Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » A FIDESZ szerint megállj kéne...

A FIDESZ szerint megállj kéne a nők karrierista életének, és szüljenek először 4 gyereket, mit gondoltok?

Figyelt kérdés

[link]


Ma mint a villám terjedt ez a cikk, ami fityiszes beszólásokból szemezget. A narancskatonák is eljutottak arra a konklúzióra, hogy szűkül a népesség korfájának az alja rohamosan, nagy baj várható.


Kifogásolják, hogy a nők nem szülnek eleget és elég hamar.


Mit lehet mondani, ezekkel a szavakkal már elkéstek, a fogyás megállíthatatlan, milliókkal leszünk évtizedek múlva kevesebben. Engem ez nem is zavarna, legalább több hely lesz a buszon, mindössze az adókból befolyt zsé fog drasztikusan eltűnni, nem lesz pénz.


No GYIKosok, ti zavarnátok a nőket, lányokat szülni most azonnal? XD


2012. szept. 11. 14:00
1 2 3 4 5 6
 41/59 anonim ***** válasza:
3%

"Nekünk van kertünk és rengeteg pénzben van. Saját tapasztalatból beszélek. Azt állította, hogy havi 80-ból vidáman elél és nem is kell semmire költenie. Na ez a vicc."


Hogy neked is van kerted és rengeteg pénzbe van az nem azt bizonyítja, hogy nekem nincs, hanem hogy valamit nagyon rosszul csinálsz.


Olyat pedig, hogy semmire sem kell költenem sehol sem állítottam. Mindössze annyit írtam, hogy megtermeled magadnak ami szükséges nem fogsz tudni elkölteni havi nyolcvan ezret.



"Asszongya: "Nem kötelező egyetlen percet sem lehúznod. A munkahelyeket nem azért találták ki, hogy bárkit kényszerítsenek az ott dolgozásra, hanem hogy aki nem képes önmagától megélni az is hozzájuthasson némi alamizsnához."

Gondolom a számítógépet, amin ezt a sok hülyeséget írogatod is saját magad állítottad össze, te gyártottad le otthon a kis műhelyedben a processzort hozzá :)"


Ezt egy Bizonyos Aranykilincs nevű BT egyik dolgozójától kaptam, valaha irodai számítógép volt míg ki nem selejtezték. Viszont nem értem mért tartozok én neked számadással. Mi vagy te adóellenőr?

2012. szept. 11. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/59 anonim ***** válasza:
5%

"Ha kiskertben magadnak termelsz és minden bekerülési költséget összeadsz akkor drágában jösz ki mint ha nagyáruházban akcióban megveszed a terméket."


Egyrészt ez nem igaz, másrészt még ha igaz lenne sem lenne értelme a hozzászólásnak.


A termények hasznos anyag tartalma az elmúlt években a vegyszerezésnek, műtrágyázásnak és vetésforgó elmaradásának köszönhetően jelentősen csökkent:


[link]


(ne a forrást kezdd el kritizálni, nézz utána, máshol is szereplő adatok)


Ez pedig egy másik problémát is megmagyaráz. Ha neked a kerted sokba kerül akkor valószínűleg próbálod az ipari módszereket használni, vegyszerezés, műtrágyázás, gépi művelés, stb...

Márpedig ha ezeket alkalmazod akkor ugyanolyan silány terményeid lesznek mint amit a boltokban kapsz, hiszen azok is ugyanilyen módszerekkel termelődnek. Ebben az esetben viszont felesleges kínlódnod vele, mert azt a szart fillérekért megkapod a teszkóban. A gond csak az ezzel, hogy egyes terményekből két - háromszor annyit kell megenned, hogy ugyanazt a mennyiségű tápanyagot a szervezetedbe bevidd, sőt van olyan termény, melyből a tízszeresét is, mert ásványi anyag és nyomelem tartalma már a kiskerti tizedére csökkent.


"Az állatoknál meg ha neked kell venni a takarmányt és nincs saját földed amin termelnél akkor megint csak rosszabbul jársz."


