Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Dohányzás a közterületen....

Karácsony istván kérdése:

Dohányzás a közterületen. Minden területnek van páros páratlan száma. Az egyik a szivóké a másik a nem szivóké. Igy jólenne?

Figyelt kérdés
2011. febr. 8. 11:57
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
64%

15:21:


Ha elolvasod az eddigi kommentjeimet a témában, láthatod, hogy én sem vagyok az az ember, aki elvárja, hogy bármi áron tolerálják a cigarettafüggőségét. Engem nem az borít ki, ha kitiltanak a zárt légterű helységekből, hanem az, hogy lassan már a nyílt utcán is megbüntetnek, ha dohányozni merek, pedig ott igazán nem károsítok vele senkit. Nem azt várom el, hogy az én jogaimat a nemdohányzók jogai elé helyezzék, de igenis elvárom, hogy nekem is legyenek jogaim.

2011. febr. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim válasza:
És igazat is adok.De sokan ezt nem tolerálják sajnos!
2011. febr. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:

Noh:


1. a kocsi nem melletted megy meg mögötted fél méterre és fújja a füstöt az arcodba. a kocsi nem hamuz le rád a lépcsőkön hátra.


a kocsi marad az úttesten, nem követ a kisebb utcákra. most már hál égnek aluljárókban tiltva van.


a görcsös egészségvédelem pedig még krvára nem erről szól. ez alap lenne azt hiszem. Ti azzal védekeztek, hogy a kocsi is, rendben. Akkor ennyi erővel mindenki szarhat az utcán is, hisz a kutyáknak is szabad nem? Elég gyenge indok.


zár helyen talán érthető, hogy miért nem kell dohányozni.

aluljáróban is.

a buszmegállók pedig szintén érthetőek, ahol nagy a tömeg ott is nagyon zavaró lehet, gyenge indok, hogy de szabad ég.


bármennyire is kellemetlen, de lassan a legtöbb helyen tiltva lesz a dohányzás, és nem fogok senkiért sem sírni emiatt. Ha tudnátok tolerálni a többi ember akaratát, akkor nem kellene tiltani. ennyi.


az adót pedig még mindig nem azért fizetitek a cigi miatt, mert az nekem meg másoknak jó, én semmi hasznot nem látok abból, hogy ennyi az extra adótok. Most akkor mosolyogva kéne szívnom a füstötöket mert ti fizettek pluszba a szarotokért? titeket alapból nem érdekel senki egészsége, mert ha így lenne, akkor nem gyújtanátok rá emberek közelében,

2011. febr. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:

Kamumail:


A kutyaürülékkel példálóztál, hogy védd az igazad. Na akkor lássuk.


Ha az utcákon sok a kutyaürülék, arra nem az a megoldás, hogy kitiltjuk a városból a kutyákat, hanem az, hogy MEGBÜNTETJÜK azokat, akik nem szedik össze a kutyájuk után az ürüléket, de nem büntetünk meg kollektíve mindenkit, aki kutyázni mer. Ugyanezt várnám el a cigarettával kapcsolatban is. Vagyis: meg kell büntetni azt, aki szétdobálja a csikkét, vagy azt, aki nem tartja be az alapvető kulturális normákat. Viszont békén kellene hagyni azokat, akik kulturáltan viselkednek, a többi embert tiszteletben tartva.


Szerinted gyenge érv a buszmegállóban a szabad levegő. Már megbocsáss, de ha az ember a tömeg szélén áll, vagy eleve hátrébb húzódik, akkor senkire nem fújja rá a füstöt. Ez is megoldható, és normális dohányos eddig is megoldotta. A buszmegállókban egyébként sem az én cigarettám a legbüdösebb, a legkárosabb, hanem maguk a buszok...


Szerinted minket nem érdekel mások egészsége. Szerintem meg te csak kötekedni akarsz, mert ez a lételemed. Ha te annyira tudatosan vigyáznál az egészségedre, mint ahogy itt előadod, ki sem lépnél Budapest utcáira szájmaszk nélkül... Ha tetszik, ha nem, sokkal több mérget nyelsz be a kocsik miatt, mint az én cigim okán. Viszont mivel - gondolom - autód neked is van, azért azt a büdöset elviseled, mivel viszont nem dohányzol, a cigi ellen kardoskodsz. Ha cigiznél, akkor most azért érvelnél ilyen lelkesen, hogy rágyújthass.


Ami az adómat illeti: sajnos nem nyilatkozhatok, hogy "Kamumail ne használhassa azokat az utakat, óvodákat, stb. amik az én dohányadómból épültek", így aztán ha akarod, ha nem, te is közvetve anyagi hasznát látod az én káros szenvedélyemnek. Ha nem lenne belőle busás haszna az államnak, akkor valószínűleg már rég nem lehetne dohányárut kapni a boltokban.

