Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Áldozatsegítő Iroda - Nép...

Áldozatsegítő Iroda - Nép Ügyvédje? Létezik ez még? És kihez tartozik, hol van?

Figyelt kérdés

Emlékszek, hogy pár éve voltak ezek az irodák, és rászorultsági alapon ingyen ügyvédet biztosítottak valakinek, na de 2 kérdés:


1, csakis bűncselekményekben az áldozat (sértett) számára vagy ez az ingyen ügyvéd igényelhető polgári peres ügyekre is?


2, Gondolom, valamelyik minisztériumhoz vannak rendelve (ha létezik még), de ez esetben, ha pl. egy polgári per az állam ellen irányul, akkor szerintetek őszintén mennyi az esélye, hogy valóban pártatlanul adnak jogi segítséget vagy ilyen esetben kár is bevonni őket, mert eleve vesztett ügy?

(legyen ez egy munkajogi per pl ... akármi más, azaz nem büntető ügy, de mégis alperesként/felperesként kellene a jogi képviselet)


Valaki otthon van ebben a témában?

Megköszönném a választ, már csak azért is, nehogy aztán pont a visszájára süljön el a hozzájuk való fordulás, mert ügyvédi titok ide vagy oda, de ha egyszer állami működtetésű hivatalról van szó. akkor egyáltalán lehet-e érdemi segítséget várni tőlük ilyen esetekben?



#ügyvéd #nép ügyvédje
2014. jan. 24. 12:47
 1/4 anonim ***** válasza:

Üdv!


1.: megfelelő iratok benyújtása esetén polgári perre is érvényes.


2.: Jogi segítségnyújtó szolgálat, elérhetőség: [link]


A pártfogó ügyvéd köteles ezt az ügyet is úgy ellátni, mint ha megbízás alapján járna el. Ritka esetekben, de mentesülhet a kirendelés alól, ilyenkor kapsz másik pártfogó ügyvédet.


Hívd fel őket, kérdezd meg, hogy konkrétan milyen igazolásokat kell bevinned.

2014. jan. 24. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
nyomtatvány a kérelemhez a fenti honlapon, tudnivalók: www.kimisz.gov.hu és ott a jogi segítő szolgálat
2014. jan. 24. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszi, körbenézek akkor itt
2014. jan. 25. 21:11
 4/4 A kérdező kommentje:

oké, úgy tűnik, elvileg működik. én még az előző érában, amikor nem a kormányhivatalos rendszer volt, akkor voltam náluk, na de azért azt nem mondanám, hogy "ugyanúgy" jár el asz általuk biztosított ügyvéd. vagy a lóvét várta volna még tőlem is, pedig nagyon durva bűncselekmény miatt voltam nála, VAGY EGYSZERŰEN CSAK ÉREZTETTE, HOGY "NESZE NEKED, ÍGY NULLA PÉNZÉRT EZT KAPOD ÉS KUSS VAN", DE LÉNYEG, HOGY MÁR BOCSÁNAT DE TÖK HANYAGUL KB LE SE ..ARTA AZ ÜGYET, aztán később még nekem lett gondom ebből. Amikor meg másodszor mentem, akkor a kedves hölgy közölte, hogy "nem kell magának ide ügyvéd, minek?", aztán kikullogtam és kereshettem ismerősi alapon valakit, aki megcsinálta a dolgokat.


szóval hát, én őszintén csodálom az optimizmusodat, de sajnos én mást tapasztaltam.

2014. jan. 27. 11:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!