sincs, hogy mit okoz ez nekik kesobb.

Ha neked nincs egy lecsuszott kabitoszeres ismerosod sem akkor te nagyon szerencses vagy, vagy meg fiatal.

Nekem sajnos tobb is akadt a nem tul hosszu eddigi eletem soran, voltak koztuk baratok, csaladtagok, es tobben nem elnek mar, de meg tobb cseszte el az eletet ugy, hogy mar nincs ereje hozza, hogy visszacsinalja.

Es tevedsz, hogy kulfoldon ez nem okoz problemat, az angol tiniknel idiotabbat a vilagon nem ismerek, ok pont azok akiket nem kovetendo peldanak allitanek be. 12-13 evesen mar isznak, drogoznak, gyereket szulnek, es sotetek mint az ejszaka. Bar ez nekunk jo mert igy lehet oda menni dolgozni mert orulnek ha valaki ert valamihez. :)

2011. ápr. 19. 02:20
 47/60 anonim ***** válasza:
33%

Nem vagyok drogfogyasztó, de a válaszok elolvasása után valahogy mégis a kérdező aki kevésbé szimpatikus nekem. Meg az a katona... Szörnyű, hogy a katona és a tisztesség, becsület szavakat, hogy lehet egy mondatba rakni. Undorodok a katonáktól, annyira szánalmasak.

Visszatérve a drogtémához. Mondhatjátok, hogy könnyen beszél aki nem él vele, de mégis én úgy érzem, hogy a drog használok a Föld lázadói, akik próbálják tágítani a határokat, mert lassan már csak úgy fogunk élni ezen a "szabad" bolygón, hogy chip van a bőrünk alatt és pórázon vezetnek olyan vezetők akik élik a felhőtlen életüket mi meg tisztességes rabszolgák módjára kiszolgáljuk őket.

2011. ápr. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/60 anonim ***** válasza:
33%
azért nincs elég visszatartó erő nincs miért visszatartani,ezért próbálnak hazudozni róla hátha az elrettentő lesz... sokan meghalnak drogban biztos,de autóban mégtöbben akkor autót is meg kellene tiltani? ez nem jó érv mert halált okoz,ha úgy vesszük minden okozhat halált, egy kés egy olló sőt még egy kanna víz is,tavakba is belefulladnak annyian vagy még többen is mint a drogtúladagolásban elhunytak
2011. ápr. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/60 anonim ***** válasza:
Nem az a lényeg, hogy bele lehet halni, mert azt tényleg sok mindenre rá lehetne fogni. Hanem hogy TARTÓS EGÉSZSÉGKÁROSODÁST okoz. És bizony az adófizetők pénzelik a gyógykezelést, rehabilitációt, ami rengetegbe kerül. A laikusok nem is hinnék mennyien lettek fogyatékosak a különböző kábítószerektől, mert sajnos a prevenciók nem erről szólnak. Ha én tartanék prevenciót az iskolákban, akkor osztálykirándulásokat szerveznék a különböző rehabilitáló csoportokba, hogy nézzék meg, mit tett velük, még a marihuána is. Az idegrendszer nagyon nehezen javítja önmagát, a kábítószerek pedig pont ebben okoznak károsodást. A halál messze nem a legrosszabb, ami egy kábítószeressel történhet.
2011. ápr. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/60 A kérdező kommentje:

12:14


Na, itt a lényeg, a fenti hozzászólásban.

Nem tudom, ti kedves drogpártiak mennyi embert ismertek aki esetleg hosszabb ideje drogozik, és mennyire tűnik fel a személyiségében történő változás. Lehet, hogy semennyire mert csak akkor találkoztok ha mindannyian be vagytok szívva vagy nem ismertétek előtte és nem tudjátok, hogy milyen emberből milyen lett.

Amit írok mindent tapasztalatból írok, és nem "hazug" információk alapján.

Rengeteg embernek láttam tönkremenni az életét, vagy ha nem is ment tönkre akkor olyan negatív emberi tulajdonságokat okozott náluk a kábítószer használat ami értéktelen, szava hihetetlen emberekké tette őket.

Nem érdekel ha nem vagyok szimpatikus, nem is ez volt a célom, de senki ne mondja nekem, hogy szívesen látná a 13-14 éves gyerekét bedrogozva hazamenni. Vagy éppen nem is menne haza mert a drogos barátaival jobban érzi magát és elcseszi az egész jövőjét az ilyen hülye döntései miatt.

Az anyagi részét meg már nem is említem, mert megtették mások.

Igen, egy felnőtt ember azt csinál amit akar, el tudja dönteni, hogy mit kezd az életével, mi számít neki fontosnak és mi nem, de könyörgöm, itt már kiskorúak használják ezeket a szereket!

2011. ápr. 19. 13:10
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!