Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Dohányzás a közterületen....

Karácsony istván kérdése:

Dohányzás a közterületen. Minden területnek van páros páratlan száma. Az egyik a szivóké a másik a nem szivóké. Igy jólenne?

Figyelt kérdés
2011. febr. 8. 11:57
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
100%
nem.
2011. febr. 8. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
95%
A dohányzás magánügy. Én sem dugok a páros házszámok előtt...
2011. febr. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
27%
Nem. Nem vagyok a tiltások híve, hiszek abban, hogy az embereket érvekkel kell meggyőzni, de magyarországon a legtöbb dohányos olyan szinten szarik bele a nemdohányzók jogaiba, hogy borzalom.
2011. febr. 8. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
100%
Sőőt! Az egyik oldal legyen a fekete hajúaké a másik a szőkéké! a Margit hídon Budára csak dohányosok mehetnek, Pestre, csak nemdohányosok. Metróval csak férfiak mehetnek, busszal csak nők! Sőőőőt. Egyetemre csak x százaléknyi zsidó mehet. Hoppá ez már volt valahol.
2011. febr. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
49%
Ez a kérdés provokatív. Ha netán mégsem törölnék: én egész eddig voltam tekintettel a nemdohányzókra, de az új tiltások miatt most már látom, hogy ez háború. Meg is fogadtam, hogy ezentúl mindig igyekszem a hozzám legközelebb álló emberekre fújni a füstöt. Az egyik legstresszesebb helyzetben, amikor az ember fél órát is vár sokszor a buszra, mert kimarad 1-2 járat, szemétség, hogy ne lehessen rágyújtani.
2011. febr. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
54%

Én fontosnak tartom, hogy dohányzóként védjem a nemdohányzókat, de kezdem úgy érezni, hogy mostanra már csak a nemdohányzóknak vannak jogaik.


Fiatalkorúként rászoktam a cigarettára, abban a korban, amikor még tizennyolc év alattiakat is szolgáltak ki dohányáruval. Azóta - 15 éve - rengeteg pénzt fizettem az államnak jövedéki adó címszóval azért, mert dohányzom. Mára viszont - bár a pénzem jó volt - közellenség lettem, aki mások egészségét veszélyezteti, és akinek lassan már sehol nincsen joga rágyújtani.


Megértem, hogy a játszóterekről kitiltottak. Én magam is kizavarom anyukaként azokat a többnyire fiatalkorúakat, akik a játszótéren rágyújtanak. Megértem azt is, hogy ahol nem megoldható a szellőztetés. ott kitiltják a cigarettát. Na de már bocsánat, lassan az utcákról is takarodnom kell, még ott is, ahol egyébként a természetes szellőzésnek köszönhetően senkit nem károsítok a dohányfüsttel... Miközben továbbra is hatalmas összegeket vonnak le a cigarettám árából adó néven.


Persze, tudom, szokjak le. Ez ennyire egyszerű. Na de kérdem én, engem ki kárpótol a szenvedésemért, amíg a függőségem elmúlik?


Az arab országok egy részében bűn alkoholt inni. Na de nem is lehet kapni a boltban, és nincs is belőle adó levonva... Mint ahogy nem vonnak adót az illegális drogok árából sem, amelyek ugyebár érthető módon tiltottak szinte minden országban. Viszont a cigaretta legális szer, amin az államnak jó magas haszna van. Legálisan szoktam rá, és most nem értem, hogyan lettem pár év alatt közellenség.

2011. febr. 8. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
61%
Én is így voltam vele, dohányzóként figyeltem a nemdohányosokra, figyeltem, hogy menjek arrébb, ne fújjam rájuk a füstöt, stb. De most már a vonatokon nincs dohányzókocsi (azaz a WCben áll a cigifüst, mert mindenki oda jár, mintha még középiskolások lennék, kérdem én ez kinek jó???) sok helyen nem lehet rágyújtani, ami nem baj, de akkor alakítsanak ki egy normális dohányzóhelyet, most már közterületen se... ezek után tudjátok kit fognak érdekelni a "nemdohányzók jogai", ha az enyém szarba vannak véve.
2011. febr. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
54%
Én is egyet értek azzal, hogy a dohányosoknak már semmi joga sincsen...és ez nem valami szép. Én mondjuk nagyon minimálisan dohányzom, max napi 5 szál és azt is csak itthon szívom el, vagy ha dohányzó barátokkal vagyok valahol. De régen napi fél doboz elment és akkor bizony nekem is jól esett a buszmegállóban rágyújtani. És nem néztek ki érte...ma meg már tényleg, ahogy valaki itt is mondta a dohányzók közellenségek lettek...
2011. febr. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
58%

Hát mondjuk nem evvel lesz tisztább a levegő és nem ettől nem lesz rákos a passzív dohányos... én nem dohányzom és nem is zavarnak ...

ha a bkv annyira kímélni akarja az embereket akkor a buszait tiltsa ki mert az vagy 240 X több káros xart bocsát ki...

Ha itt tartunk akkor a Dízel autókra rálehetne rakatni kötelezően mint a cigire egy felíratott hogy károsabb vagyok a környezetre mint benzines társaim ...

2011. febr. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
44%

"Persze, tudom, szokjak le. Ez ennyire egyszerű. Na de kérdem én, engem ki kárpótol a szenvedésemért, amíg a függőségem elmúlik?"

Ezt ugyebár nem gondolod komolyan?

Belegondoltál te is abba, hogy mennyi problémát tudsz okozni azzal, hogy mások orra alá füstölsz?

Tudod, vannak akik nem bírják a füstöt (kortól függetlenül).

Az adót meg tök fölösleges felhozni, mert nem oszt, vagy szoroz (mert a nem dohányosok ebből semmit sem látnak - pl. nem osztogatnak füstszűrő maszkot, vagy támogatják a különféle kezeléseket /allergia, asztma, stb/).

A vonatos témára: tegye már fel a kezét az, amikor rászóltak a dohányosra. Én ezt sosem láttam idáig.

Az IC meg külön állatfaj, szokásos barom módon, a vonat közepére rakták a dohányzó szakaszt. Ha szükséges, oké, de akkor a drágalátos MÁV-nak legyen annyi esze, hogy a vonat két végét használja fel erre a célra.

A szabályozás csak egy, itt lényegében a kultúra hiányzik nálunk.

2011. febr. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!