Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Melegházasság? Ti engedélyezné...

Melegházasság? Ti engedélyeznétek, vagy hogyan látjátok?

Figyelt kérdés
Én személy szerint nem. Mindenkinek joga van arra, hogy azzal legyen akivel akar, a homoszexuálisokkal is igy gondolkodom, viszont maradjanak Ők zártabb körökbe. Nem szeretném, hogy a gyerekeim úgy nőjenek fel, hogy azt lássák ahogy két férfi csókolózik az utcán vagy hasonló. Mert akkor Ők abban a generációban nőnének fel, hogy ez egy abszolút megszokott, normális dolog, holott ez egyáltalán nem az.
2018. okt. 19. 00:06
 71/95 anonim ***** válasza:
80%

Őszintén szólva rossz érzés volt olvasni a válaszok egy részét.


Nagyon. Ezek a válaszadók bizonyára el sem tudják képzelni, hogy milyen lehet az, ha az ő kapcsolatára, szerelmére mondják ezt.


De gondolom nem is akarják.

Hakapeszi válaszai világítottak rá arra, hogy igazából a homofób emberek nagy része csak eszmeiséget keres arra, hogy mivel helyezheti magát más emberek fölé.

Egy 40 éves, stresszes, frusztrált kamionsofőr sorai. Annyira érezhető. Ahogyan az is, hogy a családi élete pont ezért nem stabil.


Ha adhatok egy jó tanácsot, a kevés/sok, de mindenképpen meg nem szervezett szabadidődet ennek a rendbehozásával töltsd és ne azzal, hogy virtuálisan éreztesd másokkal, hogy ők betegek és hogy ők emberi/evolúciós/erkölcsi léptékben alattad állnak, mert nem így van.


Hidd el, ez nem leginkább az én érdekem, hanem a tiéd.


Kívánok több és jobb életet! :)

2018. okt. 21. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/95 anonim ***** válasza:
13%

"Egy 40 éves, stresszes, frusztrált kamionsofőr sorai. Annyira érezhető. Ahogyan az is, hogy a családi élete pont ezért nem stabil"


Nem. Itt te keresel magyarázatot. Olvasd végig a válaszokat! Én írtam érveket, bár a tévedés jogát fenntartva. Számold össze, mennyi személyeskedő megjegyzést kaptam, tőled is. Én nem bántottam senkit, van egy véleményem, bevallom, vitatható, megosztó.


És te frusztráltnak neveztél. Pedig csak elmondtam a véleményem. Amúgy 12 éve házas vagyok, van egy 5 éves kislányom, jól keresek, bár sokat vagyok távol a szeretteimtől.


Csak ennél a kérdésnél, hányszor kapom meg: "a proli kamionos". Miért? Jártam főiskolára, három nyelven beszélek, anyám nyugdíjas óvodapedagógus, feleségem is diplomás. Nem lehet más a véleményem? Kit bántottam?


Nem mint ha egyáltalán megkarcolna, csak a jelenségre hívom fel a figyelmet. Gondolkozz már. Te tartod magad modern, demokratikus gondolkodású embernek? Mégis hogy képzeled?

2018. okt. 22. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/95 anonim ***** válasza:
94%
#71. A népírtás már nem divat, másrészt ettől nem fog megszűnni a homoszexualitás. Több ezer éve is voltak már, a jövőben is lesznek.
2018. okt. 22. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/95 anonim ***** válasza:
78%

#HakapesziM:


"Én írtam érveket, bár a tévedés jogát fenntartva."


Nem nagyon. Amit írtál az a következőkből áll:


1) Undorodom a .uziktól

2) Betegek mert nem tudnak utódot nemzeni.


Namost, a helyzet az hogy tudnak, csak nem akarnak utódot nemzeni. A nem akarás pedig nem számít betegségnek.


Eleve azt sem értem miért írogatsz ide ilyen témában. Az hogy mi a betegség azt ugyanis nem mi, laikusok mondják meg hanem az orvostudomány. Az pedig a homoszexualitást már évtizedek óta nem tekinti betegsêgnek.