Nekem csak szemes takarmányt kell vennem, de még abból is sokat össze lehet böngészni a földeken. A széna pedig ingyen van a gátoldal kaszálásából. Ha hiszed, ha nem a vízügy még panaszkodik is, hogy mostmár nekik kell kaszálniuk, mert annyira kevés ember tart jószágot, hogy senki sem kaszálja. Húsz éve még ilyen gondjuk nem volt. És bárkinek szívesen adják ingyen oda kaszálásra, és nem hiszem, hogy ez csak helyi jellegzetesség lenne és az ország többi részén az emberek annyira ölik egymást a szénáért.


"De azért ez szándékosan lett kihagyva mert így lehet hatásvadász módon "munkakerülőzni". Nem ilyen egyszerű a helyzet."


Nem történt hatásvadász munkakerülőzés, ugyanis az a hozzászólás amelyre célzol ennek a hölgynek ment:


"Megetetheti a disznókat is, meg felkapálhatja a kertet, hamár a férje úgyis dolgozik."


Kmmm. Ez már túlontúl lenézés, nem gondolod? Ja és nem mindenki lakik falun/tanyán."


Ő lenézi azokat az embereket akik kapát fognak, vagy disznót etetek, azt is lenézőnek tartja, hogy róla ilyesmit feltételezek. Te az ilyen embert minek tartod?

Mert én egy lusta ingyenélő disznónak. Magyarázd ki ha akarod, de attól ő még nem fog változni.



Tovább folytatva a gondolatmenetet:


Ha egy kertet normálisan művelsz, nagyon minimális költséged van rajta, vetőmagköltséged nincs, mert azt évről évre a betakarított terményből nyered, műtrágya költséged nincs, csak némi munka ráfordítás, míg a jószág alól kihordod, de ezt sem igazán számolhatod oda, inkább az állattartás költségének, hiszen úgyis ki kell hordanod, nem állhat a disznó hasig a malajban.

Vegyszer költséged nincs, mert egy tápanyagban gazdagon ellátott növény igen nehezen betegszik meg a kártevők ellne pedig elég a csalánlé, ami teljesen ingyen van és az árokparton fél óra alatt is iszonyatos mennyiséget be tudsz gyűjteni. Vagy dohányos embereknél ajánlom a nikotin használatát. A csikkeket úgyis eldobná semmibe sem kerül, csak be kell áztatni meg kipermetezni.

2012. szept. 11. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/59 anonim ***** válasza:
68%

Még a gépi szántásról mondanék el annyit -talán sokan nem tudják- de az eketalp tömöríti a talajt, ha minden évben ugyanabban a mélységben szántasz a tömörítés folytán előbb utóbb vízzáró réteg képződik, mely jelentősen le tudja rontani a termésátlagod. Ez pedig azt jelenti, hogy a ráfordított költséged magasabb lesz megtermelt kilógrammonként. Ezt nagyüzemileg altalajlazítóval küszöbölik ki, ám a mai gazdák többsége ezt sem alkalmazza, hogy üzemanyagot takarítson meg. Persze ez aztán vissza is üt neki a terméshozamban.


Kiskertben célszerűbb a kézi ásást alkalmazni, nagyobb területen pedig az évenkénti változó mélységű szántást, amennyiben ez nem lehetséges, vagy már el van cseszve a talaj akkor az altalajlazítót. Öntözésről meg annyit, hogy ha van kutad, minimális költség a vizet a felszínre hozni és ehhez is rengeteg módon termelhetsz áramot, mielőtt ebbe is belekötnél leírom, hogy nem csak a roppant költséges szilícium napelemes megoldás létezik, de hadd ne részletezzem, hisz valóban nem erről lett a kérdés kiírva. :)

2012. szept. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/59 Sz1u ***** válasza:
77%
Nem értem ennek a Varga Istvánnak a kirohanását a gyerekszüléssel kapcsolatban, hisz Matolcsy haverja már tavaly megmondta, hogy nőtt a szaporodási kedv az egykulcsos adónak köszönhetően... :) :) :) Viccesek ezek a fideszes fiúk!
2012. szept. 11. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/59 anonim ***** válasza:
34%

"Az bezzeg eszükbe sem jutott hogy a magasabb életszínvonal sokkal hatékonyabban megállíthatná a népességcsökkenést.

