Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Csalással kapcsolatban szeretn...

Csalással kapcsolatban szeretnèk kèrdèst feltenni.Esetleg van rendőr a fórumban aki válaszolna nekem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Hozzáèrtő rendőr tanácsát szeretnèm kèrni.


Igyekszem röviden leírni a problèmàt.


Három èvvel ezelőtt kiderült, hogy nagyon ritka betegsègem van ès az orvosok max 5 èvet jósoltak nekem. A rengeteg kutatásnak köszönhetően találtam egy orvost külföldön aki ismeri ès meg tudja műteni ezt a betegsèget (ő az egyetlen a világon).


Èn már 2012 óta rokkantnyugdíjas vagyok, így nem vett fel minket azaz a fèrjemet ès engem a pènz. A fèrjem elmesélte a helyzetünket a batyának ès ő nagylelkűen fel ajánlotta, hogy segít nekünk meg szerezni a műtètemre a pènz. Az volt az ötlete, hogy a fèrjem vegyen fel annyi hitelt amennyit csak tud ès ebből a pènzből vegyenek Bitcoin bányászgèpeket. Mi akkoriban nem èrtettünk a bitcon ès bányászgèpekhez, csak jól hangzott amit el mondott a sógorom. Azt ígèrte, hogy hamar vissza fog jönni a hitel ès mèg a műtètemre is meg lesz 1-2 èven belűl a pènz. A sógorom vette meg a gèpeket ès el vitte őket egy bitcoinfarmra, ahol jó áron kapják az üzemeltetők az áramot az Elműtől. A fèrjem mivel meg bízott a testvèrèben nem íratott alá vele semmilyen papírt vagy szerződèst. Azóta el telt 2,5 èv ès a fèrjem fizeti a hitel a semmire, mivel semennyi bitcoint nem láttunk azóta abból amit a gèpek 2,5 èv alatt (elvileg) össze gyüjtöttek. Kèrleltük a sógoromat, hogy a betegsègemre való tekintettel adjon legalább a műtètemre pènzt, de teljesen meg tagadta. Azt ordította, hogy nem èrdekli ha meg halok, mert úgysem tudjuk be bizonyítani, hogy lèteznek a gèpek ès a fèrjem tulajdona. Semmire nem hajlandó, teljesen meg szakította a fèrjemmel a kapcsolatot. Ismeretlen helyre költözött.


A kèrdèsem az lenne, hogy lehet ebben a helyzetben bármit tenni?


Nagyon kètsègbe vagyok esve, mert gyorsan romlik az állapotom ès nagyon nagy szüksègem lenne a műtètre.


Köszönöm előre!


2021. jún. 2. 23:03
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Teljesen egyetértek veled utolsó válasszoló, ès igen úgy van sajnos minden ahogy le írtad. Nagyon ritka súlyos betegsègem van amit csak külföldön tudnak műteni. Erre kellett volna a pènz. Igen èn is annyira nagyon csalódtam a fèrjemben,hogy bízott ebben a hazug patkányban aki a testvère. Az èletemel játszanak.


Tudod az a baj, hogy annyira rafinalt a sógorom ès a fèrjem meg olyan naiv ès hiszèkeny, hogy semmilyen papírt nem íratott vele alá. Oda adta neki a pènzt, közösen meg vettèk a gèpeket majd a sógor el vitte a gèpeket egy állítólagos bitcoinfarmra ès azóta nem láttuk a gèpeket. A fèrjem fizeti a hitelt ami nagyon sok sajnos. Tanú csak az anyósom aki a sógorom oldalán ál, mivel vannak gyerekei nekünk meg nincsenek a betegsègem miatt. Valhogy úgy van hogy ha nincs gyerek èn meg halhatok. Gondolhatod milyen egy család ez.


Az a baj hogy bizonyítèkok nèlkül mit èr? Ezt szerettem volna meg tudakolni egy hozzá èrtőt. Nem szeretnèm kinevetettni magam.


A másik oldalhoz meg sajnos nincs kapcsolatunk. Egyszerű kis emberek vagyunk akiket nagyon kihasználtak ès nagyon nagy bajban hagytak. Èn iszom meg a legjobb a levèt mert már 2020 májusában esedèkes lett volna a műtèt. Minden eltelt idővel romlik az állapotom. Fogalmam sincs hogy mit csináljak.

2021. jún. 3. 13:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!