Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Dohányzás a közterületen....

Karácsony istván kérdése:

Dohányzás a közterületen. Minden területnek van páros páratlan száma. Az egyik a szivóké a másik a nem szivóké. Igy jólenne?

Figyelt kérdés
2011. febr. 8. 11:57
1 2 3 4 5
 11/42 BlackSword ***** válasza:
58%

Kéz feltéve... Rám már rámszóltak a vonaton... És kapaszkodj, mert az IC-n a dohányzókocsiba... Erre varjál gombot!!! Még majdnem én éreztem magam sz@rul... Tegyük hozzá, hogy a vonat kihasználtsága olyan 20-40% között lehetett... És a drága hölgy azzal érvelt, hogy neki ide szól a jegye... Hál istennek jött a kaller, és átültette egy másik kocsiba...

Egyszer viszont tök teli volt a vonat, és a csaj ült mellettem, meg beszélgettünk... Én kérdeztem, hogy zavarná-e esetleg ha rágyujtanék... Nem mondta, hogy igen, de amikor visszakérdezett, hogy őszintén, akkor tudtam, hogy mpost jobb ha kimegyek a peronra elszívni... Felálltam és kimentem... De attól dohányosként falra tudok szaladni, hogy ha valaki a jogaival jön, meg veri a mellét... És az a gond, hogy több az ilyen, mint a ne haragudjon fiatalember... Olyankor szépen hátat fordítok neki...

2011. febr. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 hollófernyiges ***** válasza:
Nagyon jó hogy itt mindenki amúgy is úgy cigizik hogy ne zavarjon vele másokat, akkor őket az új rendelet nem is fogja befolyásolni. Mert a gyakorlati helyzet sajnos az, hogy ha teszem azt esik és húsz ember egymás hegyén-hátán bezsúfolódik a fedett buszmegállóba, tuti (95% saját tapasztalat szerint) lesz valaki akinek pont akkor kell rágyújtania. Amúgy meg simán lehet dohányzani buszra várás közben, csak odébb kell menni három lépést (két méter a határ).
2011. febr. 9. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:

Nem nem, félreérted. A nagy tekintettel levés eddig tartott és nem tovább. A buszmegállókban is igaz, hogy kb. az ott lévők fele dohányos és mégis csak 1 gyújtott rá. Ez annyit jelent, hogy a dohányosok zöme igenis tekintettel volt rátok, de ez most meg fog változni. Ígérem, hogy szemét leszek, mert az is szemétség, hogy már a szabad ég alól is ki akarjátok tiltani a dohányosokat. Nem azt mondjátok, hogy "kérem, álljon odébb, mert zavar a füst", nem is ti mentek odébb, ha zavar, hanem "hádde itt tilos bagózni, maga mocsok, majd jól feljelentem".

Az a helyzet, hogy egy csomóan örömmel letennék a cigit, ha tudnák. Az is biztos, hogy a cigarettázást egyre kevesebben művelik kultúráltan. Erre nem az a megoldás, ha mindenhonnan kitiltják! A dohányzásról való leszokást segítő programokat és kellékeket (könyvek, nikotinpótlók, gyógyszerek, orvosi kezelés) pontosan olyan mértékben kéne támogatni, amennyi adóterhet a dohányra tesznek. Ezen kívül pedig a nemdohányzóktól -- akik sokszor ugyanúgy kábítják magukat valamivel -- tolerancia és türelem. Nyugodtan odébb állhattok ti is vagy szólhattok normálisan is a dohányoshoz és akkor ő sem fog akarni háborúzni, hanem talán elszégyelli magát és odébb megy. A tiltások miatt elvonási tünetei lesznek a dohányosnak, ideges lesz és biztosak lehettek benne, hogy aki plusszban provokálja őket, annak lesz rossz.

2011. febr. 9. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 hollófernyiges ***** válasza:

"Ígérem, hogy szemét leszek"


Nyugodtan szemétkedj, Tarlós nagyon fog neki örülni :)

2011. febr. 9. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:

@9:01

Elhiheted, hogy látom az ő felelősségét is a dologban, csak az a baj, hogy nincs egyedül azzal a tévképzetével, hogy ettől bármi jobb lenne.

2011. febr. 9. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:

A bkv-s buszmegállós storyhoz egy (remélem nem költői) kérdés:

Olyankor mi van, ha a teljes járdaszélesség buszmegálló és én csak átsétálok rajta?


