Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ilyenkor mit kell tenni?...

Ilyenkor mit kell tenni? Rendőrt kellene hívnom?

Figyelt kérdés

Egy objektumban vagyok biztonsági őr, szondàztatom mindig a beérkező műszakot, ha valaki pozitív annàl jegyzőkönyvet veszek fel, két tanú jelenlétében újra fújnia kell, lepapírozzuk, és hazamegy.

Mi van viszont abban az esetben ha valaki pozitívat is fúj, és autóval is érkezett az objektumhoz? Lényegében ittasvezetés bűncselekményét valósította meg, és készül megvalósítani is, ezen felül emberi életekkel játszik. Múltkori ittas, akit fogtam csatak részeg volt, úgy akart bejönni dolgozni, úgyhogy nem enyhén ittas emberekről beszélek (bár nálunk Magyarországon zéró tolerancia van, tehát még másnaposan is tilos autóba ülni. Én sem szoktam). Mit kéne ilyenkor csinálni? Rendőrt hívni?

Kollégákat kérdeztem mindegyik azt mondta, hogy semmit, nem ránk tartozik. Tisztában vagyok azzal, hogy nem vagyok hatóság, de rendőrt hívni szerintem egyértelműen van jogom, és ahhoz is van jogom, hogy megakadályozzam abban, hogy bűncselekményt kövessen el, pláne a gyár területén(az autója pedig ebben az esetben a gyár parkolójàban áll, ami a gyár területe).

Ti mit tennétek?

Mielőtt beszólnàtok: Nem tipikus vagyonőr tanfolyamot végeztem, elég jó oktatóim voltak (két jogász), és komolyan is tartották nekünk az órákat, amiket élveztem is, és figyeltem is, de valahogy erről nem beszéltünk. A Közszolgálati Egyetemre készülök.

Kérem csak és kizárólag olyan válaszoljon akinek van köze a témához (rendőr, értelmesebb vagyonőr, FBŐ, katona, bv-s, stb). Olyan, aki életében nem tanult jogot egy kicsit sem ne válaszoljon! Köszönöm!


2021. szept. 23. 18:22
1 2
 1/12 anonim válasza:
17%
Szomorú, hogy egy olyan személy lát el, olyan feladatot, amit nem tud. - Nem, nem a te hibád, de gáz, azonban szinte mindenhol így van ez... Tehát ne is foglalkozz semmivel, felesleges..
2021. szept. 23. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 IV. KecskeShajt ***** válasza:
100%

Azt mindenképpen meg kell akadályozni, hogy ittasan vezessen.

Ha máshogy nem, akkor rendőrség, még akkor is, ha jóban vagytok.

Gondolj bele, ha esetleg elgázol valakit ittasan, neki is sokkal rosszabb lesz, mintha most elveszik a jogsiját és most valami kisebb büntetést kap.

2021. szept. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
84%
Még annyit írok ide, hogy alapvetően állampolgári kötelességed, hogy amennyiben tudomásod van bármiféle jogsértő magatartásról, azt jelentsd a rendőrség felé. Innentől egyértelmű, mi lenne a megfelelő, helyes. Azonban ez egy elcseszett világ jelenleg, semmi értelme pazarolni erre az időd... Sőt, még az ideális magatartás "káros" is lehet rád...
2021. szept. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Igen, tisztában vagyok vele, hogy nekem állampolgári kötelességem visszatartani a bűncselekményt elkövetni készülő személyt, épp ezért nem is értem a kollégák magatartàsàt, hogy "nem kell vele foglalkozni". Emberi életek lehetnek veszélyben ebben az esetben. A szolgálati vezetőmet meg hiába kérdezném erről, magasról tesz arra, hogy mi mit csinálunk, szimplán lerázna engem, hogy mit kérdezősködök.
2021. szept. 23. 18:38
 5/12 mantis religiosa ***** válasza:
100%
Mivel nem tudod bizonyítani, csak azt tudod megakadályozni, hogy tovább ne folytassa a jogsértő magatartást. Meg időnként amilyen a rendőrség hozzáállása, maximum annit tehetsz, hogy közlöd vele, amennyiben vezetni akar, értesíted a hatóságot, és a kiérkezésig visszatartod. Mást úgysem enged a " jogköröd". 😪😪
2021. szept. 23. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
A kollégàk inkább sok mindent elengednek, és nem csinálnak semmit, mert nyilván mindenről jelentést kell akkor írni, meg jegyzőkönyvet. Múltkor elvágtam a kezemet, és kollégám alig akarta engedni, hogy kinyissam az elsősegélydobozt, mert "Jaj, arról akkor jegyzőkönyv kell, meg jelentés"...Ilyen szinten tartanak.
2021. szept. 23. 18:40
 7/12 anonim ***** válasza:
68%
Sz.rd le te az objektumért vagy felelős a gyáron kívüli történések nem rád tartoznak.Én nem szereznék magamnak ellenségeket azzal,hogy ráhívom a rendőröket.
2021. szept. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
100%

Figyelj, még annyit írtok, hogy szerinted... Most komolyan....


Az a világ, ország, ahol a laktanyákban a katonákat védi 2-3 nyugdíjas biztonsági őr.... XDDDDDDDDD

A rendőrségeket nem is említem mert az még hagyján ugye...


Mit vársz, gondolsz? Engedd el ezt.. Ha nagyon nem kerek neked ami megy, kezd el valamit, valamit, amit magadnak tudsz csinálni, amihez nem kell senki más... Vagy ez van, aztán felesleges gondolkodnod ilyesmin.

2021. szept. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
8, egyértelműen nem tervezek örökké őr maradni, mint írtam megyek egyetemre. Az egyetemre gyűjtök pénzt, most csak azért csinálom ezt a melót. De van mellékàllàsom is, aminek értelme is van.
2021. szept. 23. 20:09
 10/12 árokpart ***** válasza:
100%
3-as Nem ez nem így van. Csakis államellenes bűncselekmény előkészülete esetén van ma Magyarországon feljelentési kötelezettség vagy terrorcselekmény előkészülete esetén.
2021. szept. 25. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!