Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Csalással kapcsolatban szeretn...

Csalással kapcsolatban szeretnèk kèrdèst feltenni.Esetleg van rendőr a fórumban aki válaszolna nekem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Hozzáèrtő rendőr tanácsát szeretnèm kèrni.


Igyekszem röviden leírni a problèmàt.


Három èvvel ezelőtt kiderült, hogy nagyon ritka betegsègem van ès az orvosok max 5 èvet jósoltak nekem. A rengeteg kutatásnak köszönhetően találtam egy orvost külföldön aki ismeri ès meg tudja műteni ezt a betegsèget (ő az egyetlen a világon).


Èn már 2012 óta rokkantnyugdíjas vagyok, így nem vett fel minket azaz a fèrjemet ès engem a pènz. A fèrjem elmesélte a helyzetünket a batyának ès ő nagylelkűen fel ajánlotta, hogy segít nekünk meg szerezni a műtètemre a pènz. Az volt az ötlete, hogy a fèrjem vegyen fel annyi hitelt amennyit csak tud ès ebből a pènzből vegyenek Bitcoin bányászgèpeket. Mi akkoriban nem èrtettünk a bitcon ès bányászgèpekhez, csak jól hangzott amit el mondott a sógorom. Azt ígèrte, hogy hamar vissza fog jönni a hitel ès mèg a műtètemre is meg lesz 1-2 èven belűl a pènz. A sógorom vette meg a gèpeket ès el vitte őket egy bitcoinfarmra, ahol jó áron kapják az üzemeltetők az áramot az Elműtől. A fèrjem mivel meg bízott a testvèrèben nem íratott alá vele semmilyen papírt vagy szerződèst. Azóta el telt 2,5 èv ès a fèrjem fizeti a hitel a semmire, mivel semennyi bitcoint nem láttunk azóta abból amit a gèpek 2,5 èv alatt (elvileg) össze gyüjtöttek. Kèrleltük a sógoromat, hogy a betegsègemre való tekintettel adjon legalább a műtètemre pènzt, de teljesen meg tagadta. Azt ordította, hogy nem èrdekli ha meg halok, mert úgysem tudjuk be bizonyítani, hogy lèteznek a gèpek ès a fèrjem tulajdona. Semmire nem hajlandó, teljesen meg szakította a fèrjemmel a kapcsolatot. Ismeretlen helyre költözött.


A kèrdèsem az lenne, hogy lehet ebben a helyzetben bármit tenni?


Nagyon kètsègbe vagyok esve, mert gyorsan romlik az állapotom ès nagyon nagy szüksègem lenne a műtètre.


Köszönöm előre!


2021. jún. 2. 23:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Egy mezei rendőr ebből egy kukkot sem fog érteni.

Neked inkább egy jogászra lenne szükséged.

2021. jún. 2. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Abban reménykedek, hogy a rendőrök is tudnak tanácsot adni. Hátha èrkezik mèg válasz.
2021. jún. 2. 23:20
 3/11 Pruty válasza:
Esetleg a hatóságok kérdőre vonhatják, hogy honnan vannak a gépek, mert ez olcsó mulatság, nem mondhatja hogy a párnahuzatban dugdosta a pénzt idáig.
2021. jún. 3. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nem akarlak megbántani, de milyen válaszra számítasz itt a gyakori kérdéseken.

Itt nekünk semmilyen adatot, semmilyen bizonyítékot nem tudsz szolgáltatni, hogy akár tanácsot is adjunk mert ez kevés.


Számla, bizonylat, bármi a vett gépekről? Bármi amivel tudja igazolni hogy vette őket.

Gondolom nem 20 30 ezer forintos tételről van szó.


Egyszerű a teendő. Be kell menni a legközelebbi rendőrségre, és előadni ott a történetet, minden létező bizonyítékokkal és apró részlettel.


Egy ilyen esetben nem ez lenne a logikus? Gyakorikérdéseken írhatnak bármit az emberek, nem fogják megoldani a problémát

2021. jún. 3. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, ezèrt szerettem volna meg kèrdezni egy rendőrt itt az oldalon mielőtt be mennènk egy rendőrkapitányságra, hogy lát bármilyen esèlyt a feljelentèsre.
2021. jún. 3. 07:21
 6/11 A kérdező kommentje:
3/5 köszönöm a választ.
2021. jún. 3. 07:22
 7/11 anonim ***** válasza:

Ha én azt mondom rendőr vagyok és nem látok rá esélyt akkor nem fogsz bemenni?

Vagy ha hatalmas baromság az ügy és megakarlak szivatni, azt mondom hogy persze menj a ORFK-ra akkor oda fogsz menni?

Nem értem min gondolkodsz.

Jelentős pénzel megkárositottak, az életed múlik a dolgon és te gyakorikérdéseken várod a választ, hogy bemész?


Ha ilyen helyzetbe lennék, akkor ha 500 kmre van a rendőrség akkor is bemegyek és megprobálom, mert az életem múlik rajta.

2021. jún. 3. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
7/7 sajnos ez nem ilyen egyszerű. Èn csak a felesèg vagyok, aki fèltem az èletemet, mert így műtètre sok esèlyem nincs. A fèrjem az akinek intèzkednie kellene az ügyben, de mivel mindenki azt mondja neki, hogy nincs èrtelne nem csinál semmit.
2021. jún. 3. 10:37
 9/11 anonim ***** válasza:

Tehát jól értsem.. A férjed testvére nagyobb értékre elkövetett bűncselekményt ellenetek, pénzzel károsított meg titeket, ami pénzre a te életben maradásodra lenne szükség, és a férjed nem tesz semmit, mert azt mondják neki?


Ha bárhogy megoldodik, jobbra fordul a helyzet, először ajánlom ezt a hapsit elhagyni azonnal.


Másodjára ugyan azt tudom elmondani. Bemész a rendőrségre, beszélsz egy nyomozóval, akinek beszolgáltatsz minden információt, adatot, bizonyítékot, tanút, bankot és ő majd elmondja a lehetőségeid.

2021. jún. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszoló vagyok.


És nem megbántani akarlak, de gondolkodj már kicsit.


Az életed múlik rajta.


Inenntől kezdve bármit teszel, nem tudsz veszíteni.

Mindent megkell tenned, minden lehetőséget, mert konkrétan ha nem oldod meg mindened elveszíted, ne gyakorikérdéseken keresd a megoldást,hanem először a rendőrségen, ha ők nem segítenek, a másik oldalt kell felkeresni.

2021. jún. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!