Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ezt meg teheti az Áldozatsegít...

Ezt meg teheti az Áldozatsegítő? Szólhatott valakinek?

Figyelt kérdés

0680225225


Ajánlották a számot, hogy hívjam fel, mert zaklatnak és bántanak. Utána jött a fekete leves, 1 mondatom után közölte, hogy "hol lakom, mi a nevem", mondom ez miért kell... Az volt rá a válasza, hogy mivel valakit bántalmaznak, neki kötelező értesíteni a hatóságokat... Mondom neki, engem nem bántalmaznak, meg nem vagyok életveszélyben, sem fogságban, felnőtt vagyok, köszönöm... Kinyomtam..


Lehet jobb lett volna, ha azt mondom kamu. Elvileg anonim a vonal és nem adtam meg semmilyen személyes adatot.... Azt mondták, ezek jogi segítséget is tudnak adni, vagy tanácsot... Azt sem mondtam, hogy vernek, vagy megvertek hasonló.... Meg valaki segítséget akar, erre flegmán ez... Mondjuk itt az oldalon is olvastam párszor, hogy valaki kiírta, mondjuk, hogy az apja alkoholista és azzal fenyegetőztek, hogy ráküldi a rendőrséget...


2021. szept. 16. 10:43
 1/10 anonim ***** válasza:
15%
Látom, ez ilyen fideszes kampányvonal, vsz. egy csomó hozzá nem értő naplopóval, akinek ennyit jelent az "áldozatsegítés"...
2021. szept. 16. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hát ezt akartam mondani, nagy semmi, beharangozva... Igazából meg ugyanúgy nem kaphat senki segítséget, illetve még neki kell még jobban befogni a száját... Közben én is elolvastam, mi ez...
2021. szept. 16. 11:11
 3/10 anonim ***** válasza:
39%
Most baj, hogy segíteni akart?
2021. szept. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Azzal, hogy kiküldeti HOZZÁM a rendőrséget? Nem segíteni akart, bunkó és flegma volt, meg unott...


Meg ezzel akkor segítenek, ha éppen gyepálnak valakit. Akkor elhiszem, hogy rám hívhatja... Egyébként minden csak nem segítség, oda én is tudok menni, pláne ha az illető is tudomást szerez róla, hogy esetleg kibeszéltem, beköptem, akkor meg pláne az. Így merje elmondani bárki a baját, nem is akartam hinni a fülemnek...

2021. szept. 16. 11:37
 5/10 anonim ***** válasza:
8%
Az a baj, hogy ezek a feminista majmok nem fogják fel, hogy sokszor többet ártanak, mint használnak. Nen mindenki akar feljelentést tenni, mert attól hogy a párja egyszer tévedett még nem akarja börtönbe juttatni, csak szeretné, ha segítenének megoldani a problémát. De sajnos szinte mindenben csak a szélsőségek vannak manapság, pedig sokszor a középút lenne a legjobb.
2021. szept. 16. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi az hogy nekik kötelességük feljelentést tenni? Ezek nem normálisak. Aztán hol marad az adatvédelem? Valyon a GDPR-nek megfelelően kezelik a bajalentők adatait? De amúgy is nagyon komoly tévedésben vannak egyesek. Az ember nem köteles terhelő vallomást tenni a hozzátartozójára. De ha egyszer valaki tréfából bejelenti, hogy a szomszéd gizike nénit veri a férje, akkor ők rögtön feljelentenek, aztán hamisan megvádolják szegény János bácsit ártatlanul? Aztán meg ha egy kapcsolat menthető lett volna, akkor pont az ő közrejátszásuk miatt lesz majd végleg menthetetlen.
2021. szept. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nem arról van szó, de simán le is tagadhatja... Meg egy ilyen helyzetben többet árt, ha kiküldik... Még csak még durvábban eldurvul. Arról nem beszélve, hogy nem nálam lakik az illető... Nem adtam meg adatokat, meg tudtommal nem is a rendőrség ők... Meg ha feljelenteni akartam, amit a rágalmazás miatt jobb bizonyítékkal, akkor a rendőrségre megyek... Pont ez is a baj, hogy azzal fenyegetőzik, hogy letagadja... Ez olyan esetben van mondjuk, hogy valakit éppen vernek, vagy kisgyereket bántanak...


Meg itt is, hogyha kiírod bántanak, majd "én bejelentelek és megnéznek". Ha valaki veszélyhelyzetben van és menekülne, az a megoldás, hogy kiküldjük a rendőrséget, bukjon le és kap még egyet?


Szerintem ez nagyon nem... Meg ennyi erővel ne hívja fel senki, mert akkor mindenre rá lehet mondani... Meg ne kapjon segítséget, mert "kötelező jelentenünk, ha valakit bántanak". Aztán nem mondtam ilyet, hogy éppen vernek, vagy fogva tartanak... Vagy valaki elmondja, hogy Pista részeg gyakran, na menjen ki a rendőrség?


Meg milyen áldozatsegítés az, ha köpnek, meg sem hallgatnak? NE HÍVJA EZT A SZÁMOT SENKI! Én úgy tudtam, felnőtt helyett nem tehet senki feljelentést... Nem hogy segített volna, hanem még azon izguljak, buzgómócsing mit csinált...

2021. szept. 16. 11:55
 8/10 A kérdező kommentje:

Arról nem beszélve, hogy felhívja őket valaki, hogy zaklatják, na kötelező jelentenünk, küldjük ki a rendőrséget??


Mindenre az a megoldás, hogy küldjük ki a rendőrséget? Tudtommal ez a vonal, nem rendőrség, vagy kihallgatás.... Akár kamuzhatnék is, vagy egy ismerősömnek kérnék segítséget... Meg mire fel küldené ki?? "tudomást szerzünk, hogy valakit bántalmaznak" Ez marha jó... Nem is ver senki...

2021. szept. 16. 12:00
 9/10 A kérdező kommentje:

Arról nem beszélve, hogy ez elvileg ANONIM, maximum a a telefonszám alapján visszanyomozhatnak, de mire fel? Meg nem is bejelentés igazából, hanem áldozatsegítés lenne, ez nem rendőrség, hogy bejelentést tegyél, Nagyon nem normálisak? Aztán az a segítség, hogy valakire ráküldené a zsarukat? Nem kötelezhet, hogy megmondjam, hol lakom... Meg mire fel? Igazat sem vagyok köteles mondani...


Még azt kéne amúgy, hogy valaki elbeszélje a gondját és kiküldenék? Itt is fenyegetőznek páran, de hogyan gondolják?

2021. szept. 16. 12:06
 10/10 A kérdező kommentje:

"ezen központok s bűncselekmények következtében bajba jutott személyeknek nyújtanak segítséget ingyenes jogi és pszichológiai tanácsadás formájában"


Ez volt a "kötelező jelentenünk" egy mondat után, ahol még csak annyit sem mondtam, hogy verne az illető... Vagy ez a jogi segítség? Meg egyáltalán mire fel hívná ki? Van róla 20.000 cikk a neten Varga Judittal, hogy na most segítünk a nőknek... Ja és külön rákérdeztem, hogy ez ugye anonim... Aztán ki ne merd szólni, meg így beszéljen bárki a problémájáról... Ha a rendőrségre akart volna menni, odamegy...

2021. szept. 16. 12:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!