Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Dohányzás a közterületen....

Karácsony istván kérdése:

Dohányzás a közterületen. Minden területnek van páros páratlan száma. Az egyik a szivóké a másik a nem szivóké. Igy jólenne?

Figyelt kérdés
2011. febr. 8. 11:57
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:

"Nem érted, amit írok. A dohányos a cigarettája után EXTRA adót fizet, nem csak sima ÁFÁ-t. Azt nem állítottam, hogy kizárólag mi, dohányosok tartjuk fenn az államháztartást, az viszont tény, hogy borsosan megfizetjük a káros szenvedélyünk árát, és jelentős bevételt okozunk ezzel az államnak, mégis divat lett mostanában belénk kötni, büntetni minket okkal-ok nélkül."

1. Nem kötekedésből, de mennyi az az extra adó?

2. Az államháztartásnál nem a bevételek kiesése a legnagyobb baj, hanem a fölösleges csapok el nem zárása (drága közbeszerzések, pl. s BKV-nál kiderült, hogy direkt a drágább helyről vásárol, pedig a sarki üzletben olcsóbb ugyanaz az áru. A MÁV-nál sem hiába, olykor önköltségen cserélik ki a kiégett izzót, mert nem csak olcsóbb megoldás ez, hanem olykor, sokkal gyorsabb).

3. Valamely összegnél már a 3%-os ÁFA is sokat jelent (jelenlegi példa az IMF kölcsön visszafizetése. Az uzsora kamat nem %-ban jelenik meg, hanem összegben).

4. Az említett büntetés is érdekes dolog, mert úgy tudom, hogy a politikusok (ill. a döntést hozók) java része is dohányzik. A parlamentben külön szivar tartók vannak kihelyezve.

"Így van. Ettől függetlenül a fejem tetejére is állhatok, akkor sem tilthatom ki őket a házam előtt vezető útról, és akkor is be kell tüdőznöm a bűzüket, amíg a buszmegállóban várom a buszt. Ha a fiam is velem van, akkor szívja ő is... Pöfögnek, büdösek, hangosak még éjjel is, és nem annyi füstöt csinálnak, mint egy cigaretta, hanem ezerszer annyit..."

Autóknál is próbálkoznak mindennel, pl. euro 5-ös motorral, hibrid hajtással, vagy teljesen elektromos motorral (USA-ban volt ilyen próbálkozás, a 90'-es évek közepénél, hogy tömegesen beinduljon az elektromos autók gyártása, eladása, de egy idő után, valamiért leálltak vele).

Amúgy meg, tudom mire gondolsz, mert vannak olyan emberek, akik parkolóházban dolgoznak, az nem éppen egészséges terület, télen meg többször is beriaszt az érzékelő, mert a hideg miatt, többen jártatják a motort.

2011. febr. 14. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:

[link]

Jelenleg is több, mint 17 Ft szálanként. Ez egy 19 szálas dobozra vetítve kb. 330 Ft. Napi 2 doboz esetén tehát kb. 20E Ft-ot adózik az ember havonta, közben próbál udvarias lenni, de egyre jobban kiszúrnak vele.


Egy régi, de részletesebb adatsor:


Mibôl állt össze a cigaretta ára 2004. január elsején?

Adónem, egyéb költség %

ÁFA 20,0

Specifikus (jövedéki) adó 28,7

Ad valorem adó 23,0

Elôállítási költség+kereskedelmi árrés 28,3

Összesen: 100,0

2011. febr. 14. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim válasza:
Én soha senkire nem szóltam rá,hogy miért gyújtott rá előttem,így arrébb mentem.DE!Nem én kértem,hogy szokjon rá a cigire,így elég nagy pofátlanságnak tartom,hogy olyan ember előtt dohányzik valaki,aki ezt nem teszi.És rohadtul nem érdekel,hogy ki mennyit költ a cigijére.Ez az ő felelőssége,ő akarata,döntése.Nehogy már én szívjak amiatt,hogy ti hülyék vagytok.Most már fel fogom jelenteni azokat,akik tilos helyen dohányoznak,ha már ők is bunkózni fognak!
2011. febr. 16. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:

10:08:


Remélem, te sem jársz soha autóval, mert engem meg a te autód által kipöfögött káros anyag zavar.

