Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Rendőri jelzés figyelmen...

Rendőri jelzés figyelmen kívül hagyása?

Figyelt kérdés

Sziasztok, hétvégén volt egy kis afférom a rendőrséggel.

Este 22:30 körül jövök egy keskeny egyirányú utcában. Mögöttem egy rendőrautó, pár perc után felkapcsolta a megkülönböztető jelzést. Ezt úgy értelmeztem, hogy kapott valami hívást és el kéne engednem (voltam már olyan szituban, akkor el is húztak mellettem mikor lehuzódtam). Sajnos itt a parkoló autók miatt nem tudtam, kb 1 percig jöttek mögöttem mikor az utcából kiérve gyorsan elkanyarodtam. Akkor itt gyorsan mellém jöttek, akkor már felfogtam hogy nekem kéne megállnom. Közölte pökhendi hangon a fiatalabb rendőr, hogy "közúti ellenőrzés, meg kellett ám volna állnom!". Csak szondát fújattak velem, viszont feljelentettek "rendőri jelzési figyelmen kívül hagyásáért". Most mire számíthatok? Még sosem jártam így.



tegnap 08:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Elmondod ezt. Teljesen életszerű. Szerintem semmi rosszat nem csináltál, hiszen nem menekültél el, nem mentél el.
tegnap 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Még annyit hogy a megkülönböztető jelzés az a villogó+sziréna egyidejű használata.ha csak villogó volt akkor az nem megkülönböztető jelzés.ebbe még bele tudsz kapaszkodni.az is lehet hogy ha szirénázott volna akkor egyből megállsz, már csak az ijedség végett is 😅
tegnap 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Fsms ***** válasza:
87%

Sajnos ez szivatás. Történt hasonló az ismerőssel, h két rendőr azt állította, h piroson ment at holott nem.

Sajnos 2 lehetőséged lesz.

1. Bevállalod és kifizeted, ez esetben gyorsan megúszod.

2. Beleállsz, 2 évet eltöltesz vele, a végén kialakul egy olyan helyzet, h mindenből visszakoznak, és valamilyen módon lezárják. Ez esetben havonta jársz majd meghallgatásra etc. Azaz tudatosan szivatni fognak.


Beszélj ügyvéddel , hátha mond okosat.

tegnap 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
63%

Ha nem egyértelmű akkor megállász ott helybe, ha nem téged akarnak akkor szólnak úgy is. Ott az utca közepén is megállhattál volna. Aztán majd ők közlik, hogy menj tovább és parkolj le.


Amúgy meg a rendőri jelzés figyelmen kívül hagyása akkor következne be ha a felszólításra (hangosbemondó) se állsz meg.

tegnap 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

A rendőrségről szóló törvény alapján az intézkedő rendőr az intézkedés előtt "köteles nevét, azonosító számát, valamint az intézkedés tényét és célját szóban közölni". Amennyiben csak az intézkedés tényét és célját (közúti ellenőrzés) közölték, de az azonosító számot nem mutatták fel, a rendőrségen panaszt tehetsz az intézkedés szabálytalan lebonyolítása miatt. Még ha el is utasítják, akkor sem származik belőle semmilyen hátrányod, így érdemes meglépni ha eljárásbeli szabálytalanságot észleltél.

Továbbá ha csak "felkapcsolta a megkülönböztető jelzést", akkor nem is kell megállnod, épp ellenkezőleg, el kell engedned, tehát muszáj előre menned egy félreállási lehetőséghez. Ha a rendőr téged akar megállítani, azt szintén a rendőrségről szóló törvény alapján a következőképpen teheti meg:

"menet közben a megkülönböztető fényjelzést használó gépkocsiból, illetve motorkerékpárról ad jelzést, karjának, fehér szegélyű piros tárcsának, piros vagy fehér fényű lámpának fel-le mozgatásával, illetőleg hangszórón vagy a megállásra felhívó szövegű felirattal;"

Ha nincs egyértelmű jelzés arra hogy téged akar megállítani, tehát nincs se tábla, se karjelzés, akkor csupán villogóval nem is állíthat meg, az nem törvényes.

Én mindenképpen panaszt tennék ha ezek nem így történtek, illetve a bíróságon is elmondanám hogy a jogszabályoknak megfelelően álltál félre, hiszen ők nem jelezték megfelelően hogy téged akarnak megállítani. Csupán a megkülönböztető jelzésből nem következtethetsz arra hogy téged akarnak igazoltatni, ha a törvényben meghatározott egyéb jelzéseket a rendőrök elmulasztották.

Nyilván ha minden a jogszabályoknak megfelelően történt, akkor a fentebb említettek semmisek.

[link]

tegnap 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Fsms ***** válasza:
100%

#4 ha kiintenek az autópálya belső sávjában 150 nél akkor ott meg állsz helyben?

Történt ilyen a 90’ években megállt a kiintett az m7 belső sávjában majd belerongyoltak 4-5n.

Jó nagy per lett belőle , nem a rendőrségre kedvező ítélet született.

tegnap 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
#6 Nyilván nem ott. Azért annyi eszed lehet, hogy nem erre gondoltam, hanem arra hogy ott éjszaka az utcában senkit se fogsz zavarni vele.
tegnap 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
7: De nem is erről szól a kérdés. Pont arról szól, hogy nem volt hova félreállni. Nálunk is vannak ilyen utcák, sehova sem tudsz félreállni, egyik oldalon magas járda, meg mindenféle akadályok, tűzcsapok, másik oldalon végig parkoló autók, egyirányú, szűk utca. Ha jön mögötted a mentő, vagy vérszállító, akkor ki kell menni az utca végére, csak akkor tudod elengedni. Teljesen életszerű, hogy rendőrnél is arra gondolt, hogy el kell elengedni, nem pedig megállni. Ha meg akarták volna állítani, akkor bemondhatták volna, és akkor egyértelmű a helyzet.
tegnap 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

"Ha meg akarták volna állítani, akkor bemondhatták volna, és akkor egyértelmű a helyzet."

Nem csak bemondhatták volna, hanem kötelező bemondani, vagy jelezni, anélkül, sima megkülönböztető jelzéssel nem állíthatnak meg. Ha pedig nem volt ilyen jelzés (a rendőrségről szóló törvény felsorolja a használható jelzéseket) akkor nem is kellett volna megállnia. Megállásra felszólító jelzés nélkül nem is lehet azt figyelmen kívül hagyni. Ezzel nem csak magát tudja védeni a bíróságon, de panaszt is tehet a rendőrségen.

tegnap 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

9: Szuper! Akkor ezt megfejtettük :)


Szerintem egyébként mindenképpen kell egy normális ügyvéd, és majd ő intézi.

tegnap 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!