Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Miért nem lép fel a rendőrség...

Miért nem lép fel a rendőrség keményebben a drogfogyasztás/terjesztés ellen?

Figyelt kérdés

Miért nem tartanak átfogó, rendszeres drograzziákat a szórakozóhelyeken?

Szerintem nem normális dolog az amennyire népszerű lett a drog és ez ellen nem tesz senki semmit.

Nagyon sok fiatal már kiskorúként, 13-14 évesen kipróbálja a drogokat, ami aztán később még rosszabb lesz.

Elég csak a West Balkán-os esetet nézni ahol a beszámolók alapján is kiderül, hogy a fiatalkorú vendégek nagy része kábítószer hatása alatt volt. De ez már megtalálható minden korosztályban és társadalmi rétegben, legfeljebb csak a drog különböző. Fiataloknál a fű, a különböző gyógyszerek, a nagymenőknél a kokain, a partydrogosoknál a speed, és újabban egyéb alternatív szerek amik egy része a törvény szerint nem minősülnek (még) drognak, de már szinte mindenki kábítószerezik.

Ez szerintem egy össztársadalmi probléma mert egy olyan (de)generáció nő fel akik mire felnőttek lesznek teljesen szétcseszik magukat szellemileg és fizikailag egyaránt, és egy olyan torz értékítélettel rendelkeznek ami szerint ezek már teljesen hétköznapi és elfogadható dolgok. Köszönhető ez részben a médiának is, ahol a "celebek" nagy része botrányhős. Drogos, alkesz, prosti, és ők a sztárok, a fiatalok számára követendő példa.

Nagyon sok család megy tönkre ez miatt mert kábítószeres lesz a gyerekük. És az önálló keresettel nem rendelkező fiatalok egy része előbb-utóbb illegális úton szerzi be a rávalót, mert eleinte még lehet kamu szövegekkel otthonról pénzt kérni, de később már jönnek az otthoni lopások, aztán meg a komolyabb dolgok.

Miért nem érdeke senkinek értéket teremteni a mai világban, és a médiától kezdve a rendőrségen át a bíróságokig, ezt komolyan venni és lépni?


2011. ápr. 14. 13:31
1 2 3 4 5 6
 31/60 anonim ***** válasza:
61%
Sajnos, mert a rendőrség is nyakig benne van. Én nagyon szigorú vagyok a vegyi káros szenvedélyekkel szemben, ugyanis nap, mint nap tapasztalom, hogy mennyi kárt tesznek. Orvosnak tanulok, és minden egyes "liberalizáljuk a drogokat, mert milyen jó az" embernek üzenem, hogy látogasson meg egy toxikológiai osztályt, vagy egy rehabilitációs központot, és beszélgessen az ott levőkkel. Ki merem jelenteni, elgondolkodnának a dolgon... Ha csak a marihuánát nézzük, már az is pár hónap heti használat mellett olyan szintű leépülést okoz, hogy félelmetes nézni. Nagy kamu, hogy nem lehet rászokni, sajnos dehogynem. Aki meg azt írta, hogy az LSD nem is káros, az olvasson már utána egy picit. Középiskolában volt egy LSD-s osztálytársam, aki úgy jött be egyszer. Sikítozva vitte el a mentő, mert vért hallucinált a falakra. 1 év használat mellett úgy leépült, hogy színötös tanulóból alig tudott összekaparni egy kettes érettségit (hasonlóan a füves osztálytársaimhoz). Az alkohol a másik "jómadár", szívem szerint szigorítanék a szabályozásán. Egy pozitívuma viszont van a kábítószerekkel szemben. Májat lehet transzplantálni, agyat nem. Sosem cigiztem, sosem kábszereztem, és egy pohár baileysnél nem is ittam többet. Undorodom az alkohol ízétől, minek igyak olyat? Undorodom a cigaretta bűzétől, miért szokjak rá? Miért romboljam le a szervezetem szintetikus szarokkal? Marad egy csomó pénzem, és a testem is örül. És lám, náci sem vagyok.
2011. ápr. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/60 anonim ***** válasza:
41%
Az ilyen viselkedés-nácikat, mint 14:16 kéne intézetbe zárni, nem a drogozókat.
2011. ápr. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/60 anonim ***** válasza:
41%

Ugyanis van egy nagy különbség:


A drogosok/dohányosok/alkoholisták leszarják, hogy a nemdrogozók/nemdohányzók/nemivók mit csinálnak, a nemdrogozók/nemdohányzók/nemivók pedig meg akarják szabni, hogy a drogozók/dohányosok/alkoholisták mit csináljanak!

