Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Azért fel lehet jelenteni...

Azért fel lehet jelenteni valakit, mert felhívta az Áldozatsegítőket?

Figyelt kérdés

Egy mondta után közölte, hogy "neki ezt kötelező jelentenie". Vagyis megkérdeztem tőle, hogy minek neki, hol lakom... Meg azzal kezdtem, hogy ez ugye anonim, aha, aztán név, lakcím, meg feljelentés...


Teszek, ha akarok, de a vicc, hogy nem beszéltem ilyenről, hogy életveszélyben lennék, vernének stb. De akkor is, ezt kellene? Nem adtam meg semmilyen személyes adatot és leszögeztem, hogy nem vagyok veszélyben. ARRA NEM GONDOLNAK, HOGY AKI FELHÍVJA, NEM AKARJA, HOGY KIDERÜLJÖN, HOGY TELEFONÁLT? Ha kihívják a zsarukat, pláne az marad, illetve ez milyen segítség... Aki nem áldozat nyilván nem hívja, meg nem mondjuk életveszélyben püfölnek, vagy bementem az orvoshoz, hogy megvertek, mert azt valóban kell jelenteni, ha olyan a sérülés pl.


"A BŰNCSELEKMÉNYEK KÖVETKEZTÉBEN BAJBA JUTOTT SZEMÉLYEKNEK NYÚJTANAK SEGÍTSÉGET INGYENES JOGI ÉS PSZICHOLÓGIAI TANÁCSADÁS FORMÁJÁBAN." Na hát megkaptam, el sem tudtam mondani. Meg elvileg én tehetek feljelentést... De ez a segítség, hogy anonim módon, nyilván titkosan hívja valaki, aztán rendőrség kihívással fenyegeti, pláne, ha semmilyen olyat nem mondtam... Az meg vicc, hogy nyilván az hívja, aki bajban van...


2021. szept. 16. 13:24
1 2 3 4
 1/39 A kérdező kommentje:
Az illető meg nem is nálam lakik és pont, hogy jogi bajban is vagyok, mert zaklatnak... Meg ezek után ki meri felhívni, ha beköpik és kihívják rá a rendőrséget? Ha ezt szeretné a zsarukat hívja...
2021. szept. 16. 13:26
 2/39 anonim ***** válasza:
78%

"Azért fel lehet jelenteni valakit..."


Ez a jeletgetes valami divat? Tudjal rola!!! Csak a lelkileg nyomorult szar alakok jelentgetik fel egymast minden szarert. Erted? Valami baj van a szemelyisegeddel teso!!! :)

2021. szept. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
96%
Csak akkor lehet bármilyen szervnél, vagy hatóságnál (az áldozatsegítő nem az, de ezen a téren ugyanazok a szabályok vonatkoznak rá) az un. közérdekű bejelentést tevőt felelősségre vonni ha nyilvánvalóan a hatóság szándékos megtévesztésre irányult a szándéka. Nem a bejelentő dolga eldönteni hogy valós-e a probléma vagy sem, hanem a hatóságé. Észlel valamit, előadja mit látott, hallott, tapasztalt és a hatóság majd eldönti. Ha nyilvánvaló hazugságot állít (a fickó baltával vagdossa le a nője kezét - de semmi ilyen nincs) akkor vonják ESETLEG felelősségre, de erre csak nagyon kirívó esetekben van példa.
2021. szept. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
98%
Mi a p.csa? Értelmezni se lehet a zagyvát, amit idefirkantottál...
2021. szept. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 A kérdező kommentje:

#2 Te normális vagy, mit írtál?


Felhívtam a 0680225225 vonalat, erre a dolgozó közölte, hogy hívná a rendőrséget, mikor ez arra lenne, hogy segítséget nyújtson... Nem bejelentő vonal, hogy Kováts Pista veri a feleségét, akkor is a feleség hívhatná a rendőröket. Felhívtam, h segítséget kapjak...


Tudtommal ők nem rendőrök és nem bejelentést tettem, mert nem hatóság... Nem adtam meg az adataimat neki... Zaklat egy alak, meg jogilag is, ezért hívtam ezt a vonalat... Ami elvileg állami finanszírozott áldozatsegítő, ANONIM MÓDON, és nem azt mondtam, hogy éppen püföl a férjem... Bár ki merné felhívni, ha tudják, hogy küldik jószándékból a zsarukat...

2021. szept. 16. 13:36
 6/39 anonim ***** válasza:
97%
#5 most akkor neked mi a problémád??? Zaklat valaki? Az kérlek nem az áldozatsegítő központ feladata ilyenkor eljárni. Ezért kapcsolt volna tovább mert ez rendőrségi ügy.
2021. szept. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 A kérdező kommentje:

De baszki nem feljelentést akartam tenni... Igazából amivel megkeresik őket az MIND RENDŐRSÉGI ÜGY. Ha feljelentést akartam volna tenni, a rendőrséget hívom...


Akkor mivel lehet őket hívni? Püfölnek? Meg sem kérdezi, hívja a rendőrséget... Megcsalt a barátod? Az meg nem ide tartozik...


Nem azért hívják őket nyilván névtelenül...

2021. szept. 16. 13:44
 8/39 anonim ***** válasza:
97%

Öcsém, segíteni akartak és így köszönöd meg? :D Jó példa vagy, miért nem segítek az embereknek a beteg gyerekek kivételével, csak az állatoknak... Ki nem sz.rja le a sok hülye felnőtt problémáját?


Trollkodj legközelebb otthon anyukáddal, és ne terheld le az igazi áldozatsegítőket a kamu problémáiddal! Ha bajban lennél, örülnél a segítségnek, nem még őket szapulnád. Köpedelem alak.

2021. szept. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 A kérdező kommentje:

Nem vagyok az öcséd és pont, hogy nem segíteni akartak... Nem kamu probléma, fogalmad sincs, h mi van... Kettő ki sem szólhatnám... Milyen igazi áldozatsegítő?? Nem a 112-őt hívtam, ahol valóban ez a dolguk... Fidesz pénzen beültetett kamu vonal, hogy el lehessen mondani, h van ilyen is, de legalább ezt is megtudtam...


Az nem segítség, h közli, hívja a zsarukat meg sem hallgat, a nagyobb problámákat el sem mondtam, mert ezek szerint ki sem szólhatom...

2021. szept. 16. 13:52
 10/39 qkker1 ***** válasza:
2021. szept. 16. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!