Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » A FIDESZ szerint megállj kéne...

A FIDESZ szerint megállj kéne a nők karrierista életének, és szüljenek először 4 gyereket, mit gondoltok?

Figyelt kérdés

[link]


Ma mint a villám terjedt ez a cikk, ami fityiszes beszólásokból szemezget. A narancskatonák is eljutottak arra a konklúzióra, hogy szűkül a népesség korfájának az alja rohamosan, nagy baj várható.


Kifogásolják, hogy a nők nem szülnek eleget és elég hamar.


Mit lehet mondani, ezekkel a szavakkal már elkéstek, a fogyás megállíthatatlan, milliókkal leszünk évtizedek múlva kevesebben. Engem ez nem is zavarna, legalább több hely lesz a buszon, mindössze az adókból befolyt zsé fog drasztikusan eltűnni, nem lesz pénz.


No GYIKosok, ti zavarnátok a nőket, lányokat szülni most azonnal? XD


2012. szept. 11. 14:00
1 2 3 4 5 6
 21/59 anonim ***** válasza:
90%

23 éves vagyok, fiatal lány, diplomás mérnök, de munkanélküli. Van párom, aki még tanul, szintén mérnöknek. Mindketten a szüleinknél élünk, mennénk, de nincs miből, meg hova.

Hova szüljek 3 gyereket? A szüleim nyakára, akik még vagy 20 évig dolgozni fognak?

Egy fizetésből nem lehet megélni, főleg, hogy gyerek is van.

Majd akkor szülök 1 azaz egy gyereket, ha majd lesz munkám és a páromnak is, lesz egy lakásunk, lesz miből félretenni. Én szeretném ugyanazt az életszínvonalat adni a leendő gyerekemnek, mint amit én kaptam: nyaralások, jó ruhák, sose kértem luxus dolgokat, de amit kértem mindig megkaptam. Ugyanezt szeretném én is megadni, de amíg nincs miből, addig nem fogok szülni, nem hogy 3-mat, egyet sem.


Azt utálom, hogy megint azok az emberek pattognak, akik több százezret visznek haza havonta, abból lehet 3-4 gyereket etetni, de 80 ezerből örül az ember, ha a számlákat ki tudja fizetni és nem hal éhen, nem ám gyereket neveljen.


A másik kijelentés meg egyenesen felháborít, amikor a családon belüli erőszaknál azt mondják, hogy addig ne akarjon védelmet a nő, míg nem szült eleget. Akkor verjem meg a párom, mert nem keres eleget, amiből eltarthatná a családot?


Előbb jól fizető munkahelyek kellenének, életszínvonal növelés, aztán jöhet a gyarapodás is.

2012. szept. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/59 Vadkan01 ***** válasza:
35%

megint egy jó ötlet, de kivitelezésre már nincs terve.

A rossz dolgok törvények lesznek a jó dolgok a tervezőasztalon maradnak.

2012. szept. 11. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/59 anonim ***** válasza:
4%

"Azt utálom, hogy megint azok az emberek pattognak, akik több százezret visznek haza havonta, abból lehet 3-4 gyereket etetni, de 80 ezerből örül az ember, ha a számlákat ki tudja fizetni és nem hal éhen, nem ám gyereket neveljen."


Azért valld be őszintén, hogy kerted meg jószágod neked sincs. Mert ha lenne még el sem tudnád költeni azt a 80ezer fizetésed, mert mire?

2012. szept. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/59 anonim ***** válasza:
63%

Nézzétek, én közmunkásként dolgozom 47 ezer forintért és nagyon jól kijövök belőle. Az mondjuk igaz, hogy a tüzelőt a cég adja. A villany és interneten kívül meg más számlát nem kell fizetnem, a vizem saját fúrott kutamból van.

Most aratás környékén minden nap össze tudok szedni egy zsák kukoricát vagy napraforgót a tyúkoknak. Gyógyszerekre nem kell költenem, hisz rengeteget vagyok a mezőn, így annyi gyógynövényt szedek össze amennyit nem szégyellek. Kiskertemben megterem minden, a harminc tyúkom tojik eleget és minden télen levágok két disznót.