Ja és nem "brit tudósokról" van szó: gyakorlatilag a világ összes orvosszervezete így gondolja. Csekkolhatod ha akarod.


"Én nem bántottam senkit, van egy véleményem, bevallom, vitatható, megosztó."


Hát a véleményed nemcsak vitatgató és megosztó hanem bigott is. És erre alapozva akarsz te bizonyos emberektől megvonni bizonyos jogokat (pl. a teljesen szabad házasodás jogát).


"Csak ennél a kérdésnél, hányszor kapom meg: "a proli kamionos". Miért? Jártam főiskolára, három nyelven beszélek, anyám nyugdíjas óvodapedagógus, feleségem is diplomás."


Jó, és ez most hogy jön ide?


"Nem lehet más a véleményem?"


De lehet. Ki tiltott el tőle? Kifejthetted, nem?


Szerintem félreérted a szólásszabadságot. A szólásszabadság azt jelenti hogy AZ ÁLLAM - kevés kivételtől eltekintve - nem cenzúrázhat/büntethet azért amit mondasz.


Ez nem vonatkozik magánszemélyekre. Továbbá a szólásszabadság nem jelenti azt hogy következmények nélkül mondhat akárki akármit. Ha - a példa kedvéért - én kifejtem azt az álláspontomat hogy a nők ne mehessenek egyetemekre, akkor mindenki nyugodtan nevezhet szexistának. Amúgy jogosan.


Kifejtetted a véleményed, erre többen homofóbnak hívtak téged. Hol itt a probléma?



"Kit bántottam?"


Pl. azokat az embereket akiket te hatalmas általánosítással betegnek tekintettél mert mások a szexuális preferenciái.

2018. okt. 22. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/95 anonim ***** válasza:
8%

"1) Undorodom a .uziktól"


Nem írtam. Ennél a kérdésnél biztos nem. Máskor, más kérdésnél írhattam, hogy a heteroszexuálisok többsége undorodik a homoszexuálisoktól, és ez kb. igaz is.


"2) Betegek mert nem tudnak utódot nemzeni"



"Namost, a helyzet az hogy tudnak, csak nem akarnak utódot nemzeni. A nem akarás pedig nem számít betegségnek"


Ha tudnak, akkor nincs gond. Nem is kell örökbe fogadniuk gyereket, ugye?


"Eleve azt sem értem miért írogatsz ide ilyen témában"


Amiért te. Ugyanolyan fórum tag vagyok mint te.


"Az hogy mi a betegség azt ugyanis nem mi, laikusok mondják meg hanem az orvostudomány"


Attól még lehet az a véleményem, hogy betegek.


"Az pedig a homoszexualitást már évtizedek óta nem tekinti betegsêgnek"


Már aki.


"Hát a véleményed nemcsak vitatgató és megosztó hanem bigott is"


Ki mondja? Te?


"És erre alapozva akarsz te bizonyos emberektől megvonni bizonyos jogokat (pl. a teljesen szabad házasodás jogát)"


Nem akarom ezt a jogot megvonni, mert nincs is ilyen joguk.


D"e lehet. Ki tiltott el tőle? Kifejthetted, nem?"


Még jó hogy. De látod, mennyi személyeskedés éri azt, aki kifejti a véleményét.


"Szerintem félreérted a szólásszabadságot. A szólásszabadság azt jelenti hogy AZ ÁLLAM - kevés kivételtől eltekintve - nem cenzúrázhat/büntethet azért amit mondasz"


És? Még szerencse.


"Továbbá a szólásszabadság nem jelenti azt hogy következmények nélkül mondhat akárki akármit"


És milyen törvényt sért, ha kimondom: a homoszexuálisok betegek?


"Ha - a példa kedvéért - én kifejtem azt az álláspontomat hogy a nők ne mehessenek egyetemekre, akkor mindenki nyugodtan nevezhet szexistának. Amúgy jogosan"


És? Én hasonlót nem mondtam.


