A Jobbik népszerűsége csökkent?
ma 23:44
A választásokon az egész ország lakossága szavazhat. Ezért a közvéleménykutatások az egész országra vonatkoznak.
A választáson a Jobbik országosan 17%-ot ért el, BAZ-ban 27%-ot, Szabolcsban 23,6%-ot. Ha az arányok változatlanok, akkor most 8-9% körül lehet az említett két megyében.
A válasz írója 59%-ban hasznos válaszokat ad.
A válasz megírásának időpontja: ma 23:51
De azt azért valljuk be, hogy nem semmi az ami lement a hírekbe napi szinten a Jobbikról. Na, az elég volt jópár tíze vagy százezer szavazat elvesztéséhez.
Személy szerint én rájuk szavaztam, és ugyan azt képviselik, mint amit eddig. Ha így folytassák, és megfelelő jelöltet állítanak ősszel, akkor ismét rájuk fogok voksolni.
kérdező:
"A Jobbik népszerűsége csökkent?"
A Jobbik népszerűsége igazából már régóta csökken. 2009-ben az EP-választáson ugyan 14,7%-ot ért el, 2010-ben a parlamentin pedig 16,7%-ot, közben viszont az ismertsége a korábbi alacsony, 30-50% körüli értékről 80-90%-ra nőtt. Azaz sokkal többen ismerik a pártot, mégsem növekedett ugyanekkora mértékben a támogatottsága. Ami azt jelenti, hogy vagy nem tudott 2009 közepe óta komolyabb újabb tömegeket megszólítani, vagy pedig sokan kiábrándultak belőle.
Egy másik beszédes szám a Jobbik elutasítottsága.
A kampány során a Jobbik programjával szimpatizálók aránya változatlan maradt (29%), míg az ellenzők aránya 1,5 hónap alatt 32%-ról 54%-ra nőtt. Azaz Szegedi Csanád és Vona Gábor a mocskosszájú, durva beszédeivel rengeteg korábbi potenciális szavazót elriasztott a párttól a kampány során.
Az is figyelemreméltó, hogy a II. fordulóban zuhant a választáson a Jobbik eredménye az I. fordulóhoz képest.
Úgy gondolom, hogy a Jobbik népszerűségének csúcsa valamikor 2009 végén vagy 2010 elején lehetett, azóta lefelé morzsolódik.
tegnap 23:56
A demokrácia már csak olyan, hogy a különböző újságok különböző pártokhoz húznak, és a többi pártról ronda dolgokat jelenítenek meg, különösen kampányidőszakban. Ezt ki kell és ki is lehet bírni.
A válasz írója 59%-ban hasznos válaszokat ad.
A válasz megírásának időpontja: ma 00:00
Ugye azt is figyelembe vetted, hogy te itt a Jobbik porladásáról beszélsz, miközben egy év alatt megduplázták a szavazóik számát, magyarán mondva + 450000 szavazatra tettek szert?
Ma 00:02
el kell fogadni, hogy a legnézettebb, koncessziós joggal egyedüliként rendelkező csatornák kampányidőszakban milliók előtt szapulnak egy nemzeti pártot? Látom értesz a témához, ha szerinted ezt jelenti a demokrácia.. az meg csak mellékes, hogy ezen kívül milyen nemzetgyalázó műsorok mennek ott (hetihetes pl...)
ma 00:17
"Hülyeség, hogy az ismertsége 80-90%ra nőtt.."
Nyilván ehhez is te értesz, nem a közvéleménykutatók :)))
Csak akkor tudnám, miért a közvéleménykutatóknak lett igazuk áprilisban és nem a jobbikos győzelmet váró szuperokos jobbikosoknak.
"ezt te sem gondolod komolyan.. sok narancsfanatikus és mszp-s panelproli max a nevét tudta"
Az ismertség azt jelenti, hogy az illető párt nevét valaki megemlíti-e, amikor arra kérik, hogy soroljon fel pártokat.
Mondom, baromira értesz hozzá, oktasd csak ki a közvélemény- és piackutató szakmát :))))
"Mindenki érzelmi alapon szavaz, ebben pedig a két kereskedelmi adó befolyásolja őket.."
Igen, ismerem a "mindenki hülye, csak én vagyok helikopter" szemléletet. Bár 16-17 éves kor fölött illik kinőni.
ma 01:31
"Ugye azt is figyelembe vetted, hogy te itt a Jobbik porladásáról beszélsz, miközben egy év alatt megduplázták a szavazóik számát, magyarán mondva + 450000 szavazatra tettek szert?"
Az EP-választáson alacsony volt a részvétel, a parlamentin magas.
A parlamenti választáson az összes párt sokkal több szavazatot kapott, mint az EP-választáson. Ennyi erővel azt az ostobaságot is írhattad volna, hogy a Fidesz és az MSZP is duplázott.
A Jobbik népszerűsége 14,7%-ról 16,7%-ra nőtt, miközben az ismertségük 30-50% közötti szintről 80-90%-ra nőtt. Tehát miközben ismertségi tartalékaik elfogytak, alig tudták növelni a szavazataik arányát, ami azt jelenti, hogy a Jobbik létezéséről tudók körében a Jobbik már visszaesőben volt a választás időpontjában. Lehet ezt csűrni-csavarni, csak azt nem tudom, mi értelme. Én ha jobbikos lennék, akkor ezen elgondolkoznék, hogy vajon miért van ez. Nem letagadni próbálnám a problémát, hanem megoldani. Vajon a jobbikosok miért félnek ennyire a tényektől? Hogyan akarnak komoly politikai döntéseket hozni, ha önmaguknak is hazudnak?
ma 03:09
"el kell fogadni, hogy a legnézettebb, koncessziós joggal egyedüliként rendelkező csatornák kampányidőszakban milliók előtt szapulnak egy nemzeti pártot?"
El kell fogadni, hogy egy tévében valaki bírálhat egy pártot. Ez a sajtószabadság, ami a demokrácia egyik fontos intézményes garanciája. Tudom, hogy a Jobbik gyűlöli a sajtószabadságot, tehát a demokráciát is, de fájdalom, a többség nem osztja a Jobbik antidemokratikus véleményét, úgyhogy sajnos el kell viselnetek azt a borzalmas helyzetet, hogy sajtószabadság van. És örüljetek neki, mert ha megszűnne a sajtószabadság, akkor a kedvenc kurucinfótok még aznap eltűnne.
"Hülyeség, hogy az ismertsége 80-90%ra nőtt.. ezt te sem gondolod komolyan.. sok narancsfanatikus és mszp-s panelproli max a nevét tudta, meg azt, hogy köze van a gárdához"
Szerintem is. Ha megkérdeznéd az utca emberét jó ha 20% tudna pl a programjukból idézni valamit.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!