Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Fideszesek! Büszkék lesztek a...

Ozmium42 kérdése:

Fideszesek! Büszkék lesztek a mai hazaárulásra?

Figyelt kérdés

Magyar az, aki magyarnak hazudja magát?


[link]



2013. jún. 10. 15:07
1 2 3 4
 11/36 A kérdező kommentje:

Pl. azért, mert a többség nem tud róla, a maradék meg kint van a gátat építeni. De ha hiányzik, hogy megint szétverjék Pestet, akkor annak az ideje is eljöhet még.


Egyébként az emberek sok minden miatt nem mennek az utcára, ami egyébként nem tetszik nekik. Ez nem azt jelenti, hogy összességében minden szuper. Félnek, hogy elveszítik az állásukat, megbüntetik, meghurcolják őket, esetleg meg is sebesülnek. Másrészt fásultak, és/vagy érdektelenek, mert Magyarországon nem mindenkit érint közvetlenül a termőföld ügye.


Utolsó válaszoló, szerinted a magyar nemzet 500 millió fős? Mert a Fidesz most konkrétan EU-s állampolgároknak kedvez, nem magyaroknak. De lehet vitatkozni róla, csak felkészülten, és érvekkel.

2013. jún. 10. 16:35
 12/36 A kérdező kommentje:
Ez a 9. válaszolónak szólt.
2013. jún. 10. 16:36
 13/36 anonim ***** válasza:
0%

A folyamatot kell megnézni (és így kimeríti a hazaárulás fogalmát).


Mert mit csináltak? Megígérték 2010-ben, hogy 1. nem engedik, hogy külföldiek termőföldhöz jussanak. 2. megerősítik a magyar kis és középbirtokosokat, kivételezett helyzetben lesznek a családi gazdálkodók.

Aztán a földosztásnál létrehoztak óriásbirtokokat a haveroknak (kérem szépen, aki ekézni szokta a feudalizmust, meg az egykori magyar arisztokratákat - akikben ellentétben mai "társaikkal" elég sok hazafias érzés és közösségi áldozatvállalás jutott - nézze meg most a birtokszerkezetet: egy-egy ember kezén - sokuk annyit sem konyít a mezőgazdasághoz mint én a történelemdiplomámmal - több ezer hektáros nagybirtok összpontosul. Ők majd hálásak lesznek ezért a kormánynak a választások idején).

Ezek után most hoznak egy olyan törvényt, amely lehetővé teszi, hogy a tőkével rendelkező külföldi bagóért felvásárolja a földet. Ma a drágább föld hektáronkénti átlagára is 500 000 ft körül van, Szabolcsban meg mondjuk 2-300 ezer. El lehet képzelni, hogy amikor idejön majd a francia "befektető" 1-2 millió euróval (ami tkp. eprópénz) , akkor mi lesz itt és pár éven belül hova kúszik majd a föld ára.


Én értem, hogy mit akarnak. A kisbirtok nem jó, mert nem halmoz fel akkora tőkét, amivel lehet korszerűsíteni az ágazatot, lehet bővíteni, vagy ipart telepíteni...stb.

Ez van Nyugaton is egyes országokban, mint pl. Németországban, ahol leszámítva a keleti részt, a nagybirtok a nyerő. Jól is működik. Működhet jól a kisbirtok is, csak ahhoz szövetkezni kell, ami meg a magyarnak nem jön be.

Ezért alapjában véve én nem vagyok ellene annak, hogy külföldieket vonjuk be. Csak hát tudjuk, hogy ez Magyarország, ahol tudunk a nyugatiaknál is nyugatiasabbak lenni ( pl. egy jogszabály szigorú meghozatalában) de ugyanakkor olyan kelet-európai a mi politikánk, hogy az ukránok is csettintenének néha.

A kettő együtt szerintem minimum a választók pofán köpése és esetleg kimeríti azt, hogy az átlag (nem pártközeli - mert azért a fideszeseken kívülieknek is csurrant-cseppent azért valami) magyar embereknek okoztak szándékosan kárt, ami hazaárulás.

Ezzel nem lehetett volna választást nyerni. Egyébként én meg azt mondom, hogy a magyar ember meg is érdemli amit kap.

2013. jún. 10. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
87%
Lehetővé kell tenni, hogy a haveroknak bagóért elosztott földet többszörös áron el is tudják adni. :D
2013. jún. 10. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 A kérdező kommentje:

10. Kérdem én! Mi lenne, ha szegény h*lye magyarokat, akik "annyit érnek, amennyiük van", nem leadóztatnák még a gatyáját is, és utána csodálkoznának, hogy nincs tőkéjük traktort meg vetőmagot venni, hanem teszem azt támogatnák? Lenne pár ötletem, hogy honnan lehetne milliárdokat elvonni erre a célra.


