Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Miért szeretné az szdsz hogy...

Miért szeretné az szdsz hogy istentelenek legyünk?

Figyelt kérdés
2009. okt. 29. 13:32
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
38%
?
2009. okt. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
28%
ezt a marhaságot meg honnan veszed?
2009. okt. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
55%
mert zsidók,zsidók pedig csak a pénzben hisznek
2009. okt. 29. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
42%

????


mi éredeke lenne abban az szdsz nek hogy mi Istentelenek leszünk?

2009. okt. 29. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
56%

Hogy az SZDSZ miért akarja, arról fogalmam sincs. Akarja egyáltalán? Sőt, van még egyáltalán SZDSZ?


De hogy miért érdemes annak lenni, azt tudom. Sok oka van, de most csak párat emelnék ki:


- Azért, mert tiszta fejjel gondolkodni mindig jobb, mint előítéletek alapján cselekdeni.


- Mert nem fog az ember ostobaságokat hinni a világról, hanem folyamatosan ellenőrizheti, hogy helyes-e, amit épp tudni vél, és folyamatosan ismerhet meg újabb és újabb dolgokat.


- Mert a várható következmények mérlegelésével az ember jóval hatékonyabban ítélheti meg a tettei súlyát, mint dogmák alapján.


- Nem kell hamis bűntudatban élni - csak a TÉNYLEGES tetteidért vállalni a felelősséget.


- Nem kell utálnod másokat pusztán azért, mert a Biblia azt mondja.

2009. okt. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
61%

Az SZDSZ egy kozmopolita, neoliberális elveket valló párt, amelynek a világképe szemben áll az olyan hagyományos értékekkel, mint a vallás, a kereszténység, a hazaszeretet, a család, a nemzeti kultúra. Nekik a pénz, a haszon, a profit az ami számít. Ők a kereszténység által hirdetett hagyományos családi értékekkel szemben a drogliberalizációt, a homoszexualitás követendő példaként való beállítását, a melegházasságok engedélyezését hirdetik, mert szerintük ez a liberalizmus. A kereszténység a nemzeti kultúra megtartásának is az egyik fő pillére (lásd pl. határon túli magyar területek), az SZDSZ ezzel szemben egyfajta globalizált egyenkultúra elterjedését szeretné, ahol mindenki angolul beszél, s csak a fogyasztás meg az üzlet számít. Az SZDSZ szerint a nemzeti hagyományok, történelem, irodalom ismerete fölösleges, avíttas dolgok, amire semmi szükség, nem is kell ezt megtanítani a gyerekeknek, lásd az oktatás szétverése Magyar Bálinték alatt.

Aki viszont hívő ember, az többnyire szemben áll ezzel a szörnyűséges szadeszos világképpel. Ezért utálja az SZDSZ annyira az egyházat.

2009. okt. 29. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 A kérdező kommentje:

"Nem kell utálnod másokat pusztán azért, mert a Biblia azt mondja."

Úgy látom nem olvasol Bibliát, pedig neked nagy szükséged lenne rá, mert akkor nem mondanál ilyen badarságokat!

Én úgy látom hogy az Istenhit segít abban, hogy megkülönböztessem a jót a rossztól.

Segít abban, hogy eltájékozódjak a világban és objektíven mérlegelni tudjak.

Isten is elég objektív lesz velem és másokkal is, ha meghalunk!

2009. okt. 29. 14:33
 8/43 anonim ***** válasza:
50%

szerintem elég nagy probléma az hogy neked egy könyv szükséges ahhoz, hogy meg tudd különböztetni a jót a rossztól.

egyáltalán mi a rossz, mi a jó? ezek csak jelzők, amiket bármire rá lehet sütni, és a kellő tálalással bolondítani az embereket.

semmi bajom a vallásos emberekkel ezt tudni kell rólam, csak idegesít, hogy kollektívan elhiszik valamiről hogy EZ A JÓ, és aki máshogy gondolkozik az nagyon ROSSZ.

kissé beszűkült világképetek van.