"Kifejtetted a véleményed, erre többen homofóbnak hívtak téged. Hol itt a probléma?"


Nem a homofóbbal van a probléma. Hanem a személyeskedés visszatetsző olyanoktól, akik elfogadónak és demokratának tartják magukat.


"Pl. azokat az embereket akiket te hatalmas általánosítással betegnek tekintettél mert mások a szexuális preferenciái"


Hát ha egyszer olyan defektussal rendelkeznek, mint ami, akkor minek nevezzük őket?

2018. okt. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/95 anonim ***** válasza:
86%

#73


Kit bantottal?


Egy kicsit gondolkozz el, ha ez komolyan nem jutott meg el addig, hogy az EQ-d beinduljon.


Elegge bantas az, hogy gorcsosen ragaszkodva betegnek, abnormalisnak nevezel valamit, ami semmit nem art neked.

Hogy ugy tekintesz masok szerelmere, mint egy betegsegre, amibol ki lehet gyogyulni.


Csak egy pillanatig kepzelj el egy olyan vilagot, ahol a 12 eves hazassagodat nem ismerik el, a szerelmedet abnormalisnak es betegsegnek tekintik.

Hogy a gyereked meg sem szulethet, mert nem vallalhatsz gyereket.

Hogy o nincs melletted, mikozben a 4 fal koze szorul a kapcsolatod es meg ugyis kaphatsz beszolasokat.


De mindjart jon az, hogy "ez nem igy van, ez a normalis es ti vagytok az a nem normalisak". Ez egy belso blokk. Ezt mondtam frusztracionak.

Hogy bele sem tudsz gondolni abba, hogy valaki masnak milyen, mert "EN NORMALIS VAGYOK, TE MEG NEM".

De miert kell nekdd ezt mondanod? Miert kell fennhangon hangoztatnod, hogy en meg sokszazezer ember csak Magyarorszagon beteg, nem normalis, kb alsobbrendu nalad?


Es ki mondta, hogy huuuuudenagy demokrata vagyok?

Siman lehetnek kommunista, Fidesz-szavazo, anarchista stb

Itt is annyira erezheto, hogy osszemosod azokat a fogalmakat es csoportokat, akiket lenezel. Es hogy miert nezed le oket? Miert van szukseged arra, higy masokat lenezz, betegnek vagy eppen hulyenek titulalj?

2018. okt. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/95 anonim ***** válasza:
11%

77.


Nem jó a hasonlatod. Engem lenézhetnek mert heteroszexuális vagyok. De aki lenéz, az is ellenkező neműek sarja. Te is az vagy, én is.


De a homoszexuálisnak "önerőből" soha nem lesz utódja.

2018. okt. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/95 anonim ***** válasza:
83%

Na latod, pont ez az a belso gat, amit emlitettem.


Egyebkent nyugi, a heteroszexualitasod miatt senki nem nez le.

Ez csak egyetlen kep volt, amit atgobdolva talan kivalt az erzelmi intelligenciadbol nemi hatast.


Dehat, nem. Bar sejtettem.


Csak abba gondolj bele, nem is kell kiirnod ide, tenyleg csak gobdolj bele... Mitol szebb az eleted, hogy lenezed szazezernyi honfitarsadat mert meleg?

Vagy hogy fennhangon betegnek titulalod oket?

2018. okt. 22. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/95 anonim ***** válasza:
84%
#80: Attól hogy imád gyűlölködni. Tipikus szélsőjobbos idióta, nem véletlenül imádja a Fideszt.
2018. okt. 22. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/95 anonim ***** válasza:
15%

"Mitol szebb az eleted, hogy lenezed szazezernyi honfitarsadat mert meleg?"


Szerintem egyikünk sem azért ír ide, mert akkor szebb vagy jobb lesz az élete. Nem nézem le őket. Hiszen nem tehetnek a betegségükről.

2018. okt. 22. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!