Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Miért nem lép fel a rendőrség...

Miért nem lép fel a rendőrség keményebben a drogfogyasztás/terjesztés ellen?

Figyelt kérdés

Miért nem tartanak átfogó, rendszeres drograzziákat a szórakozóhelyeken?

Szerintem nem normális dolog az amennyire népszerű lett a drog és ez ellen nem tesz senki semmit.

Nagyon sok fiatal már kiskorúként, 13-14 évesen kipróbálja a drogokat, ami aztán később még rosszabb lesz.

Elég csak a West Balkán-os esetet nézni ahol a beszámolók alapján is kiderül, hogy a fiatalkorú vendégek nagy része kábítószer hatása alatt volt. De ez már megtalálható minden korosztályban és társadalmi rétegben, legfeljebb csak a drog különböző. Fiataloknál a fű, a különböző gyógyszerek, a nagymenőknél a kokain, a partydrogosoknál a speed, és újabban egyéb alternatív szerek amik egy része a törvény szerint nem minősülnek (még) drognak, de már szinte mindenki kábítószerezik.

Ez szerintem egy össztársadalmi probléma mert egy olyan (de)generáció nő fel akik mire felnőttek lesznek teljesen szétcseszik magukat szellemileg és fizikailag egyaránt, és egy olyan torz értékítélettel rendelkeznek ami szerint ezek már teljesen hétköznapi és elfogadható dolgok. Köszönhető ez részben a médiának is, ahol a "celebek" nagy része botrányhős. Drogos, alkesz, prosti, és ők a sztárok, a fiatalok számára követendő példa.

Nagyon sok család megy tönkre ez miatt mert kábítószeres lesz a gyerekük. És az önálló keresettel nem rendelkező fiatalok egy része előbb-utóbb illegális úton szerzi be a rávalót, mert eleinte még lehet kamu szövegekkel otthonról pénzt kérni, de később már jönnek az otthoni lopások, aztán meg a komolyabb dolgok.

Miért nem érdeke senkinek értéket teremteni a mai világban, és a médiától kezdve a rendőrségen át a bíróságokig, ezt komolyan venni és lépni?


2011. ápr. 14. 13:31
1 2 3 4 5 6
 1/60 anonim ***** válasza:
65%
LEGALIZE WEED!!!!!!44444
2011. ápr. 14. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/60 anonim ***** válasza:
75%

Nem is érdemes, egyébként. A tényleges drogfogyasztás csak a jéghegy csúcsa. Nem azt kell farigcsálni, hanem alulról megolvasztani az egészet.


Ez az egész ugyanis a családi háttérnél kezdődik, majd a környezetnél folytatódik: ha a szülők nem tudják kellő figyelemmel, szeretettel és értelemmel értelemre nevelni a gyerekeiket, akkor ennek következtében azok nagyobb eséllyel is kerülnek rossz társaságba, aminek következtében pedig nagyobb eséllyel is várnak drogfogyasztóvá - de ez, a fogyasztás, már csak a vége a láncnak, mint mondtam. Az elejét kell kezelni: biztosítani a rendes szülői hátteret, az értelemre, gondolkodásra nevelést, és máris meg van oldva a probléma.


Ahhoz, hogy egy értelmes, gondolkodó ember drogossá váljon, nagyon komoly zűrök kellenek az életében - de ha eléggé értelmes, akkor még _akkor se_ válik drogossá. Ilyen egyszerű a képlet.


Amúgy pedig ajánlom figyelmedbe ezt a cikket is:


[link]

2011. ápr. 14. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/60 anonim ***** válasza:
75%
Én is a 13:53-assal értek egyet, nem a tünetet kellene kezelni, mert a bajok akkor máshol bukkannak a felszínre...
2011. ápr. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/60 anonim ***** válasza:
67%

Nem a drogfogyasztás a rossz, hanem a drogot terjesztő szervezetek, a maffiák, kartellek.


Ha a drog legális lenne, ezek a bűnözői szervezetek mind összeomlanának és kisebb lenne a bűnözés!


Amikor Amerikában a 20-as években illegális lett az alkohol ugyanaz játszódott le, mint most a drogokkal. Al Capone meg hasonló gengszterek az alkoholbiznisz miatt tudtak felemelkedni.