Azt is megválaszolhatnád, hogy miért is lesz a magyar vidéknek, és a magyar gazdáknak attól jobb, ha külföldiek vásárolják fel a termőföldet. Ettől lesz majd tőkéjük, amiből majd állva eláshatják magukat a nem létező földjeiken?

2013. jún. 10. 16:42
 16/36 anonim ***** válasza:
87%

"Igen, büszke vagyok a Fideszre, de ez csak egy tettük a sok jó közül."


Persze, azt megértem, hogy jónak tartod, ez a te személyes véleményed.

De nem pirul ilyenkor az arcod ( máshogy mondva: nem él le a pofádról a bőr?") , hogy 2 évvel ezelőtt ennek teljesen az ellenkezőjét mondták? Nem vagyok mentalista, de az az érzésem, hogy akkor itt, te Orbán Viktornak azt a mondatát, ami valahogy úgy hangzott hogy "amíg a fidesz hatalmon lesz, külföldi soha nem fog földet vásárolni Magyarországon" ugyanígy védted (volna).

Ezt nálam köpönyegforgatásnak hívják, ami egy szinten van kb. Gyurcsány Ferenc, Orbán Viktor (nem először), Horn Gyula, és Wittner Mária pálfordulásával. Csak Pál mondjuk úgy változtatta meg a véleményét, hogy azért később lefejezték. Vajon Viktor odahajtaná e a fejét a pallos alá?

2013. jún. 10. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 A kérdező kommentje:

"Eszedbe sem jutott volna ez a szó az ügy kapcsán, ha a kuruc.info nem ezzel a szalagcímmel áll elő."


Nem hát, mert engem is h*lyének kell nézni, mint mindenkit, és persze nincs is saját gondolatom. Ki is az a marha, akinek a haza árulásáról nem a hazaárulás jut az eszébe?!

2013. jún. 10. 17:20
 18/36 A kérdező kommentje:

Az utolsó mondatot elírtam, helyesen:


Ki is az a marha, akinek a haza árulásáról a hazaárulás jut az eszébe?!


Természetesen tömény szarkazmussal értve.

2013. jún. 10. 17:21
 19/36 anonim ***** válasza:
11%

Nekem az akkori kijelentésük nem tetszett és nem is értettem velük egyet, szerintem meg kell nyitni a kaput a külföldi emberek, tőkések előtt. Nincs ezzel semmi gond, most erre rájöttek és cselekedik "amit megkövetel a haza".


Tényleg ekkora problémátok és ráaggatjátok, hogy hazaárulás akkor vagy nem vagytok tisztában a szó jelentésével vagy titeket sem háborít fel annyira mint ti azt gondoljátok. A hazaárulás az egy nagyon súlyos vétek, amit a hozzátok hasonlóak nagyon előszeretettel használnak, de úgy látszik, hogy nem nagyon vagytok tisztába a tényleges jelentésével és tartalmi horderejével.


Ha egy normális ember aki tényleg patrióta meghallja ezt aszót azonnal utcára vonul, ellenkező esetben a fent leírtak egyike lép életbe. Vagy használja minden neki nem tetsző dologra ami a hazáját éri egy "negatív" személy részéről, vagy ráaggatja mindenre ami mostanában nagyon divatos egyes körökben. Ugyan ilyen az antimagyarozás és a többi töltelék szöveg.

Ha tényleg annyira patrióták egyesek amennyire vallják, és tényleg olyan sokan vannak akkor "talpra magyar hív a haza". Addig csak internetes "harcosok", bohócok vagytok.


Nézetek magatokba és valljátok be, hogy ezen kívül semmire sem vagytok képesek és a nagy hazafiasságotok ennyiben kimerül. Semmivel nem vagytok jobbak a másik oldalnál, semmivel nem tettetek többet pusztán más eszmét vallotok. Befolyásolhatóak vagytok és csodára vártok.


Én 2006-ban az utcára vonultam, 2010-ben a Fideszre szavaztam és továbbra is kiállok mellette, tisztelettel.

2013. jún. 10. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
72%
Jó, hát egyéb kérdésem nincs is. Elvtelen emberekre nem pazarlok sok időt. Az külön sokat nyom a latban, hogy 2006-ban utcára vonultál, remélem te is eldobtál pár utcakövet...
2013. jún. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!