Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » A FIDESZ szerint megállj kéne...

A FIDESZ szerint megállj kéne a nők karrierista életének, és szüljenek először 4 gyereket, mit gondoltok?

Figyelt kérdés

[link]


Ma mint a villám terjedt ez a cikk, ami fityiszes beszólásokból szemezget. A narancskatonák is eljutottak arra a konklúzióra, hogy szűkül a népesség korfájának az alja rohamosan, nagy baj várható.


Kifogásolják, hogy a nők nem szülnek eleget és elég hamar.


Mit lehet mondani, ezekkel a szavakkal már elkéstek, a fogyás megállíthatatlan, milliókkal leszünk évtizedek múlva kevesebben. Engem ez nem is zavarna, legalább több hely lesz a buszon, mindössze az adókból befolyt zsé fog drasztikusan eltűnni, nem lesz pénz.


No GYIKosok, ti zavarnátok a nőket, lányokat szülni most azonnal? XD


2012. szept. 11. 14:00
1 2 3 4 5 6
 1/59 Shai-Hulud ***** válasza:
81%

Én nem zavarnám őket.

De szívesen közreműködnék a magyarság létszámának növelésében :-)

2012. szept. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/59 anonim ***** válasza:
75%
Engem lányként felháborít ez a kijelentés. Itt nem a kedvvel van a gond, amit már felmérések igazolnak, ugyanis itt az egyik legmagasabb kedv a gyermekvállalásra, de nincs miből. Az itt a legnagyobb gond. Melyik nő nem vállalna 2-3 gyereket, mellette otthon maradhatna, ha a férje megkeres annyit amiből vígan megélnek? Jelentem én szívesen lennék főállású anya, egyetlen feladatom a családomról és férjemről gondoskodni. Majd ha a bérek megközelítik azt a színvonalat, akkor a nők is szívesen vállalnak gyereket, de a létbizonytalanságban még az állatoknak sincs utódjuk.
2012. szept. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/59 Pietrosol ***** válasza:
75%

Szia!


Én a magam részéről benne vagyok!Megelőlegezem,a párom is!


Csak az a fránya matek...!

2012. szept. 11. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/59 anonim ***** válasza:
68%

A kezdeményezés jó lenne, de nincs olyan életszínvonal.

A háború előtt még dénagyapám asztalosmesterként el tudott tartani egy családot, és a felesége szült neki gyerekeket, de most ki tud családot fenntartani egy fizetésből?

2012. szept. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/59 A kérdező kommentje:

A karrierista életfelfogás nem csak MO betegsége, mindenhol ez van a fejlett világban, de a fejletleneknél is lassan kezd átalakulni a gyerekcsinálási szorgalom.


Szerintem itt nem csak a pénzről van szó. Az emberek nagy részének nincs kedve ehhez, inkább elvan a saját világában, utazgat, tapasztal, dolgozik... A gyerekesdit meg halogatják sokáig, és akkor is csak max 1 v 2 gyerek jöhet szóba.

2012. szept. 11. 14:44
 6/59 anonim ***** válasza:
93%

én szívesen vállalnék 3 gyereket

ha olyan fizetésem lenne hogy nem kell az asszonynak is dolgozni de ilyen nincs


2 fizetésből albérletbe krumlistészta a vasárnapi ebéd

na akkor mire vállaljunk gyereket?

2012. szept. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/59 anonim ***** válasza:
38%

Egyrészt, mindenkinek a maga joga eldönteni, akar-e gyereket vagy sem. Esetemben például miért lennék főállású anya, ha tehetséges orvos is lehetnék, amire amúgy is szükség van? De ugyanez vonatkozik egy tehetséges női mérnökre, jogászra vagy egyéb értelmiségire.


Másrészt előfordult a történelem során, hogy feleződött, harmadolódott a magyar népesség pl. tatárjárás, török hódítás alkalmával. És nem a 15 gyereket szülnivel oldották meg, hanem betelepítettek szlovákokat (későbbi tóthok), svábokat, egyéb nemzetiségieket, akik nagy része be is olvadt. Manapság is lehetne dolgozó (!), asszimilálódni képes külföldieket.


De jön egy másik probléma: minek adjunk munkát külföldieknek, ha már a magyarok körében is nagy a munkanélküliség?! Nehéz dolgok ezek, bonyolultak, és nem is nekünk kéne megoldani. Úgysincs beleszólásunk, a politikusok amúgy is azt csinálnak, amit akarnak. De én nem fogok a kedvükért 5 gyereket szülni, amikor nekem elég 1-2 is, és eddigi életemet végigtanultam, hogy orvos lehessek. Küldjük el a kicsit butácska nőket szülni, akiknek elég a bolti eladói vagy OKJ-s tanfolyami állás.

2012. szept. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/59 anonim ***** válasza:
86%
Az bezzeg eszükbe sem jutott hogy a magasabb életszínvonal sokkal hatékonyabban megállíthatná a népességcsökkenést.
2012. szept. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/59 anonim ***** válasza:
85%

"Mit lehet mondani, ezekkel a szavakkal már elkéstek, a fogyás megállíthatatlan, milliókkal leszünk évtizedek múlva kevesebben. Engem ez nem is zavarna, legalább több hely lesz a buszon, mindössze az adókból befolyt zsé fog drasztikusan eltűnni, nem lesz pénz. "


A pénz az csak egy dolog. Ugyanis ha ezt népesség növekedéssel akarnád pótolni akkor idő előtt nőnénk ki a földet. A népesség növelése a lehető legrosszabb megoldás, és ez épp egy olyan probléma amit később nem fogsz tudni orvosolni, mert mégsem mészárolhatsz legálisan embereket halomra. Márpedig ha nem lesz mit enniük akkor igen nagy a gáz...

2012. szept. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/59 anonim ***** válasza:
84%

Nő vagyok,25,diplomás,jó melóval.

Eszemben sincs szülni 30 éves korom előtt,pedig párom megvan,akivel le szándékszom élni az életem.

De mire szüljek?

Arra hogy még nulla megtakaritásunk van,albiban élünk és bármikor kirughatnak?

Arra hogy ha én elmegyek gyesre,akkor párom fizuja nem elég a normális megélhetésre?

Arra hogy nem vesznek vissza dolgozni szülési szabadság után?

2012. szept. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!