2009. okt. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
48%

Gyűlölöm az SZDSZ-t, s mondhatjuk, hogy JOBBIK-os vagyok.

Azonban ateista, és büszke vagyok rá. Mert én nem játszom meg magam, nem játszom el a nagy istenhívőt..

2009. okt. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
61%

"Úgy látom nem olvasol Bibliát, pedig neked nagy szükséged lenne rá, mert akkor nem mondanál ilyen badarságokat!"


:)

Kösz, olvastam, túl sokat is - ezért is lettem ateista. És ahogy látom, te meg pont hogy nem olvasod, mert ha olvasnád, akkor tudnád, miről beszélek.

Vagy te is egy vagy ama hívők közül, aki amikor a Bibliáról beszél, kizárólag az Újszövetséget érti alatta?

Nem csodálom. Az Ószövetség tényleg egy horror, és megértem, hogy nektek is kényelmetlen. Sajnos azonban a kettő összetartozik, és ugyebár a hivatalos álláspont az, hogy mindkettő, az Ó- is Isten szava.

Jézus pedig maga is megmondta kereken, hogy nem eltörölni jött a törvényt, hanem betölteni - vagyis, ami Jézust illeti, az Ószövetség rendelkezései továbbra is érvényesek a keresztényekre is, még ha ők ezt szeretik is figyelmen kívül hagyni, és mindig csak az Újszövetségre hivatkozni.

Az Ó- pedig bőséggel sorolja, kiket kell utálni, nézz csak bele: más vallásúak, ateisták, homoszexuálisok, szüleikre rosszat szóló gyerekek, a feleségükkel a havi vérzésük idején közüsülő férfiak és persze a feleségük is, stb. ... Nem én találtam ki, mind ott van a könyvben, nézd csak meg, mert úgy látszik, rég nem néztél már bele.

Vagy most azt mondanád, hogy Jézus azt is mondta, hogy a szombat van az emberért, nem az ember a szombatért - vagyis a törvény az emberért, nem az ember a törvényért?

Ezzel csak az a baj, hogy így BÁRMELYIK törvényt elvetheted, ha nem tetszik. Innen meg már az egész csak egy komédia.


"Én úgy látom hogy az Istenhit segít abban, hogy megkülönböztessem a jót a rossztól."


Tehát magadtól nem vagy tisztában vele? Ez bizony elég súlyos hiányosság. Ha valaki nem érzi, vagy nem látja be puszta belegondolás útján, hogy egy tettének jó vagy rossz következménye lesz-e, annak nem vallás kell, hanem empátia- és intelligenciafejlesztés (intelligencia alatt itt a logikus gondolkodásra való képességet értem).

Mert ha van empátiád és intelligenciád is, akkor olyan NINCS, hogy ne lennél tökéletesen tisztában vele, hogy mi a jó és mi a rossz.


"Segít abban, hogy eltájékozódjak a világban és objektíven mérlegelni tudjak."


Objektíven? Hol az objektivitás abban, ha megveted a más vallásút vagy az ateistát pusztán azért, mert más vallású vagy ateista? Hol az objektivitás abban, hogy pl. a katolikus egyház a mai napig nem nézi jó szemmel a fogamzásgátlást, holott a Föld így is bőven túlnépesedett már? Hol az objektivitás abban, hogy amerikai vallási csoportok folyamatosan gáncsolják az őssejtkutatást?


"Isten is elég objektív lesz velem és másokkal is, ha meghalunk!"


Persze, mivel nem létezik... De ha létezne, akkor nem lenne az, legalábbis a kereszténység szerint. Elvégre a kereszténység vallja, hogy nem üdvözülhet az, aki nincs megkeresztelve (főleg, ha még más vallású, esetleg ateista is), hiába élt egyébként teljesen jó és tisztességes életet. Hol itt az objektivitás?

2009. okt. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!