2011. febr. 18. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:

Tök jó. Remélem, hogy a fogamzásgátlókra is kivetnek annyi adót, hogy havonta 20000 legyen csak az adótartalma. Ugyanis növeli a mellrák kockázatát és a hormonokat még nem jól szedik ki a vízhálózatból, így azok is áldozatul esnek, akik próbálnak vigyázni az egészségükre. Vagy legalább azt tiltsuk meg nekik, hogy a csatornarendszerünkbe pisiljenek.. ;) És nem kötelező annak a fogyasztása sem, mert van millió egyéb mód a védekezésre.

[link]

Előre az egészségért minden áron!

2011. febr. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:

Nos Leiah:


Hülyébb és értetlenebb vagy mint hittem.


1.: nem a kutyaürülékről beszéltem. olvasni valszeg épp, hogy tudsz, de értelmezni nem.


A mondanivalódnak a 3/4-re ráillik a kutyás hasonlatom. Arról beszéltem, hogy a te "logikád" alapján nekem is szabad az utcán szarnom mert a kutyák is megteszik. Bárkinek szabad, hisz nem büntetik a kutyásokat se, akkor miért kéne büntetni vagy egyáltalán megszólni azt az embert aki a ajtód elé szarik?


felfogtad? ugyanis többségében arról beszélsz, hogy az autók is, a buszok is, stb. Hárítasz, terelsz.


2. nem kötekedek, hanem egy hülyével vitatkozom.


3. nincs autóm. nos?


tudod, lehet, hogy nyelek sok mérget, ami ellen nem tehetek, vagy nem tesznek mások. Viszont a cigifüst sokkal komolyabban zavar mint az autók füstje amit sokszor szinte észre sem veszek. De ha folyton vágnom kellene a kipuffogó füstöt, akkor se lennék köteles elviselni a cigifüstöt ha van rá mód.


Totál ellentmondasz magadnak és mindennek. Ha a buszmegállóban egy kis hátrébb állással már nem zavarna senkit a füstöd, akkor nem lenne baja senkinek. ezenkívül a törvény szerint meg van határozva, hogy mettől meddig terhed a megálló. Ha hátrébb állsz 1-2 métert, akkor már kiesel ebből a hatókörből, ergó már nem értem mi a bajod.


a cigiznék se pattognék úgy mint te. Van ismerősöm aki láncdohányos, mégis megérti és egyetért a törvénnyel, akár a teljes közterületről való kitiltással is.

2011. febr. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:

Kamumail:


A kutyás példád változatlanul sántít, akárhogy magyarázod. Ugyanis elárulom, most is büntetik azt a kutyást, aki nem takarít az utcán a kutyája után. Ergo már most megbüntethetnek téged is, ha az utcára végzed el a dolgodat, tehát a példa rossz. A szmog miatt azonban most sincsenek kitiltva az autók a városból, és ezután sem lesznek. (Legfeljebb szmogriadó esetén, részlegesen.) Én nem hárítok, csak azt próbálom ezredjére is tudatosítani benned, hogy sokkal hamarabb leszel beteg az autók füstje miatt, mint az én cigarettám miatt, az előbbi miatt mégsem lázongsz se te, se más. Ezt az egy mondatot úgy látszik, éppen te nem vagy képes felfogni, pedig olyan okosnak hiszed magad, hogy gátlástalanul hülyézel le másokat (és nem ez az első eset a részedről itt a GYIK-en).


Nincs autód. Fantasztikus. Azért nincs, mert még tanulsz, és nem keresel. Ha keresni fogsz, biztos vagyok benne, hogy neked is lesz. Attól fogva pedig te magad is bűzkibocsájtó leszel a saját felfogásmódod szerint, vagy járhatsz dolgozni biciklivel egy életen át. Ha nem ezt teszed, már nem vagy hiteles ebben a kérdésben, mivel nem azért nincs autód, mert környezettudatos vagy, hanem azért, mert nincs rá pénzed.


Ezt írod: "a cigifüst sokkal komolyabban zavar mint az autók füstje amit sokszor szinte észre sem veszek"

Szóval nem is az a bajod, hogy egészségkárosító a cigim, hanem a szaga zavar. Az autók füstje nem zavar, akkor se ha beledöglesz, mert az nem rontja a komfortérzetedet. Ezzel a gondolatmenettel már nem tudok mit kezdeni, önmagáért beszél. Te még csak nem is az egészségedet akarod védeni, csak a komfortérzetedet. Azzal meg miért kellene foglalkoznom? Ennyi erővel nyáron, amikor tele a busz büdös, mosdatlan, erjedt szagú emberekkel, arra se szállj fel, sőt, a legjobb lesz, ha törvényt hozatsz ezen utasok kitiltására is. Ugyanezen okból legyen e naptól tilos a köztéren való szellentés is, hiszen az is büdös. Kamumail orra mindenek előtt!!!


