Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ilyenkor mit kell tenni?...

Ilyenkor mit kell tenni? Rendőrt kellene hívnom?

Figyelt kérdés

Egy objektumban vagyok biztonsági őr, szondàztatom mindig a beérkező műszakot, ha valaki pozitív annàl jegyzőkönyvet veszek fel, két tanú jelenlétében újra fújnia kell, lepapírozzuk, és hazamegy.

Mi van viszont abban az esetben ha valaki pozitívat is fúj, és autóval is érkezett az objektumhoz? Lényegében ittasvezetés bűncselekményét valósította meg, és készül megvalósítani is, ezen felül emberi életekkel játszik. Múltkori ittas, akit fogtam csatak részeg volt, úgy akart bejönni dolgozni, úgyhogy nem enyhén ittas emberekről beszélek (bár nálunk Magyarországon zéró tolerancia van, tehát még másnaposan is tilos autóba ülni. Én sem szoktam). Mit kéne ilyenkor csinálni? Rendőrt hívni?

Kollégákat kérdeztem mindegyik azt mondta, hogy semmit, nem ránk tartozik. Tisztában vagyok azzal, hogy nem vagyok hatóság, de rendőrt hívni szerintem egyértelműen van jogom, és ahhoz is van jogom, hogy megakadályozzam abban, hogy bűncselekményt kövessen el, pláne a gyár területén(az autója pedig ebben az esetben a gyár parkolójàban áll, ami a gyár területe).

Ti mit tennétek?

Mielőtt beszólnàtok: Nem tipikus vagyonőr tanfolyamot végeztem, elég jó oktatóim voltak (két jogász), és komolyan is tartották nekünk az órákat, amiket élveztem is, és figyeltem is, de valahogy erről nem beszéltünk. A Közszolgálati Egyetemre készülök.

Kérem csak és kizárólag olyan válaszoljon akinek van köze a témához (rendőr, értelmesebb vagyonőr, FBŐ, katona, bv-s, stb). Olyan, aki életében nem tanult jogot egy kicsit sem ne válaszoljon! Köszönöm!


2021. szept. 23. 18:22
1 2
 11/12 árokpart ***** válasza:
Kérdező! Ha a gyárból nem megy tovább gépjárművel, tehát nem hivatásos sofőr akinek vezetnie kell a gyárból árut szállítani hanem csak ez egy sima gyár ahová ő megérkezett dolgozni. Ahhoz, hogy ő a közúton hogyan ért oda a munkába ahhoz neked semmi közöd, te csak a gyár területén vagy felelős az emberekért, A te feladatod csak annyi, hogy nem engeded ittasan felvennie a munkát és jelenteni, hogy nem munkaképesen jelent meg. Nem vagy te rendőr ami a gyár területén kívül történik ahhoz neked semmi közöd. Legfeljebb a gyár igazgatója intézkedhetne ilyen esetben, hogy megakadályozza, hogy autóval menjen haza részegen a munkahelyi üzemi baleset elkerülése miatt.
2021. szept. 25. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 kovpet ***** válasza:
Épp azt akartam írni mint Árokpart, Magyarországon NINCS általános feljelentési kötelezettség. Terrorizmus, emberrablás, államellenes cselekmények esetén (fejből írom és nem vagyok jogász, akit érdekel, nézzen utána pontosabban) esetén van csak feljelentési kötelezettség. Még emberölés esetén sincs, pedig az komoly bcs.
2021. szept. 25. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!