2011. ápr. 18. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/60 anonim ***** válasza:
61%
LOL. Viselkedés-náci, mert kimerem mondani, hogy cseppet sem fenékig tejfel a drogozás? És, hogy miért szólunk bele? Mert egy drogos/alkoholista kihat a társadalomra. Az állam fizeti a gyógyszerezést, az államnak esik ki a munkaerő etc. És akkor még nem szóltunk a drogozás/ivás közben elkövetett bűncselekményekről (pl. közlekedési balesetek). Leendő orvosként különösen szívügyem az egészség, és baromi zavaró, hogy hogyan teszik tönkre magukat az emberek, amit persze mi gyógyítunk.
2011. ápr. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/60 anonim ***** válasza:
72%

Én meg azt nem bírom megérteni, hogy ez a sok idióta miért nem fogja már fel végre, hogy itt nem csak róluk és az idegingerlő/leépítő szórakozásukról van szó, hanem az egész társadalom lelki-szellemi-testi egészségéről és épségéről.


Szánalmas ez a mérhetetlen felelőtlenség a részükről.

2011. ápr. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/60 anonim ***** válasza:
29%

"hanem az egész társadalom lelki-szellemi-testi egészségéről és épségéről."


Én meg azt nem értem, hogy mi értelme egyáltalán fenntartani társadalmat, hogyha az egész csak arról szól, hogy görcsösen feleljünk meg képzeletbeli normáknak. Ha valóban csak erre jó a társadalom, nempedig arra, hogy az összedolgozás miatt több szabadidőnk legyen és emiatt kellemesebb legyen az élet, akkor menjünk vissza az őskorba!

2011. ápr. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/60 anonim ***** válasza:
53%

"Én meg azt nem értem, hogy mi értelme egyáltalán fenntartani társadalmat, hogyha az egész csak arról szól, hogy görcsösen feleljünk meg képzeletbeli normáknak."


Az a baj ezekkel a képzeletbeli normákkal, hogy alapvetően szükségesek egy társadalom fennmaradásához. Tehát, ha el akarod vetni őket, akkor a társadalom is velük bukik. Amúgy mit értesz pontosan ezek alatt? Ne lopj, ne taposs bele mások érzelmeibe, ne tedd tönkre magadat és környzetedet? Nahát, milyen szörnyű alapelvek, már nem is érzem magam jól velük! -.-'


"Ha valóban csak erre jó a társadalom, nempedig arra, hogy az összedolgozás miatt több szabadidőnk legyen és emiatt kellemesebb legyen az élet, akkor menjünk vissza az őskorba!"


Nem, itt nem a szabadidő a lényeg. Az élet céljának annak kellene lennie gyerekkorban, hogy egészséges életerős felnőttekké váljunk, majd megtaláljuk a párunkat, akivel le tudjuk élni sírig tartó életünket úgy, hogy szeretjük egymást egész végig.

Legyen 3-4 gyerekünk, akiket szintén szeretünk és ők is büszkék legyenek, hogy ilyen szüleik lehetnek. Legyen egy normális életünk, ahol megbecsülnek minket és egy munkahely, ahol szintén megbecsülés jár és szép fizetés, hogy fenn tudjuk tartani a családunkat, amiért élünk és létezünk. Ha pedig megöregszek, akkor megkapjuk a tisztességes nyugdíjunkat, aminek a felesleges részével tudjuk támogatni gyerekeinket és unokáinkat. Amikor ezek az unokák eljönnek hozzám, akkor az ölembe szeretném venni őket és mint nagypapájuk, szeretnék nekik mesét mondani, szeretném csodálatossá tenni a gyerekkorukat, hogy egy bölcs és jólelkű papára emlékezzenek majd felnőtt korukban és ők is tovább tudják adni mindazt, amit kaptak tőlem.


