Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Kitöltöttétek már ezt a...

Kitöltöttétek már ezt a tesztet? (Politika Térkép)

Figyelt kérdés

Ha még nem ismered, töltsd ki a legjobb belátásod szerint, majd oszd meg velünk az eredményt. Kíváncsi vagyok, hogy aki jobbosnak vagy balosnak tartja magát, megfelelő eredményt kap-e. Érdemes a végén összehasonlítani a te pozíciódat konkrét pártokéval vagy bármilyen réteggel.

[link]


2010. jan. 5. 13:36
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
40%
Ez a teszt egy manipulatív baromság, egyébként eleve kampányeszköznek készült, amikor az USA-ban a 70-es években elkezdték népszerűsíteni. Mivel módszertanilag egy humbug az összes ilyen "politikai térkép"-teszt, ezért majdnem mindig marketingcélokat szolgálnak. Rendszerint az ilyen teszteket valamelyik párt szokta készíteni azzal a céllal, hogy a kitöltőket "rádöbbentse", hogy nekik tulajdonképpen az illető párt szavazói közt van a helyük.
2010. jan. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
33%

Azért ez a "gazdasági bal-, meg jobboldal" nem teljesen egyértelmű...


Én például ellenzem a multiknak adott adókedvezményeket, viszont teljes mértékben támogatom a hazai vállalkozásokat, és azok segítését állami szinten. A magántulajdont is szentnek tartom. Tehát, ha úgy tetszik, kapitalista felfogású vagyok, de csak hazai szinten. Persze nem tiltanám ki a külföldi tőkét, de nem adnék nekik ennyi kedvezményt a hazai vállalkozókkal szemben, sőt, éppen azt tartom helyesnek, ha a hazai vállalkozás kap engedményeket a külföldivel szemben.


A másik dolog pedig, hogy a stratégiai ágazatok privatizációját sem támogatom. (Energiaellátás, egészségügy, stb.)


Számomra a "jobboldal" szó legfőképpen nem gazdasági értelmezésű, hanem politikai irányvonal, amely nemzeti értékekben való gondolkodást jelent... Ezért a vízszintes irányú koordinátákra szerintem szerencsésebb lett volna gazdasági bal-jobb helyett más jelzőket használni. Pl: kapitalista-szociális gazdaságpolitika.


Én is érzem a tesztben a "népszuggerálást", hiszen a kérdésekben kissé túl sok a zsidózó-cigányozó jellegű kérdés, és minden kérdés rettenetesen sarkít. Én teljes mértékben a konzervatív családmodell híve vagyok, de ellenzem például a testi és lelki bántalmazást, és nem tartom abszolút tekintélynek az apát... Viszont kiver a víz a melegek örökbefogadási jogának a gondolatától is...


Összegezve: abszolút elképzelhetőnek tartom, hogy a kérdőív nagyon is tudatosan valamelyik párt megrendelésére készült...

2010. jan. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

"Azért ez a "gazdasági bal-, meg jobboldal" nem teljesen egyértelmű..."


A poltérkép egyik dimenziója sem "egyértelmű", sőt, mindkettő tökéletesen értelmetlen.


"Számomra a "jobboldal" szó legfőképpen nem gazdasági értelmezésű, hanem politikai irányvonal, amely nemzeti értékekben való gondolkodást jelent..."


Ebben konkrétan tévedsz, a nacionalizmus független az "oldaliságtól". Baloldali nacionalizmus is van (Ceaşescu) meg jobboldali is (Horthy).


"Összegezve: abszolút elképzelhetőnek tartom, hogy a kérdőív nagyon is tudatosan valamelyik párt megrendelésére készült..."


Ott van, hogy Progresszív Intézet. Ami az MSZP egyik háttérszervezete.

2010. jan. 8. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
0%

16:49:


Értem. Ezek után szeretném, ha definiálnád nekem a baloldal/jobboldal fogalmát!

2010. jan. 8. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

17:46


Erről írhatnék 20-30 oldalt, de nincs kedvem hozzá. Rövid (és ezért szükségképpen nem pontos) meghatározás, hogy a baloldal progresszív és egalitárius, a jobboldal pedig ennek az ellentéte (reakciós és antiegalitárius). De jobb definíció, ha a baloldalt és jobboldalt gyűjtőnévnek tekintjük, és a baloldalhoz odasoroljuk a szocialista, kommunista, szocdem, stb. stb. mozgalmakat, a jobboldalhoz pedig azokat az erőket, melyek ezekkel szembenálltak: konzervatívok, legitimisták, fasiszták stb. stb. A mai Magyarországon még egyszerűbb a baloldaliság és a jobboldaliság definíciója: baloldali az, aki hajlandó együttműködni az MSZP-vel, jobboldali, aki nem (természetesen az, hogy a magyar pártrendszer két oldalból áll, az csak jelenleg van így, egész pontosan 1994 óta, és a jövőben változhat, ha megjelenik egy harmadik oldal).

2010. jan. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!