Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Miért szeretné az szdsz hogy...

Miért szeretné az szdsz hogy istentelenek legyünk?

Figyelt kérdés
2009. okt. 29. 13:32
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
68%
mivel eltünt a kommentem, csak annyit szeretnék tudni, hogy hol kérte az szdsz hogy istentelenek legyünk?
2009. nov. 3. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
78%

"Azért mert egy horgászegyesület nem tart fenn iskolákat,óvodákat,nem segíti a szegényeket. "


Ezeket mind csinálják szekuláris társadalmi szervezetek is. A kettős mérce változatlanul fennáll. Ha a Vöröskereszt holnap kijelentené, hogy szilárd meggyőződésük, hogy a Világmindenség a Nagy Trüsszentő Orrlukából esett ki, akkor onnan már nekik is járna a második egy százalék?


Ez igazából mellékszál, csak azért jutott eszembe a téma a kérdésről, mert a liberális értékrend szekularista, ami egy hívő szemszögéből lehet, hogy "istentelen", de egy valódi demokráciának elengedhetetlen része.

2009. nov. 3. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
62%
Ezeket mind csinálják szekuláris társadalmi szervezetek is. teljesen igazad van. érdekes , hogy egy hivőt mennyire felháborit, ha valaki nem hisz. pedig hivő emberek a történelem során sok csúnya dolgot elkövettek, mégis csak arról van állandóan szó, hogy minden rossznak a hitetlenek az okai. bezzeg, ha kötelező lenne a hitoktatás vagy a vallásosság, milyen jó lenne minden. pedig erre sok ezer év történelme a cáfolat.
2009. nov. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
67%
23.30:igen járna.Szabad vallást alapítani,híveket toborozni.Ha felvállalod,hogy te egy orrlikból estél ki,akkor lehetsz te a főturha.Aztán gyüjtheted az adók egy százalékaát.egyébként nem tudom mit ugrabugrálsz,elvették a plusz egy %-ot,viszont öröm az ürömbe,hogy nem zár be ezért egy iskola,ovi sem.
2009. nov. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
80%
A vallást egyik pártnak se lenne szabad kampányként használni. A vallás magányügy se rábeszélni se lebeszélni nem tudd egy párt bármenyire erőltetik. Nem is szabad ezt erőltetni.
2009. nov. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
32%

nah, én vagyok az, aki azt írta ide, hogy szerintetek "Ciki" Isten...

akkor én elmondom nektek, hogy én nem azért hiszek Istenben, mert nekem kell valakiben hinnem.

Most jó, ti nem hiszitek, hogy létezik valaki "odafent", aki ad és elvesz stb... De Én nem a Bibliára és az egyházra alapozom a hitemet, mert azok emberek alkották... hanem azért, mert velem történtek csodák...

Engem régen kiközösítettek, vertek, utáltak... Akkor még én se hittem Istenben, és hát valahogy nem is érdekelt, hogy ki a fene ő meg... De egyik nap megmondtam magamnak: "Ha tényleg létezik Isten, akkor miért nem segít rajtam?" Aztán egyházi suliba kezdtem el járni, jó ott se voltam közkedvelt, de a miséken figyeltem a prédikációkra, és sokszor hallottam: "Segíts magadon, és Isten is megsegít!"

Akkoriban egy barátom se volt, így hát szépen elkezdtem a semmiből barátokat szerezni (tömegiszony, mély depresszió és egyéb nyalánkságokkal küszködtem akkoriban). És hát nem igazán ment, mert mindenki utált engem, de egyik nap megismertem egy lányt! Nagyon jól összebarátkoztunk, és ő mindenre megtanított, hogy hogyan szerezzek magamnak barátot, hogyan öltözködjek, hogyan csajozzak, hogyan tanuljak, stb... És most mi van? Az osztályban senki sem utál, rengeteg haverom, barátom van, van egy gyönyörű barátnőm (akit 3 lány közül választottam ki, és úgy látom nagyon jól döntöttem), rendszeresen járok bulizni, készülök a szalagavatóra és az érettségire... Aki meglát engem, még véletlenül se gondolná rólam, hogy egyszer engem minden nap vertek, és megvetettek... És ez csak az egyik csoda...

...A első igazi csoda, amivel kezdődött ez az egész, az egy verekedésből jött ki... épp egyik gyerek fojtogatott engem a folyosón, mert nem tetszett neki, amiért megvédtem magam... mindenki röhögött rajtam, de csak egy gyerek ment oda, és szedte le rólam azt a parasztot... Azóta is nagyon bírom azt a haveromat!

Szóval, nem vagyok egy szent, bulizok, csajozok (most épp nem, mert elfoglalt vagyok), élvezem az életemet, de mindezt Istennek köszönhetem... Engem nem térített meg senki se, nem így neveltek, én saját magam jöttem rá erre! És erre bárki írhat bármit, bármi mondhat bármit, én amíg élek, hiszek Istenben!

2009. nov. 10. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
24%
jah, és kössz, hogy lepontoztatok...
2009. nov. 10. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem a válaszok többségét a kérdező irta. Normális hogy minenkinek beszól? Amugy az én vallásos nézzeteimet senki sem tudgya befolyásolni. Talán másoknak se ártana gondolkozni hogy mit vessznek be és mit nem.
2009. nov. 12. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 A kérdező kommentje:

Ezek nem az én véleményeim, hanem a tiétek!

Úgy látszik azért vannak köztünk vallásosak is!

2009. nov. 13. 17:29
 40/43 anonim ***** válasza:
78%

Egy élmény volt végigolvasni ezt a topikot. :)


Mellesleg jegyzem meg, hogy a 90-es évek elején a Fidesz volt az, aki nagyon ellenezte a kereszténységet meg az egyházak támogatását. Akkoriban az SZDSZ egyfajta "testvérpártja" volt Viktoréknak. Utána később változtak az idők, és a KDNP lett a testvér (meg félúton a sokat szidott FKGP is egy ideig). Biztos rájöttek időközben, hogy sok még a vallásos ember, akik potenciális szavazók, és őket még hülyíteni is könnyebb (lásd a kérdésre adott válaszokat).

:)

2009. nov. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!