Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Azért fel lehet jelenteni...

Azért fel lehet jelenteni valakit, mert felhívta az Áldozatsegítőket?

Figyelt kérdés

Egy mondta után közölte, hogy "neki ezt kötelező jelentenie". Vagyis megkérdeztem tőle, hogy minek neki, hol lakom... Meg azzal kezdtem, hogy ez ugye anonim, aha, aztán név, lakcím, meg feljelentés...


Teszek, ha akarok, de a vicc, hogy nem beszéltem ilyenről, hogy életveszélyben lennék, vernének stb. De akkor is, ezt kellene? Nem adtam meg semmilyen személyes adatot és leszögeztem, hogy nem vagyok veszélyben. ARRA NEM GONDOLNAK, HOGY AKI FELHÍVJA, NEM AKARJA, HOGY KIDERÜLJÖN, HOGY TELEFONÁLT? Ha kihívják a zsarukat, pláne az marad, illetve ez milyen segítség... Aki nem áldozat nyilván nem hívja, meg nem mondjuk életveszélyben püfölnek, vagy bementem az orvoshoz, hogy megvertek, mert azt valóban kell jelenteni, ha olyan a sérülés pl.


"A BŰNCSELEKMÉNYEK KÖVETKEZTÉBEN BAJBA JUTOTT SZEMÉLYEKNEK NYÚJTANAK SEGÍTSÉGET INGYENES JOGI ÉS PSZICHOLÓGIAI TANÁCSADÁS FORMÁJÁBAN." Na hát megkaptam, el sem tudtam mondani. Meg elvileg én tehetek feljelentést... De ez a segítség, hogy anonim módon, nyilván titkosan hívja valaki, aztán rendőrség kihívással fenyegeti, pláne, ha semmilyen olyat nem mondtam... Az meg vicc, hogy nyilván az hívja, aki bajban van...


2021. szept. 16. 13:24
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
72%

Szerencse, hogy nem vagy az öcsém, letagadnálak mindenhol te alja...


Képzeld b+ azért akarta a rendőröket bevonni, mert azt gondolta, bajban vagy, és mivel a nevük is az, hogy Áldozatsegítők, ezért segíteni akartak neked. Nem, nem ők a kamu vonal, hanem te! Itt gyalázod azokat, akik segíteni akartak neked? Ha nagy bajban lennél, nem így viselkednél, sőt örülnél, hogy van kire támaszkodnod... Úgyhogy de, te magad vagy a kamu a l.f.sz problémáddal. Na húzd le magad a budin!

2021. szept. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 A kérdező kommentje:

Mekkora beteg állat vagy... Mikor erre lennének:


"A bűncselekmények és tulajdon elleni szabálysértések áldozatai számára biztosítja, hogy felvilágosítást

kapjanak jogaikról, lehetőségeikről, érzelmi támogatásban részesüljenek, segítséget kapjanak érdekeik

érvényesítéséhez, jogi segítségnyújtásban részesüljenek, szükség esetén akár ügyvédet is biztosítva.

Azonnali pénzügyi segélyben részesülhetnek a bűncselekmény következtében kialakult krízishelyzet

fennállása esetén. A személy elleni erőszakos bűncselekmények súlyos sérültjei és halálos áldozataik

hozzátartozói mindezen túl állami kárenyhítést is igényelhetnek. Az áldozatsegítő eljárások illeték- és

díjmentesek."

2021. szept. 16. 13:57
 13/39 anonim ***** válasza:
77%
Bűncselekményt az ember köteles jelenteni, ugye vágod a töpörödött agyaddal? A hozzászólásaidból ítélve pedig te vagy a beteg állat...
2021. szept. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
81%

Marhára tévedsz, "csak" kétszer voltam zaklatva, az egyik egy konrkét erőszaktevő, a másik csak nettó pszichiátriai eset vallásos téveszmékkel és örültem minden egyes kis segítségnek, amikor kértem, nemhogy még a segítőimbe rúgjak! Ingyen segítettek nekem, meghallgattak, én meg voltam annyira alázatos, hogy hallgattam rájuk és igen, ha oddáig fajult volna akkor a rendőrségnek is szólok!


Privátban pedig nem kértem mocskolódást, a sz.r pedig te vagy...

2021. szept. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
80%
* konkrét
2021. szept. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 A kérdező kommentje:

"ngyen segítettek nekem, meghallgattak, én meg voltam annyira alázatos, hogy hallgattam rájuk és igen, ha oddáig fajult volna akkor a rendőrségnek is szólok!"


Na látod, ez a különbség, mert nekem nem segítettek, nem meghallgattak és nem ÉN dönthettem el, MAGAM, hogy szólok a zsaruknak... Te is írod, hogy "SZÓLOK", mert szabad választás... Engem meg sem hallgatott, nem segített, hanem közölte, hogy adjam meg az adataimat... Te sem örültél volna, hogy segítség helyett zsarukat hívnak, nem anonim módon segítenek, vagy meghallgatnak...

2021. szept. 16. 14:09
 17/39 anonim ***** válasza:
66%
Egyébként, ha velük nem, akkor ott van még a NANE vagy a Patent Egyesület is akár... Aki keres, az talál, de ahogy elnézem, neked valamiért fontosabb volt nyilvánosan belerúgni a segítőidbe...
2021. szept. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
53%
Azt látom még mindig nem érted, hogy bűncselekményt az ember KÖTELES bejelenteni... Van, amikor nem elég a szó.
2021. szept. 16. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 A kérdező kommentje:

Zaklatás is bűncselekmény, te szerinted neked az jól jött volna, ha a fejed felett a segítőid kihívják a zsarukat? Veled is megtehették volna...


Igen, ezek legalább nem szúrnak hátba... Arra lenne, hogy segítsen, meghallgassa az áldozatokat....

2021. szept. 16. 14:14
 20/39 anonim ***** válasza:

Ezek a feminista mozgalmak mndíg tullihegik a témát, önös érdekből, hogy aztán mondhassák, hogy mekkora szükség van rájuk.

De nyugodj meg kérdező nem fog feljelenteni senki.

2021. szept. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!