"Totál ellentmondasz magadnak és mindennek. Ha a buszmegállóban egy kis hátrébb állással már nem zavarna senkit a füstöd, akkor nem lenne baja senkinek. ezenkívül a törvény szerint meg van határozva, hogy mettől meddig terhed a megálló. Ha hátrébb állsz 1-2 métert, akkor már kiesel ebből a hatókörből, ergó már nem értem mi a bajod."


A "bajom" az, hogy ha ma a buszmegállóból kitilthatnak, holnap már a hozzád hasonló kényes orrúak beleköthetnek abba is, ha a járdán elhaladok mellettük, és megcsapja a cigim szaga a kényes orrukat. Ergo, ha ma elfogadom azt, hogy nem cigizhetek egy olyan helyen, ahol nincs is zárt tér, akkor holnap már azzal találhatom magam szemben, hogy sehol nem gyújthatok rá, ha kiteszem a lakásomból a lábam. Nem a métereken van a hangsúly, hanem azon, hogy egyre fogy az a terület, ahol még dohányozni lehet, és a jelenlegi intézkedések már súrolják az indokolatlanság határát (magyarul úgy védik a nemdohányzók jogait, hogy azok a jogok már nem is szorulnak védelemre).


"a cigiznék se pattognék úgy mint te" - írod. Valóban nem, mivel nálam sokkal jobban pattogsz, jelzőkkel illetsz másokat, tudatosan sértegetsz. Azt hiszed, ezzel a másik fölé tudsz kerekedni, pedig ezzel csak azt árulod el magadról, hogy tele vagy önértékelési problémákkal.

2011. febr. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:

istenem, mennyire hülye vagy:)


azért nincs kocsim mert nincs jogsim és nem is akarok egyenlőre. nagyon érdekelne, hogy miből gondolod, hogy még tanulok, ha így kijelented.


a kutyás sztorit még mindig nem fogtad fel, nem baj nem rom le még egyszer, ha hülye vagy akkor az is maradsz, utána se fogod megérteni.

a többi pedig. nincs mit kommentálnom.


azért nagyon meglepő, hogy mennyire képtelenek egyesek 1-2 mondatot értelmezni.

2011. febr. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:

Kamumail:


"azért nincs kocsim mert nincs jogsim és nem is akarok egyenlőre. nagyon érdekelne, hogy miből gondolod, hogy még tanulok, ha így kijelented."


Valahol, egy másik kérdésnél írtad, hogy főiskolára jársz. Tele vagy idővel, mert a csapból is a te válaszaid folynak a GYIK-en, de a neved nélkül is felismernélek a tenyérbemászó stílusodról. Az is nagyon jellemző rád, hogy amikor kifogysz az érvekből, közlöd, hogy a másik nem tud értelmezni, és ezzel a téma le van zárva. Ezzel nálam nem találsz célba, mivel veled ellentétben olvasni is, helyesen írni is megtanultam, és nincsenek gondjaim az írott szöveggel. (Úgy látszik, ma már a diplománál ez sem elvárás, mert éppen rád jellemző az, hogy mindent úgy értelmezel, ahogy éppen kedved tartja...)


Sajnos az én butaságom, hogy a leghülyébb érveidet is komolyan veszem, bár a viták vége veled mindig ugyanaz. ("Leiah hülye félanalfabéta, Kamumail mennybe megy, téma lezárva".)


Így aztán nem a te kedvedért válaszolok neked, csak szeretem nézni, ahogy hülyét csinálsz magadból, és bízom benne, hogy más is jól szórakozik, ha végigolvassa.

2011. febr. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:

1. még mindig hülye vagy, ezt úgy érzem muszály megjegyeznem.

2. tőlem az életben nem olvastál még olyat, hogy fősulira járok, még képzelődsz is, sok jó pszichológus van az országban.

3. pont, hogy k.rva keveset írok mostanság időhiány miatt ide, újból javaslom a dokikat.

4. azért írom, hogy nem tudsz érzelmezni, mert nem tudsz.

5. nos, én nem vagyok benne biztos, hogy az én válaszaimon szórakoznak mások, de gondold így, a valóságon ez nem változtat.

2011. febr. 18. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!