Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Az ilyen telefonos csalókkal...

Az ilyen telefonos csalókkal mit lehet kezdeni? Le lehet egész kontinenst tiltatni?

Figyelt kérdés

Idős édesanyám telenoros, tegnap óta zargatják ilyen afrikai kamu telefonszámokról. Először felvette, mert nagyon rosszul lát és este negyed tizenegy volt, már félálomban volt. Valami géphang mondott neki olyasmit, hogy csatlakozzon barátaihoz, rokonaihoz, itt le is nyomta miután nagy nehezen megtalálta a piros gombot, mert leesett neki, hogy valami átverés lesz. A szám alapján Mauritániából jött a hívás. Ma este viszont már legalább hatszor hívták, Ruanda, Csád, meg ilyen helyekről, mindig más a szám, és nem úgy néz ki, hogy nagyon abbahagynák.


Na most oké, hogy nem veszi fel az ember, kinyomja és pláne nem hívja vissza, de az nem oké, hogy egész éjszaka csörgetik. Mivel anyám beteg, rosszul lát és kb. annyira ért a telefonokhoz, mint egy közepesen tompa kődarab, mindig be van neki kapcsolva, hogy ha esetleg éjjel rosszul van, fel tudjon hívni engem rögtön és ne a telefon bekapcsolásával kelljen szöszölni. Lenémítottam egyelőre a telefonját, de jobb lenne, ha ezeket egyszer és mindenkorra le lehetne szerelni.


Van lehetőség az egész Afrikai kontinenst letiltatni, mivel mind olyan országból jön, hogy ne hívhassák ilyen +2-es számról? Vagy tudnátok valami jó tanáccsal szolgálni? Nagyon idegesítő.



2019. szept. 22. 21:16
 1/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Először is szolgáltatónál bejelented és letiltatod azt a körzetet/régiót, esetleg minden külföldi hívást.
2019. szept. 23. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Valszeg mivel felvette, érzékelték hogy "bepalizható" lehet, és folyton csörgetik hátha visszahívja az adott számot, persze ezt nem szabad megtenni. Szolgáltatótól kérj segítséget
2019. szept. 23. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Van sokféle alkalmazás, call manager, call blocker stb., noha én nem próbáltam egyiket sem, csak egy példa:

[link]

2019. szept. 23. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, akkor irány a Telenor. Éjszaka még két hívása volt.


Appokat letölteni sajnos nem tudok neki, nem okostelefonja van.

2019. szept. 23. 12:18
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ird meg csináltak e valamit Telenornál. Sok imserősömet csörgetik.
2019. szept. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Sajnos azt mondták, nincs jogosultságuk letiltani számokat vagy régiókat, csak annyit tehetnek, hogy adnak ingyenes új számot anyámnak.
2019. szept. 24. 01:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!