"


A nyugat-európai demográfiai helyzet mond valamit, okoska?

2012. szept. 11. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/59 anonim ***** válasza:
4%

És hozzászólásaim igenis szorosan kötődnek a témához, hiszen épp arra próbálnak rávilágítani, hogy aki megélni, önmagát és egy háztartást fenntartani sem képes, az tényleg ne szüljön, mert semmi értelme. A diplomások jórésze pedig egyáltalán nem életképes, lehet, hogy irtó jól meg tud tervezni egy épületet, egy gépet, vagy rendkívül jól átlát közgazdasági ismereteket de ha életben kellene maradnia akkor nincs esélye. Egyikük sem készült fel arra, mi lenne ha megszűnne az árukészlet a teszkó polcain. Talán ezen most nevettek, de bizony ennek megvan a realitása, különösképp, ha a népességet még tovább növeljük erőszakkal.


Most nevetni fogtok, de majd elmúlik:

Egyszer a párom (38éves hölgy) megtanítottam a kertben aknát szedni bajonettel. Természetesen nem éles taposóaknát használtam, hanem egy modellt, egy gyakorló aknát, így is többször rá kellett szólnom, hogy óvatosabban. Ő meg végrehajtotta a feladatot majd néz rám és megkérdi:

-Ezt miért kell megtanulnom?


Csak annyit válaszoltam: Mert fogsz te még életed során bajonettel aknát szedni...


Na ennyi diplomások. Lehet itt keveselni a 80 ezret, de többet nem értek. Önerőtökből már nem is élnétek.

2012. szept. 11. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/59 Shai-Hulud ***** válasza:
79%

"A diplomások jórésze pedig egyáltalán nem életképes, lehet, hogy irtó jól meg tud tervezni egy épületet, egy gépet, vagy rendkívül jól átlát közgazdasági ismereteket de ha életben kellene maradnia akkor nincs esélye. Egyikük sem készült fel arra, mi lenne ha megszűnne az árukészlet a teszkó polcain."


Dehogynem. A közgazdász megszervezné az új piac felállítását, kidolgozná a termelés feltételeit és mikéntjét, a mérnökök megterveznék és kikísérleteznék az ehhez szükséges technikai feltételeket, eszközöket, az orvosok eltávolítanák a begyulladt vakbeledet, hogy továbbra is tudjál szántani és ne halj bele, a színészek pedig gondoskodnának a jó közérzetedről lábadozás közben...


Ha viszont ezek a hülye diplomások nem léteznének, akkor nem tudnád eladnia termelt árudat, mert el se jutnál vele a 20 kilométerrel arrébb lévő piacra, a fejedre szakadna a ház, amit tervezés nélkül összegányoltál, belehalnál az első tetanusz fertőzésbe, és halálra unnád magad a téli estéken, mikor túl sötét van a munkához...(ja és persze villany sincs hülye diplomások nélkül.)


Úgyhogy persze hülyézhetjük még itt egymást néhány oldalon keresztül, de azért állapodjunk meg abban, hogy egy működő társadalomnak egyaránt szüksége van diplomásokra is, és melósokra is. Hogy miből mennyire, és hogy melyik munka mennyit ér, azt egy piaci viszonyok között élő társadalomban PONTOSAN tükrözik a munkabérek. Mindenki annyi fizetést kap, amennyiért a munkaadójának ÉRDEMES foglalkoztatnia.


Pedro

2012. szept. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/59 anonim ***** válasza:
23%
A Fidesz szóvivője szerint a párt elhatárolódik Varga István kijelentésétől.
2012. szept. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/59 anonim ***** válasza:
59%
Ha elhatárolódna, akkor nem este 10-re rakták volna ennek a témának a megvitatását, amihez 120 ezer aláírást gyűjtöttek össze. Őszintén mibe került volna megszavazni ezt, ha már annyira család és nemezt pártiak?
2012. szept. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/59 anonim ***** válasza:

Most rajtam kéred számon, mikor miért határolódik el valaki ?


Amúgy kösz mindenkinek a lepontozást , csak gondoltam , beírom a fejleményeket, de úgy látszik az én hibám az egész ügy is..

2012. szept. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!