Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mi történne, ha valaki közössé...

Mi történne, ha valaki közösségi oldalon szídná a rendőrt?

Figyelt kérdés

Ha pl.a páciensnek ügye volt a rendőrségen és facebook-on megkeresné a nyomozót és csúnyát írna neki, esetleg a K.anyját is szidná, de rendesen kiírná.


Ilyen esetben mi történne?


Én nem tervezek ilyet, én annál kulturáltabb vagyok, csak elméleti a kérdésem.



2022. febr. 20. 13:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Levike, ne szidd a rendőröket!
2022. febr. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én se javasolnám levike
2022. febr. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Szerintem a nyomozók nagyon rendesek.


Csak egy fogyatkozás volt tegnap az egyikben.


Aki a poffice ügybe nyomozott, nem a vizsgáló nő, hanem a felderítő nyomozó, aki miután azonosítottak és kb.2 hétig nála volt az ügy tegnap a tescoba szembejött velem és annyit nem m9ndott nekem, hogy "szervusz, vagy szia".


Pedig ismer, mert tavaly autóval követett is meg figyelt, m9ndta is, hogy "ismerünk".


Legalább egy köszönés lehetett volna.


Én meg, -mivel 10.emeletesben lakom- 80 lakás van a lépcsőházunkban, mikor jövök vagy megyek el, liftben v lepcsőházban, ha látok olyan embert, akit nem is ismerek, nem láttam még soha, mindig köszönök, hogy : ha férfi, akkor jó napot kívánok, ha nő, akkor kezitcsókolom, ha fiatal, akkor heló vagy szia.


Bármit is elkövettem, a köszöbés ami alap-köszönök.

2022. febr. 20. 14:10
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha olyat írsz, hogy pl. "büdös b*zi", akkor:


Rágalmazás

226. § (1) Aki valakiről más előtt a becsület csorbítására alkalmas tényt állít, híresztel, vagy ilyen tényre közvetlenül utaló kifejezést használ, vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


(2) A büntetés két évig terjedő szabadságvesztés, ha a rágalmazást

a) aljas indokból vagy célból,

b) nagy nyilvánosság előtt (pl Facebookon) vagy

c) jelentős érdeksérelmet okozva

követik el.


Ha azt írod, hogy "köcsög Balf*sz nyomozó!"

Akkor:


Becsületsértés

227. § (1) Aki a 226. §-ban meghatározottakon kívül mással szemben


a) a sértett munkakörének ellátásával, közmegbízatásának teljesítésével vagy közérdekű tevékenységével összefüggésben vagy


b) nagy nyilvánosság előtt


a becsület csorbítására alkalmas kifejezést használ, vagy egyéb ilyen cselekményt követ el, vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

2022. febr. 20. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod utolsó.
2022. febr. 20. 16:29
 6/6 anonim ***** válasza:
62%
Levike
2022. febr. 20. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!