"Nem én kértem, hogy járj autóval, nehogy már te az én orrom alá pöfögj, amikor én busszal járok!"

2011. febr. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:

ez a szokásos autós marhaság.


az autónak van értelme, a busznak is, mivel elvisz A pontból B pontba. a cigizésnek mi értelme van? a függőség csillapítása, ez azért eléggé szubjektív egy dolog.


ezenkívül az autók az úttesten közlekednek és ritka eset amikor a képedbe megy a sűrű füst, persze ilyen is van és szitkozódik is az ember.


az pedig senkit nem érdekel, hogy mennyit adóztok a cigi után. Az adó nem arra van, hogy nekünk kevesebb gondunk legyen a cigifüsttel, hanem csak egy jó indok, hogy pénzt szedjen be az állam.

2011. febr. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:

Kérdeztek, aztán meg "jajj nem érdekel" jeligével dobálóztok? Erre a kérdésre válaszoltam: "1. Nem kötekedésből, de mennyi az az extra adó? "

Írni tudtok, de olvasni nem. Remélem, hogy érettségit azért nem kaptatok, mert az már tényleg a magyar közoktatás csődje lenne.

2011. febr. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim válasza:

10:08-as vagyok ismét!Nem,nincs autóm.De több értelmét látom annak.A kocsi ma már valakinek a létszükséglete,de a cigi senkinek,ha csak a doki nem írta fel neki,bár azt kétlem!

Ja és tömegközlekedéssel ne járj,mert az is piszkálni fogja az egészségedet!

2011. febr. 16. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:

Kamumail:


Eléggé erőltetett azzal védeni az autók füstjét, hogy "annak legalább van értelme". Tényleg van értelme annak, hogy mindenki külön kocsival rohangáljon? A busz ugyanúgy elvisz A-ból B-be, csak épp sokkal kényelmetlenebb, mint a kocsi.


Ami a füstöt illeti, az nem csak az út jobb és baloldala között terjeng. Ezt én naponta tapasztalom, mivel főút mellett lakom. Az autó ráadásul nem csak füstöl, de zajártalmat is okoz.


Lehet, hogy téged nem érdekel az én adóm, de ha így van, milyen alapon várod el, hogy engem érdekeljen a te egészséged?

2011. febr. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:

15:00:


Van, akinek az autó a létszükséglete (pedig busszal is el tud jutni akárhová), van, akinek a cigaretta.


A görcsös egészségvédelem pedig nem rám jellemző, hanem azokra, akik már annak a gondolatára is tüdőrákot kapnak, hogy én az út túloldalán rágyújtok.

2011. febr. 16. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim válasza:

15:00 vagyok!


Kedves 15:09!

Tévedsz!Van akinek az autó létszükséglete!

A másik,hogy a párom is dohányzik,de nem fogom tiltani.Magától kimegy és rágyújt,de nem az orrom előtt szívja és erre nem én kértem!Nem vagyok megrögzött egészségmániás,de a füstöt bármilyen formában utálom.A buszok,autók füstjét nem tudom megakadályozni,mert egy bizonyos ponton haladnak.A dohányosokat se tudom és akarom a cigiről leszoktatni.De a dohányosok megtehetik,hogy arrébb mennek,vagy egy bizonyos ideig tudják nélkülözni azt a cigit!Ennyi és nem több!

És még egy!Nem én vezettem be ezt a törvényt,ami a minap felmerült és nem kampányoltam soha a dohányosok ellen és ezután se fogok!

2011. febr. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!