Sajnálom, hogy te ilyen lelkiszegény ember vagy, hogy ilyen szánalmas szerek kellenek neked a boldog és céltalan élethez. Nem túl sok ideál szorulhatott abba a szétszívott agyadba.

2011. ápr. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/60 anonim ***** válasza:
31%

"Az élet céljának annak kellene lennie gyerekkorban, hogy egészséges életerős felnőttekké váljunk, majd megtaláljuk a párunkat, akivel le tudjuk élni sírig tartó életünket úgy, hogy szeretjük egymást egész végig.

Legyen 3-4 gyerekünk,"


Ez egy úgynevezett konzervatív jobboldali, vagy katolikus életcél, életpálya, nem lehet levetíteni minden emberre.


Nem mindenki akar 3-4 gyereket, se élete végéig egy emberrel élni, sőt még házasodni se feltételnül, most attól függetlenül, hogy drogozik-e vagy nem. Ideje lenne már felfogni, hogy nem a Grimm-mesékben élünk.


Az "életerős" kiemelése pedig kísértetiesen emlékeztet egy bizonyos bajuszos osztrák-német bácsi ideológiájára...

2011. ápr. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/60 A kérdező kommentje:

Hagyjatok mar ezt a Hitlerezest! Kezd eleg unalmas es elcsepelt lenni ez a "liberalis csodafegyver" amit be lehet vetni mnidenki ellen aki nem a zulles, a perverzitas, erkolcstelen elet szoszoloja.

Es igen, nekem is megszakadna a szivem ha az en gyerekem az helyett, hogy felnott korara szamithatnek ra, hogy amikor majd idos leszek, es en szorulok segitsegre, akkor nem kapom vissza azt a torodest es szeretetet, meg tamogatast, amit en nyujtottam neki evtizedeken at, hanem en jarhatok hozza az elvonora, vagy ki a sirjahoz, fizethetem azortuszt, a gyogykezelest, miegymast. Es most lehet mondani, hogy egoista, es szelsoseges allat vagyok, de ha csak a sajat szuleit nezi az ember, hogy mennyi fajdalmat, es szenvedest okoz nekik azzal ha "leter a helyes utrol", mar a sirig kene sullyedniuk a szegyentol. Mert nem azert vallal egy szulo gyereket, hogy drogos senki legyen belole.

Nem tarsadalmi normakat kell nezni, nezd csak azokat akiket szeretsz! Vagy ilyen mar nincs is? Akkor viszont tenyleg nincs ertelme az eleteteknek sem, mert ha szerinted csak a buli meg a drog az elet ertelme akkor egy nagyon szanalmas alak vagy.

En drog nelkul is tudok szabadidot szakitani magamnak, amit azokkal toltok akiket szeretek, es azt csinalok amit akarok, csak nekem ez nem a reszeg/narkos behanyos, behogyozos fetrengest jelenti. Akkor mar nem is vagyok meno, mi?

2011. ápr. 18. 17:45
 40/60 anonim ***** válasza:
42%

Nem is tudom - én hazafiasnak tartom magamat, ezért nem tartanám rossznak azt sem, hogy azon emberek, akik a drog ellen vannak, azok nácik lennének, emiatt a hungaristák többségben lennének.

Komolyra fordítva a szót: semmi köze nincs a nemzeti szocializmusnak ahhoz, hogy ki füvezik, ki nem. Vannak baloldaliak között is olyanok, akik elítélik ezt a káros szenvedélyt.

Ha már hungaristáknál tartunk, akkor közlöm, hogy szerintük az alkohol tilalom sem megoldás (nem akarják ők sem éltetni ezzel a maffiát), de azért, valamilyen szankcióval egyetértenek. A sok alkoholista is csak elissza a pénzét, munkát már alig tudnak vállalni, veszélyesek a közlekedésben (nem hiába tiltják az ittas vezetést, bár azért, a kerékpárosokra is érdemes figyelni, mert ők is okozhatnak balesetet), stb., vagyis a problémát csak fokozzák ezzel.

Röviden, ezért is tartom veszélyes felfogásnak azt, hogy "az én testem, azt csinálok vele, amit akarok, a többieknek meg kuss!" felfogást (bár gondolom, a sok füvesnek már mindegy, mit írnak, úgyis nácik vagyunk a számukra).

2011. ápr. 18. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!