Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Le lehet anyázni a rendőrt?

Wolwex kérdése:

Le lehet anyázni a rendőrt?

Figyelt kérdés

Szóval megállít,mert (az én esetemben egy nagyobb gázfröccs miatt hazáig követett és ott) valami nem tetszik neki,és igazoltat.


Végig full bunko,még az utastól is elkéri az iratait (amúgy miért is???meg milyen jogon?)


Aztán azután h megkérdezed, hogy ugyan biztos úr mi szükség volt 4km-en át követnie a se*ggembe tapadva hazáig,még kiröhög hogy igy volt kedve.


Végül csak sikerült megbüntetnie mert nem talaltam a kocsiban a forgalmit. Termeszetesen az még oké is, hisz tényleg nem találtam.


Nah de egy jó ku. anyáddal elköszönhetek tőle? Persze tudok burkoltan @nyázni,de túl ostobák hogy felfogják. Szóval minek számít ha a rendőr szemébe nézel és azt mondod neki, hogy a kųrv@ @nyád mosolyogva?



2022. jún. 12. 09:59
1 2 3 4
 31/34 Krómgyűrű válasza:

Abszolút jogos volt a rendőr intézkedése.


A jogszabályban meg van határozva, hogy rendőr, pénzügyőr, stb. szolgálati feladatainak ellátása során bárkit, bármikor igazoltathat, ellenőrizhet, bárkihez kérdést intézhet, felvilágosítást kérhet.


Ennyi.


Mondjuk én azt nem értem (kérlek világítsatok fel), hogy egy gázfröccsért miért harap a rendőr? Csendháborítás, esetleg közúti veszélyeztetés?

2022. júl. 8. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:

Krómgyűrű, egyikért sem, ez se nem csendháb, se nem közúti veszélyeztetés.

Még te is írtad hogy bárkit ellenőrizhetnek, nem? :)


Közlekedésrendeszeti ellenőrzés céljából lesz maga az igazoltatás, ha pedig bele akar kötni a rendőr a gázfröccsbe, akkor ez lesz:


Kresz 3.§ c) úgy közlekedni, hogy a személy- és vagyonbiztonságot ne veszélyeztesse, másokat közlekedésükben indokolatlanul ne akadályozzon, és ne zavarjon


De ha a fröccsel még jól ki is füstöl vagy akár egy kavicsot is felpattint a gumi az útról, akkor akár ez is:


Kresz 5.§ d) olyan járművel vehetnek részt a közúti forgalomban, amely az utat és tartozékait nem rongálja és azok környezetét nem szennyezi;

2022. júl. 8. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 Krómgyűrű válasza:

Igaz, elismerem, igazad van! :)


A KRESZ paragrafusaival kapcsolatban nem vagyok ennyire tájékozott, nem hittem volna, hogy ez leírja a fenti esetet.


Minden nap tanul(hat) valamit az ember. :)

2022. júl. 8. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 gungasam ***** válasza:
87%
IGEN!! Anyázd le! Az egyetlen dolog amit egy valamennyit is magára adó önérzetes autós tehet a rendőri önkény és brutalitás ellen ha anyázik!! Csak arra figyelj, hogy a rendőr már jó messzi legyen.
2022. júl. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!