Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 50 cc motorosok, robogósok!...

50 cc motorosok, robogósok! Titeket betalált a rendőr?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy ha a megengedett sebességet betartod, azonban a segédmotorral megengedett maximális sebességet túlléped, akkor mennyire fordul elő, hogy a rendőr kiszúr és félreállít. Egyáltalán érdekli-e?


Azért a robogó visító hangjából gondolom hamar kiderül, hogy egy 50-es van a bűnöző feneked alatt. Mégis, ha betartod a sebességet (így nem akadályozod a forgalmat) akkor is képesek beléd állni?


Ez a példa konkrétan egy Váci út - külső sávos szituációt ír le, ahol 45 km / h még egy elektromos rollernek is lassú.


Ez már off topic, de ha nem lenne ez a nevetséges szabályozás, és megengednék, hogy B jogsival 125cc robogót vezess, mint az Olaszok, Belgák, Osztrákok, Spanyolok, és olyan fejlett országok, mint Románia :D , akkor ez az egész kétütemű korlátozásoktól mentes 50cc baromság kihalna a francba.



jún. 14. 17:26
A kérdező szavazást indított:
Megállít a rendőr, ha 50 cc motorral 60-as táblánál 60-at mész!
Akkor állít meg a rendőr, ha átléped a megengedett sebességet.
Csinálj A1B jogsit (Tudom, de az motorral, biztosítással, ruhával stb... közel milliós tétel) Akkor is!!!
8 szavazat
 1/8 bazaltkaroly ***** válasza:

A segédmotoros kerékpárral csak 40 km/h-val mehetsz városon belül. Tehát, ha hatvanas táblánál kiköhögi a motorod a hatvanat, akkor is kapni fogsz, feltéve, ha a rendőr foglalkozik vele. Valószínű meg fognak állítani, mert sok ember van, aki robogózik, úgy hogy nincs is jogsija, és nekik ez egy könnyű fogás.


Azt mondanám, hogy csinálj A1 jogsit, de ha sajnálod a pénzt motorra, ruhára egyebekre, akkor meg minek gondolkodnál ezen? Ha van A1 jogsid, attól még nem mehetsz segédmotorossal negyventől feljebb. De egyébként nincs milliós tétel. A motor drága, a többit már meg lehet úszni pár tízezerből, úgy hogy nem is a leggagyibb cuccokat veszed. Úgyhogy ha motorozni akarsz rendesen, akkor hajrá, csináld meg a jogsit, de ne kockáztass robogóval.


Az off-ra.

Volt téma pár éve, hogy a B mellé A1 jogsit adnának, de nem lett belőle semmi. Egyrészt jó lenne, mert annyira nem nagy ördöngösség az a 125 cc, de másrészt túl sok a bolond, akik még az autójukat sem tudják tisztességesen vezetni, nem lenne jó csak úgy osztogatni az A1-et mindenkinek.

jún. 14. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
1/1 Köszönöm!
jún. 14. 19:40
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az 50 es a 125 kozott nem csak a jogsi a kulonbseg. A 125-os motort at kell iratni ami kapasbol 30 ezer, ezen felul muszakira is kell vinni es a biztositas is dragabb.

Szoval ha valaki nem hobbi motort akar hanem olcson akar kozlekedni akkor az 50-es lenyegesen olcsobbra jon ki, meg akkor is ha vezethetsz papiron 125ost.


Nyilvan a rendor is tudja hogy egyik 50-esben sincs folytas es nem 45el fognak vele menni, szoval egy igazi kocsognek kell lennie ha ezzel szivat.

jún. 15. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Végül úgy döntöttem, hogy nekifutok az A1B jogsinak. A jogsi legyen meg, szerintem az úgy is csak drágulni fog. Motort veszek, amikor jó áron van. Ha bármennyire is hasonlít a kerékpáros piachoz, akkor off season mindennek lassan lemegy az ára egy kicsit.
jún. 15. 09:24
 5/8 Szolovjov ***** válasza:
100%
A biztosítás olcsóbb egy 125-ösre, mint az 50-esre. Nekem is olcsóbb az Etz-re, mint a Simsonra. Amúgy engem kétsze rállított meg a rendőr 2 0év alatt Simsonnal. Egyik kötekedett hogy nagymotor (igaza van amúgy), a másik meg is dícsért hogy még biztosítás is van rajta (cigányfertőzött környék volt és ez arrafelé luxus).
jún. 15. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezért jobb a bicikli, azzal nyugodtan lehet 40 felett is döngetni.
jún. 15. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 bazaltkaroly ***** válasza:
100%

#4 Sok sikert hozzá!


#6 Nem tudom, hogy vicc volt-e, de azért megjegyzem, hogy biciklivel is 40 km/h a városon belüli határ.

jún. 17. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

7.

Nem azt írtam, hogy szabad, csak azt, hogy lehet. A kerékpáros nem tudja mennyivel megy, nincs előírva neki felszerelendő km-óra sem, a rendőr sem vegzálja őket emiatt, engem még akkor sem vett elő, amikor kb 60-nál elhúztam mellette.

jún. 17. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!