Az alkohol és a drogok természetes szükségeletei az embernek, ha illegálisak akkor úgyis beszerzik őket illegális úton és ezzel a bűnözői alvilágot támogatják!


Ha legális lenne a drog az ilyesfajta bűnözés eltűnne.

2011. ápr. 14. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/60 anonim ***** válasza:
43%

Mégis alkohol problémák miatt halnak meg ma Magyarországon a legtöbben. Arról miért nem írsz ilyen szép hosszú tanulmányt, hogy kora délután, munkaidőben hány alkesz ül a kocsmákba?

A fiatalkorúak drog ügye a szülők felelőssége, mert képtelenek felnevelni tisztességesen a gyerekeiket. A drog egy pótcselekvés, ha nincs kialakítva normális életpályamodell és motiváló lehetőségek, akkor marad a drog. A fiatalok többsége hétvégi droghasználó, ami egy fokkal jobb, mintha alkoholista lenne.

2011. ápr. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/60 anonim ***** válasza:
26%

"A drog egy pótcselekvés, ha nincs kialakítva normális életpályamodell és motiváló lehetőségek, akkor marad a drog."


Igen, ez a fasiszta álláspont...

2011. ápr. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/60 anonim ***** válasza:
76%

"

"A drog egy pótcselekvés, ha nincs kialakítva normális életpályamodell és motiváló lehetőségek, akkor marad a drog."


Igen, ez a fasiszta álláspont...

"


Te írtad azt, hogy az alkohol és a drog természetes szükséglete az embernek?

Ez egy jó gondolat, én részben igazat is adnék. Az a gond, hogy a társadalom bizonyos rétege képtelen mértéket tartani, vagyis fontossági sorrendet állítani. A normális dolog az lenne, ha az ember befejezi a munkáját, elmegy egy edzésre és néha esténként körbead egy cigit a barátaival. Sajnos ehhez még a társadalom fejletlen, ezért szükség van a szabályozásra, főleg 18 év alatt.

2011. ápr. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/60 anonim ***** válasza:
70%
Legalizálni kéne a drogokat, jó nagy jövedéki adót rábasszintani, és meglenni a hatalmas adóbevétel, és akkor lehetne abból a pénzből adót csökkenteni máshol.
2011. ápr. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/60 anonim ***** válasza:
72%
Nem tudom a választ a kérdésedre, de igenis egyetértek veled. Én sajnos csak ennyit tehetek.
2011. ápr. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/60 A kérdező kommentje:

Koszi az eddigi valszaokat, mindegyik oldalrol.


Szerintem nem csak a rossz csaladi korulmenyek kozott elo fiatalok, vagy nevelesi hibak miatt nyulnak kabitoszerhez, bar a rendezetlen csaladi hatter nagyobb eselyt ad erre.

Mint irtam es tapasztaltam minden tarsadalmi retegben elofordul ez, inkabb csak a hasznalt drog kulonbozik. Akinek van penze az "elit" cuccokat hasznal, a csorok meg olcsokat.

Az alkohol fogyasztas szinten nagy problema. Attol, hogy itt most a kabitoszerrol tettem fel kerdest, nem jelenti azt, hogy egyetertek a mertektelen alkohol fogyasztassal, es annak szabalyozasaval vagy epp szabalyozatlansagaval. Az arra vonatkozo torvenyt is lehetne sokkal szigorubban venni, mert van ra szabalyozas csak mindenki lesz@rja.

Sot, a kerdesem utolso sorai az ertekteremtesrol, es a hatarozottabb szabalyozasrol, es torvenykezesrol szolnak, ami vonakozik arra is, es sok egyeb masra.

A drogok legalaizalasaval pedig egyaltan nem ertek egyet, mert ezek veszelyes szerek, es attol, hogy adot kene utana fizetni ugyanugy az illegalis kereskedelem fele terelne a dolgot, tehat ott lennenk ahol most.

Masreszt pedig uti egymast az a 2 teoria, hogy legalazaljuk a drogot, es, hogy mindenki az alkohol karos hatasaival peldalozik,. Ez csak azt mutatja, hogy annak a fogyasztasaban sem ismernek merteket, es ugyanannyi csaladot tesz tonkre mint a drog, tehat mivel lenne jobb a legalis drogozas?

2011. ápr. 14. 15:28
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!