A másik bosszantó dolog: stolbuci mondhatja, hogy majd megjavulok én, meg leszokom, elnézik neki a drogozást. Én meg fizessek 50eFt-ot, mert átsétáltam a megállón (mert arra vezet a járda)? Hol van itt az egyensúly?

2011. febr. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:

Tegnapelőtt 16:32:


Minden boltban lehet cigarettát kapni. Könnyedén szoktam rá tizenéves koromban, amikor ugyebár az ember még úgy gondolja, hogy neki semmi sem árt. Az én egészségemmel akkor a kutya nem foglalkozott, nekünk még nem mutogattak osztályfőnöki órán dohányos tüdőt, mondhatni tettek rá, rászokunk-e, vagy sem. Rászoktam, ez van. Próbálkozhatok a leszokással önerőből, ha megy, megy, ha nem, nem. Ha nem gyújthatok rá, ideges leszek, és ennek a környezetem (gyerekem, párom) látja kárát. Esetleg szedjek helyette gyógyszert? Remek ötlet, kár, hogy a nyugtató is függőséget okoz hosszú távon...


"Belegondoltál te is abba, hogy mennyi problémát tudsz okozni azzal, hogy mások orra alá füstölsz? "

Nem füstölök más orra alá. Sem a gyerekemmel egy légtérben, (lakásban, autóban) sem máshol, ahol nincs szabad szellőzés, vagy elszívó, nem szoktam rágyújtani. De már megbocsáss, a buszmegállók a szabad levegőn vannak, ahol a füst elszáll anélkül, hogy bárkit károsítana. A szélén szoktam állni, ellenszélben, figyelmeztetés nélkül is, és ha van szemetes, a csikkem is ott landol. Ennyit figyelmeztetések, és rendeletek nélkül is megtettem eddig is, mivel attól még, hogy dohányzom, nem vagyok szükségszerűen bunkó is. Utálom például azt, aki szemetel, az mégsem zavar senkit, természetes eleganciával repülnek napi rendszerességgel az autókból a mekis zacskók, és olyat sem gyakran látni, aki felszedi a taknyos zsepit a földről, ha kiesik a zsebéből... Általában az ilyen szemetelők kiabálnak a leghangosabban a cigi miatt másokra, pedig a gyakorlatban sokszor ők az igénytelenebbek.


"Az adót meg tök fölösleges felhozni, mert nem oszt, vagy szoroz (mert a nem dohányosok ebből semmit sem látnak "

Az adó a nagy közös kalapban landol, és amikor visszaforgatják a gazdaságba, nem nézik, hogy dohányosnak, vagy nem dohányzónak építenek-e belőle valamit. Lehet, hogy maszkot nem kapsz, de kapsz utat, vagy éppen játszóteret...


Egyébként remélem, hogy az, aki ennyire vigyáz az egészségére, mint te, az nem lép ki az utcára gázmaszk nélkül, és nem használ autót sem. Ugyanis az autók által kibocsájtott füst SOKKAL több ember megbetegedéséért felelős, mint a passzívan belélegzett cigarettafüst. Én is kötekedhetnék veled, hogy az autóddal ne füstölj az orrom alá, és ne károsítsd az egészségemet, valószínűleg kiröhögnél. Mégis úgy tűnik, hogy lassan már kizárólag a dohányosok a felelősek a nem dohányzók rákos megbetegedéseiért is, pedig ebben éppen annyi a realitás, mint abban, hogy a te autód miatt leszek én beteg.

2011. febr. 10. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:

"A vonatos témára: tegye már fel a kezét az, amikor rászóltak a dohányosra. Én ezt sosem láttam idáig."


Második kéz feltéve. Dohányzókocsiban rámszóltak, hogy miért gyújtok rá, amikor ő nemdohányzó, csak ide kapott helyet. És ez még a jobbik eset! Volt olyan h velem szemben egy nő csak húzta a száját de nem mondott semmit, majd felhívta a párját, és fennhangon ecsetelte neki, hogy tele van a dohányzó kocsi dohányzókkal, reméli, mind megdöglik, míg odaérünk.

2011. febr. 14. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:

Azt aláírom, hogy a nem dohányosok között is vannak bunkók, bár láttam már olyant is, hogy valaki dohányzik, de csak, poénból rászól a másik dohányosra.

Ellenben, vonaton, kalauzt nem láttam, hogy rászólna a dohányosra, ha nem dohányzó kocsiban cigizik (még akkor sem, ha mellette ült, lehet, hogy azért, mert jóban volt vele).

