Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit kaphat Németországban az...

Mit kaphat Németországban az a 69 éves nő, aki figyelmetlenségből belehajtott az Orbánt kisérő konvolyba, aminek következtében egy motoros rendőr meghalt, másik súlyosan sérült?

Figyelt kérdés

Jogi szempontból érdekel, magyar politikát ne keverjük ide.


Halált okozó gondatlanság + hivatalos személy ellen ráadásul.


Mi erre a jellemző itélet Németországban, és mi lenne az itthoni törvénykezési gyakorlatban?


Ez mindenképpen pár év letöltendő, vagy felfüggesztettel meg lehet úszni?


jún. 27. 16:28
 1/3 anonim ***** válasza:
Kicsit off topic: hogyan született ilyen specifikus kérdés?
jún. 27. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Csak olvastam az erről szóló hírt és elgondolkoztam ezen a helyzeten.
jún. 27. 17:49
 3/3 anonim ***** válasza:

A német jogrendszerrel, joggyakorlattal kapcsolatban nem tudok nyilatkozni. Így minden amit írok az Magyarországra jellemző.


“Ez mindenképpen pár év letöltendő, vagy felfüggesztettel meg lehet úszni?”


Itthon simán meglehet úszni egy halálos közlekedési balesetet. Nyilván kell hozzá több “szerencse” de meglehet. Én személy szerint tudok embert, akinek hibájából baleset során meghalt egy ember és felfüggesztett lett a vége.


“ hivatalos személy ellen ráadásul”


Ez ebben az esetben, hogy hivatalos személy “nem számít”. Mivel ez egy baleset és nem egy támadás. Ahhoz, hogy fent álljon a hivatalos személy elleni erőszak, ahhoz a cselekmény a rendőri hivatás ellen kell irányuljon.

Így lehet az, hogy például egy szolgálaton kívüli rendőrrel szemben is el lehet követni hivatalos személy elleni erőszakot, ha maga a hivatás végett alkalmazzák vele szemben.

De itt nyilván az ellenkezője áll fent, így meg mérvadó.

jún. 28. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!