Ezzel mindössze annyit akarok mondani, hogy nem a fizetésből kell megélni. Ha mindent boltban akarnék megvenni akkor kb kétszázat kellene havonta keresnem ahhoz, hogy csak a jelenlegi életszínvonalam meg tudjam tartani. Itt az emberek életfelfogásával van a baj. Mint az előttem szóló egyik hölgy írta, sokan azt szeretnék, hogy van egy diplomájuk, fizessenek nekik baromi sokat, de a kapát meg ne kelljen fogni. Aztán meg csodálkozik, hogy nem tud megélni.

2012. szept. 11. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/59 anonim ***** válasza:
80%

//"Azt utálom, hogy megint azok az emberek pattognak, akik több százezret visznek haza havonta, abból lehet 3-4 gyereket etetni, de 80 ezerből örül az ember, ha a számlákat ki tudja fizetni és nem hal éhen, nem ám gyereket neveljen."


Azért valld be őszintén, hogy kerted meg jószágod neked sincs. Mert ha lenne még el sem tudnád költeni azt a 80ezer fizetésed, mert mire? //


Városi gyerek vagyok na, bár nem áll tőlem távol a földművelés. Viszont nem azért tanultam 4 évig az egyetemen, hogy utána a földet túrjam és a pulyákat terelgessem. Hobbyból szívesen csinálnám, de többre vágyom ennél. Mellesleg 80 ezer elmenne másra, ha nem kajára valamiből az állatokat is etetni kell, és amilyen rossz mezőgazdasági évünk volt, most az sem olcsó. A rezsi meg ugyanúgy ott lenne, mert valamivel fűteni kell, meg áram is kell szóval annyival vagyok előbbre, hogy a kaját magamnak megtermelem.

De itt úgy érzem itt már eltértünk a tárgytól.

2012. szept. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/59 anonim ***** válasza:
0%
Miért kéne kapa, ha valaki nagyvárosban él? Nincs is kert, amit gondozni kéne...Kisebb a lakás, alacsonyabb a rezsiköltség, kevesebb a kiadás. Logika!!!
2012. szept. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/59 anonim ***** válasza:
76%
24 éves vagyok, mondhatni épp a családalapítási korban álló fiatalember. De hogyan lehet gyerekvállalásról beszélni, amikor azt sem tudom hol leszek és mit fogok csinálni 3 év múlva, nemhogy 20 év múlva. Mert egy gyerek nem csak abból áll, hogy bumm megszüljük. Azt tudni is kell tisztességben felnevelni, az pedig hosszú távú vállalkozás.
2012. szept. 11. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/59 anonim ***** válasza:
81%

Középkor.

Félelmetes, hogy egyesek simán megfosztanák a választási lehetőségeiktől a nőket.


Így is felemésztjük ezt a bolygót...

2012. szept. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/59 anonim ***** válasza:
24%
Júj, ha ezt a lenéző hozzáállást a feleségetek is megtudná, kidobna a házból!
2012. szept. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/59 anonim ***** válasza:
4%

"Azért valld be őszintén, hogy kerted meg jószágod neked sincs. Mert ha lenne még el sem tudnád költeni azt a 80ezer fizetésed, mert mire?"


Na itt ugrik a majom a vízbe és kiderül, hogy neked sincs kerted. Tényleg lehetetlen elkölteni azt a 80 ezret. Végül is idén egyszer sem kellett permetezni a krumplit, az alma-, körte-, meggy-, barackfát, nem kellett locsolni a paradicsomot és a paprikát, néha napján nem kellett trágyázni és szántani sem. A saját munka sem kerül pénzbe. Mi viszonylag szerencsésebbek vagyunk, mert nem homoktalajon lakunk. A város másik felén már az van, ott aztán lehet mindent termelni. Egyre többen inkább megveszik azt a pár szem paradicsomot vagy paprikát a zöldségesnél vagy a piacon. Miért is kell zöldséges egy olyan helyre, ahol mindenkinek van kertje?

2012. szept. 11. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!