Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Hajnalban miért kapcsolta be...

Hajnalban miért kapcsolta be a hangjelzését a rendőr, mikor túl méretes szállítmányt vezetett fel?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy pontosan mi a neve, de olyan kamion volt, amin valami nagy dolgot szállítottak, ami átlógott a másik sávba. Mostanában többször megyek hajnalban és belefutottam ilyen szállítmányokba. Eddig 1-1 sávos úton találkoztam ilyennel, akkor lehúzódtam teljesen amennyire csak tudtam az útról.

Legutóbb olyan szakaszon jöttek velem szembe, ahol mindkét irányba 2 sáv volt. Mellettem a szembe irányból 2 egyenesen haladó sáv, az én oldalamon a 2ből az egyik sáv kanyarodó sáv volt. Én az egyenesen haladóban álltam, mert piros volt a lámpa jelzése (más jármű nem volt az én oldalamon). Ekkor jelent meg a kamion a kísérettel. A külső sávban haladtak, a rendőr csak a fényjelzését használta. Majd egyszercsak a hangjelzést is bekapcsolta.

Nem értem, hogy ezt miért csinálta. Nekem úgy tűnt, hogy azt akarja, hogy mozduljak arrébb, de nem volt hova lehúzódnom. Meg mivel a külső sávban haladt a kamion bőven volt hely, így simán elfért azon az oldalon. Kicsit arrébb húzódtam, átlógva a kanyarodó sávba, de teljesen nem mertem átállni, arra az esetre, ha valaki megérkezne mögém.

Vagy arra tudok még gondolni, ha van egy szembe jövő/álló autó, mindenképp be kell kapcsolni a hangjelzést is a rendőrnek?


jún. 30. 06:17
 1/3 A kérdező kommentje:
Ahogy kiírtam, rájöttem, hogy valószínű piroson mentek át és a becsatlakozó útról jövőknek szólhatott.
jún. 30. 06:21
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Mivel megkülönböztető jelzést (hang és fényjelzést) naplózza a központ ezért csak indokolt esetben használhatja azt. Valószínűleg a feletteseik parancsa ez volt, rendőrök nem szoktak hobby-ból teherautót kísérgetni.
jún. 30. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A jogszabály szerint „Megkülönböztető jelzés használatának csak a megkülönböztető és figyelmeztető jelzést adó készülékek együttes alkalmazása minősül." Tehát a hang- és fényjelzés együtt. Megtehetné, hogy folyamatosan járatja a szirénát, a jogszabály lehetőséget ad erre, de BM utasítás kötelezi arra, hogy a lakosság nyugalma érdekében csökkentsék a használatát a szükséges minimumra.
jún. 30. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!