Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Telefonos csalókkal mit...

Telefonos csalókkal mit tudnak tenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nemrég hívott egy magánszám hogy régről maradt tartozásom azt kellene befizetni, hirtelen nem is tudtam hova tenni , mert a számláimat rendszeresen fizetem, de mondta hogy lehet volt mégis egy kevés tartozás ami 60e Ft :o meg is lepődtem aztán az lett gyanús hogy annyira mondta hogy de most utaljam át gyorsan és akkor még időben vagyok, a végén már rendesen le se tettem a telefont már hívott is hogy utaltam már ugye ... felhívtam a céget akihez elvileg van a tartozás , és kiderült nincs is , a szamlaszam névvel amit megadtak nem az övüké... alig fejeztem be a hívást az eredeti céggel már hívott is a privát szám hogy na akkor sikerült . Mondtam nekik hogy most beszéltem az eredetivel és hogy ne zaklasson, rám nyomta a telefont és azóta se híre se hamva . Kicsit megijedtem , ötletem sincs honnan szerezte meg a számom . Szerintetek érdemes a bankszámlaszámot feljelenti nehogy válni bele fusson? Vagy mit tudnék tenni ?

Köszi a válaszokat

Vigyázzon mindenki magára! :(


2020. máj. 4. 09:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ezek csak feltárcsáznak random számokat. A követeléskezelés nem így megy, ott nem is magán számlára kell utalni, meg nem is a szolgáltatóéra, hanem a követeléskezelőnek, hiszen már nekik tartozol. És nem az van, hogy most azonnal utalj, hanem 14 napos határidő van rá az első megkereséstől. És nem magán számról hívnak, bármikor visszahívhatod őket, hogy alkudozz velük, például részletfizetésben.
2020. máj. 4. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Eljárás indul egy ismeretlen tettes ellen. Az ismeretlen tettes ellen bizonyiték hiányában (Ha nem egyezik bele a hangfelvételbe) a jelentést lezárjuk. Szabadlábon védekezhet. Ennyit fogsz elérni
2020. máj. 4. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
48%
#2. Vagyok ha lenne valami bizonyitek folosleges mert ugy is leszarjak. Kar az energiat erre fektetni. Ha meg tartozasod lenne kerjed csekken de ahogy tetted elobb hivd fel az adott szolgaltatott a hivatalos telefonszamrol ha gyanus
2020. máj. 4. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Semmit, mondjuk nem is értem, a privát számról jövő hívásokat miért nem blokkolod automatikusan.
2020. máj. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
64%

utolsónak van igaza

1) privát számot nem fogadunk. nem azért, mert paranoidok vagyunk, hanem mert 99 százalék, hogy valami teleshopos kretén, csaló, vagy szűzmáriának gyűjtő elmeháborodtt az

2) ha már mégis beszédbe elegyedünk valakivel, aki szerint tartozásuk van, akkor nem összepisiljük a pelust, hanem megkérdezzük a nevét, azt, hogy hol dolgozik, azt, hogy mondja be a számlaszámunkat, és hogy adjon egy vezetékes számot. ezekre csak mekegés lesz a reakció, és mosolyogva el lehet köszönni.

3) nem kell mindenkit lecsukatni. hidd el, van eléggé nyomorult egy olyan ember, aki úgy akar pénzhez jutni, hogy kamu tartozásokat hajt be telefonon. szerinted mit ehet az ilyen hónap végén? kartonlemezt maximum.

2020. máj. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!