Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Tényleg rasszisták a rendőrök?

Tényleg rasszisták a rendőrök?

Figyelt kérdés
Nyilván nem tudom bizonyítani, de sokszor hallottam már vissza innen onnan ismerősökön keresztül akiknek van rendőr ismerőse hogy a rendőrök előítéletesek a problémás cigány emberekkel szemben, sőt olyant is halottam hogy néha megverik őket pl egy lépcsőházban ahol senki nem látja. És hogy alapból nem szeretik őket? Ha ebből egy pici is igaz az borzasztó. Én remélem hogy nem az. Mégis mennyi valóságalapja van az ilyen városi legendáknak?
2021. márc. 21. 20:35
A kérdező szavazást indított:
Én nem hallottam még ilyenről, és remélem nem is igaz.
A rendőrök tényleg rasszisták, de meg van rá az okuk.
Egy két elszigetelt eset lehet, nincs itt semmi látnivaló.
26 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem a legtoleránsabb liberális is az lenne egy hét szolgálat után.
2021. márc. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
86%
Azt nem tudom de hogy a kissebseg ellen nem tesznek semmit az is biztos
2021. márc. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

"a rendőrök előítéletesek a problémás cigány emberekkel szemben,"

Az, ha egy cigány ember problémás, máris üti azt, hogy ez előítéletesség lehetne.

Ha problémás, akkor tény, hogy problémás, vagyis nem előítéletes aki vele kell foglalkozzon egy újabb bűnesettel kapcsolatban - mert a rendőr nyilván nem virágot akar tőle venni - hanem tapasztalata van arról a cigány emberről.

Ha te tudod egy rokonodról hogy az előző családi bulikon mindig s@ggrészegre itta magát, akkor nem előítéletes vagy ha a következő családi bulin figyeled hogy mikor akar megint inni, hanem tapasztalatod van róla.

2021. márc. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Na ácsi! Most akkor rasszisták vagy a problémás cigányokat utálják? A kettő marhára nem ugyanaz.
2021. márc. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
58%
A magyar rendőrséggel inkább az a probléma, hogy a szolgálunk és védünk szlongent inkább csak az államra értik és nem az emberekre. Szóval az ilyen esetek nem csak a cigányok körében fordulnak elő.
2021. márc. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

"Na ácsi! Most akkor rasszisták vagy a problémás cigányokat utálják? A kettő marhára nem ugyanaz."


Az hogy ki vannak "élesedve" a cigányokra, többször állítják meg őket igazoltatni pl. Meg olyanok hogy mondjuk beszól valamit egy cigány nekik és kap egy pofont stb. Nyilván olyan helyen ahol nem látja más, ha meg utána fel akarná nyomni őket akkor azt mondják elesett miközben ellenállt a rendőrségi intézkedésnek. És úgysem tudja bebizonytani.

2021. márc. 21. 20:46
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha teljesen objektíven is közelítjük meg a kérdést, akkor is elmondható, hogy jóval több cigány születik mélynyomorban, ahol nem tanulja meg azt, hogy milyen módon kell egy rendőrrel beszélni, hogyan szokás megadni a tiszteletet egymásnak és hogyan kell kifejezni a nem tetszésünket.


Ebből kifolyólag pedig az, hogy több cigány, vagy ha rasszra megyünk rá, akkor több sötétebb bőrű ember kerül atrocitásba rendőrrel, az nem feltétlenül a szolgálatukat végző rendőrök rasszizmusából fakad, hanem inkább abból, hogy a cigány hajlamosabb átlépni azt a tűréshatárt, amit átlag ember el tud viselni. Ő másképp szocializálódott, másban nevelkedett, mint a többségi társadalom, de ettől még nem fogja a rendőr magasabbra tenni a saját ingerküszöbét.


Természetesen nem azt mondom, hogy egy rendőr részéről helyes megverni valakit, vagy protokolltól eltérően viselkedni, de ha mégis ezt teszi valaki, akkor érdemes mérlegelni, hogy tényleg rasszizmusról van-e szó, vagy a fentebb említett okok állnak a háttérben + a rendőr nem megfelelő pszichés felkészültsége.

2021. márc. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
63%
Rasszisták, mert a magyart megbüntetik azért, amiért a cigányt nem.
2021. márc. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

"Rasszisták, mert a magyart megbüntetik azért, amiért a cigányt nem."


Ez biztos hogy nem így van, vagy legalábbis erről nem a rendőrök tehetnek hanem a bíró. De intézkedni ugyanúgy intézkednek mindenkivel, ha kell beviszik stb. Arról nem tehetnek hogy mivel hátrányos helyzetűek ezért a törvény elnézőbb velük.

2021. márc. 21. 20:51
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Száz éves téma!

Már száz éve is csépelték a cigányokat a rendőrök/csendőrök.

És nem utálatból/rasszizmusból hanem mert ki/meg érdemelték,azért !

Ezen nincs mit felháborodni !

Ha meg te bemész egy putriba idegenként,akkor te leszel elcsépelve a cigányok részéről !

Esetleg hiányozhat utánna a pénztárcád,és mobilod is..

De ezen sincs mit felháborodni !

Az lenne a legjobb,ha mindenki maradna a saját térfelén !

2021. márc. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!