Dohányos is szólt már én rám, pedig én, még rá sem néztem, csak az ablakot húztam fel a vonaton, mert valaki a peronon gyújtott rá (ha ott szabad neki, azt én leszarom, zárt ablakon keresztül nem zavar). Aki meg én rám szólt, a vonaton, ő szerinte, dohányos szakaszon ülök (akkor a másik ember meg miért a vonat mellett gyújtott rá?), bár azért fura, mert a vonat, végig nem dohányzó (van már ilyen, egy jó ideje, az elővárosi vonatokon. Kis kitérőnek annyit, hogy hiába 25 évnél idősebb az egész vonat és olykor annyira koszos, hogy az már sosem mosható le, ráadásul az, olykor még károsabb).


""Az adót meg tök fölösleges felhozni, mert nem oszt, vagy szoroz (mert a nem dohányosok ebből semmit sem látnak "

Az adó a nagy közös kalapban landol, és amikor visszaforgatják a gazdaságba, nem nézik, hogy dohányosnak, vagy nem dohányzónak építenek-e belőle valamit. Lehet, hogy maszkot nem kapsz, de kapsz utat, vagy éppen játszóteret..."

Igen, mint írtad, egy közös kalapba megy be, ezért is ellenőrizhetetlen, hogy melyik fizet több adót: a dohányos, vagy a nem dohányos. Kicsit komplikáltabb a helyzet, mint egyszerűen a cigaretta adóját mondogatni, mert a nem dohányos pénze másra megy el. Én is tudnék közhellyel élni, ha akarnék.

Az állam nem fog csődbe menni attól, hogy sokkal kevesebben fognak dohányozni (kitalálnak valami mást akkor).

Az autózással kapcsán: ők meg fizetik a benzint, a parkolót, Bp.-en meg dugódíjat akarnak bevezetni (arról nem is beszélve, hogy náluk ott vannak a biciklisek, akiknek egy része nem ismeri a KRESZ-t és szívatják az autósokat). Sokkal értelmesebb lenne azt, ha a tömegközlekedést fejlesztenék, a társadalmi mobilitást csökkentenék, bevezetnének valami iskolabusz-rendszert (nem pont az amerikai mintát), etc., mert akkor kevesebben használnák a gépjárműveiket. Ja és mellesleg: nekem nincs autóm, de nem ez az első, hanem az ésszerű felhasználás legyen az ember szeme előtt.

Visszatérve a dohányzásra: egyszerűen nem a szabályzás legyen az első (buszon is tilos, mégis vannak egy páran, akik rágyújtanak. Metrón is láttam füstölögni egy pár hülyét), hanem a kultúra, de abba szinte mindenki szarik bele (tisztelet a kivételnek).

2011. febr. 14. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:

17:15:


"Igen, mint írtad, egy közös kalapba megy be, ezért is ellenőrizhetetlen, hogy melyik fizet több adót: a dohányos, vagy a nem dohányos. Kicsit komplikáltabb a helyzet, mint egyszerűen a cigaretta adóját mondogatni, mert a nem dohányos pénze másra megy el. Én is tudnék közhellyel élni, ha akarnék."


Nem érted, amit írok. A dohányos a cigarettája után EXTRA adót fizet, nem csak sima ÁFÁ-t. Azt nem állítottam, hogy kizárólag mi, dohányosok tartjuk fenn az államháztartást, az viszont tény, hogy borsosan megfizetjük a káros szenvedélyünk árát, és jelentős bevételt okozunk ezzel az államnak, mégis divat lett mostanában belénk kötni, büntetni minket okkal-ok nélkül.


"Az autózással kapcsán: ők meg fizetik a benzint, a parkolót, Bp.-en meg dugódíjat akarnak bevezetni (arról nem is beszélve, hogy náluk ott vannak a biciklisek, akiknek egy része nem ismeri a KRESZ-t és szívatják az autósokat)."


Így van. Ettől függetlenül a fejem tetejére is állhatok, akkor sem tilthatom ki őket a házam előtt vezető útról, és akkor is be kell tüdőznöm a bűzüket, amíg a buszmegállóban várom a buszt. Ha a fiam is velem van, akkor szívja ő is... Pöfögnek, büdösek, hangosak még éjjel is, és nem annyi füstöt csinálnak, mint egy cigaretta, hanem ezerszer annyit...

2011. febr. 14. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!