Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Azért fel lehet jelenteni...

Azért fel lehet jelenteni valakit, mert felhívta az Áldozatsegítőket?

Figyelt kérdés

Egy mondta után közölte, hogy "neki ezt kötelező jelentenie". Vagyis megkérdeztem tőle, hogy minek neki, hol lakom... Meg azzal kezdtem, hogy ez ugye anonim, aha, aztán név, lakcím, meg feljelentés...


Teszek, ha akarok, de a vicc, hogy nem beszéltem ilyenről, hogy életveszélyben lennék, vernének stb. De akkor is, ezt kellene? Nem adtam meg semmilyen személyes adatot és leszögeztem, hogy nem vagyok veszélyben. ARRA NEM GONDOLNAK, HOGY AKI FELHÍVJA, NEM AKARJA, HOGY KIDERÜLJÖN, HOGY TELEFONÁLT? Ha kihívják a zsarukat, pláne az marad, illetve ez milyen segítség... Aki nem áldozat nyilván nem hívja, meg nem mondjuk életveszélyben püfölnek, vagy bementem az orvoshoz, hogy megvertek, mert azt valóban kell jelenteni, ha olyan a sérülés pl.


"A BŰNCSELEKMÉNYEK KÖVETKEZTÉBEN BAJBA JUTOTT SZEMÉLYEKNEK NYÚJTANAK SEGÍTSÉGET INGYENES JOGI ÉS PSZICHOLÓGIAI TANÁCSADÁS FORMÁJÁBAN." Na hát megkaptam, el sem tudtam mondani. Meg elvileg én tehetek feljelentést... De ez a segítség, hogy anonim módon, nyilván titkosan hívja valaki, aztán rendőrség kihívással fenyegeti, pláne, ha semmilyen olyat nem mondtam... Az meg vicc, hogy nyilván az hívja, aki bajban van...


2021. szept. 16. 13:24
1 2 3 4
 31/39 A kérdező kommentje:
Hát nem azt, hogy anonim módon telefonálok és a nevemben feljelentést tesz valaki... Úristen de hülye voltam, jézus...
2021. szept. 16. 15:44
 32/39 anonim ***** válasza:

Nem a nevedben tette volna, de oké, feladom. Majd egyszer hátha összeszeded a bátorságod, és addig utánajársz, hogy mit is jelent a bántalmazás. De, a megfélemlítés és a zaklatás is BŐVEN bántalmazás.


Amúgy nehogy azt hidd, hogy nekem a segítőim csak sajnáltak engem, és nem adtak tanácsokat, többek közt igen, a rendőrt is... Mivel nem vagyok áldozattípus, ezért mertem is fellépni bátran.

2021. szept. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 A kérdező kommentje:
De figyelj, tanácsot adott, vagy rendőrt... Nekem sem azt mondta, hogy "sétáljon be a rendőrségre és tegyen feljelentést"... Meg sem hallgatott, tanácsot sem adott". Nem az adatait kiszedve akart egy anonim hívásból feljelentést tenni AKARATOD ELLENÉRE. Mert az is más, hogy azt mondja, hogy menjek be én, megköszönöm, kész... Ennyire kb. akkor az összes hívót feljelenthette volna, aztán az anonimitásnak mindjárt vége... Felhívod, hogy segít, megbeszéltek, erre 30 mp után, feljelentést, meg sem hallgat.. Ha feljelntést akartam volna, a rendőrséget hívom...
2021. szept. 16. 15:59
 34/39 anonim ***** válasza:

Nem tudjuk, milyen konkrét problémát mondtál el neki akár abban a rövid időben is. Még a pszichológust sem köti a titoktartás súlyos esetekben (ön- és közveszélyesség), és nem, nem azért nem köti, mert pletykás lenne...


Valószínű jót akart neked... Az, hogy ennyire a segítőd ellen fordultál jogosan keltett megbotránkoztatást. Ezt az energiát és haragot ne a segítők, hanem a bántalmazód ellen használd!

2021. szept. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 A kérdező kommentje:

Nem akart, egy unott tájékozatlan férfi, akit beültettek, de tökéletesen alkalmatlan a feladatra, arra sem volt képes, hogy végig hallgassam. És nincs ilyen, hogy rám hívja a zsarukat, nem adtam meg az adataimat neki.

Mondjuk a sok ilyen vonal közül sikerült a legrosszabbat kiválasztani...


Tisztában vagyok vele, hogy jelentenie kell ilyen esetben... De nem mondtam semmi ilyesmit... Meg a jogi segítség mondjuk abból áll, hogy elmondja akár milyen jogi lépéseket lehet tenni ellne, tanácsot ad, kihez fordulhatok stb. De meg sem akarta ismerni, a személyes adataimat akarta... Akkor azt mondanám jogos lenne, ha azt mondtam volna, hogy éppen meggyilkolni készülnének engem... De akkor a 112-őt hívom...


Egyébként a kérdésre válaszolva, egy mondatban elmondtam, hogy zaklatnak, a telefonszám alapján vissza tud nyomoztatni az ürge és elővetethet, mikor kihangsúlyoztam, hogy nem vagyok olyan bajban? Bár gondolom a szolgáltató nem ad ki ilyen esetben adatokat. Meg tudod fontos a bizalom, meg anonimitás, ami itt nem volt...

2021. szept. 16. 16:17
 36/39 anonim ***** válasza:
52%
Kislány, a 112 es segélyhívón még a magántelefonszám is látszik. Szolgáltatón felül állnak ezek az egységek. Pontosan azért mert a hülyéket is meg kell menteni valahogy….
2021. szept. 16. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:

Erre nézve nem adnak ki nekik infót, meg nem is értem, miért gondolod, hogy visszakeresnének. Szimplán felhívtad őket, neked nem volt megfelelő az ő szolgáltatásuk, gondolom megköszönted és leraktad. Ebben nincs semmi.


Nane, Patent Egyesület, ők talán többet tudnak segíteni!

2021. szept. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 A kérdező kommentje:
Tökéletesen tisztában vagyok vele, de nem azt hívtam! De ez a vonal nem olyan, ami elvileg anonim...
2021. szept. 16. 16:22
 39/39 anonim ***** válasza:
U.i.: Az viszont biztos, hogy végül segíteni te tudsz magadon a leginkább, kezdve azzal, hogy elismered, hogy a zaklatás is bántalmazás, és többé nem véded azt az alakot!
2021. szept. 16. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!