Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Jó döntés volt a BKV buszok...

Jó döntés volt a BKV buszok legalább 40 éves arculatának "pánik szerű" megváltoztatása?

Figyelt kérdés

Tisztelt Moderátorok! Nem tévedés, hogy kérdésemet a "Pártok, kormányzás" kategóriába írtam!


Biztosan vannak más (fő)városok, ahol szebbek, esztétikusabbak a járművek, de nemcsak megszoktuk a "BKV-kéket", annyira egyéniek, hogy a nagy forgalomban, nagy távolságból is felismerhetők, összetéveszthetetlenek. Amióta türkisz, szürke és hófehér buszok is előfordulnak, ez már nem egyértelmű, s mivel már követni sem tudjuk, hogy az Ikarus-ok mellett milyen gyártmányú járműveket állítanak forgalomba, könnyen összetéveszthetők az egyéb funkciójú turistabuszokkal. A választott "égszínkék" is ilyen (lesz), túl azon, hogy az én ízlésem szerint gusztustalanul ronda, és úgy érzem, hogy mindez sokunk bosszantására történik (történt).



#Hankiss Ágnes #Vitézy Dávid; BKK #autóbusz fényezés;
2012. aug. 7. 19:18
 1/10 anonim ***** válasza:
58%

Hát, nézd meg Dávidka fejét, és eddigi szereplését. Egy 22-23 éves kis hülye bibsi gyerek, akit a faterja betolt egy nagyon magas pozícióba. Gondolom hitelen eszébe jutott, hogy kéne valamit felmutatni most már. Elég megnézned a gyerek fejét, látod rajta, hogy sok ész nem ragadt bele.


Én amúgy grafikus vagyok. Személy szerint a sötét kéket ocsmány színnek gondolom, ezzel szemben az égszín egy fokkal vidámabb, bár azt is megértem, hogy sokaknak ez nem tetszik. Az éles szín jobban kitűnik, akár távolról is. Másik, meg hogy jobban visszaveri a napfényt, talán nehezebben fog forrósodni nyáron.


Engem a színezés annyira nem idegesít. Lesz ami lesz. Inkább a járatok minősége javuljon.

2012. aug. 7. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
34%
Én azt mondom legyen ez a legnagyobb gondod... am szerintem a sima kék eltűnik nagy átlagban. Ez az égszínkék használt állapotba nem olyan rikító, de tetszetős fiatalos arculatot ad a városi tömegnek.
2012. aug. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
54%
A buszok jellege, színe, időbeli változatossága az ezzel foglalkozók fejében uralkodó állapotokat mutatja. Nem a gondolatok gazdagságát, hanem a káoszát. Ha vannak egyáltalán. Ugyanez az oka a menetrendek állapotának, a vonalak meghatározásának, egyáltalán a tömegközlekedés mai helyzetének.
2012. aug. 7. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
42%
Szép izraeli színek akárcsak a taxiknak lesz..
2012. aug. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
36%
A Kunság volános buszok már naagyon rég égszínkékek, és jól fel lehet ismerni őket.
2012. aug. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
60%

Annó a sárga buszok ellen nagy felháborodás volt. A kékek irányába is...

Szerintem lehidalna sok ember ha megtudná hogy mekkora ellenállás volt sok épületünk és műemlékünk irányába amit ma büszkén mutogatunk hogy milyen szép!! :)))


A buszok színe valóban lényegtelen! Amíg nem rózsaszín addig számomra lényegtelen kérdés!


Ha más országoknak jó ez a szín akkor nálunk is elmegy!


Az meg hogy mi észrevehető megint másodlagos!

A buszmegállóban állva ezt is azt is észreveszem!

ez nem valami távollátó bajnokság hogy életbevágó hogy 2 kilométerről is lássam! Ha átlátszó lenne és csak a megállóban válna láthatóvá akkor is várnék mert reggel menni kell dolgozni és kész! Pontos érkezés fontosabb!


Vihar a biliben...

2012. aug. 7. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
82%
Persze! Annyi felesleges pénze van az országnak, hogy bármikor belefér pár hektoliter égszínkék(?!) festék vásárlása. Az egy dolog, hogy szembántó ez a szín, nekem sem tetszik, de előbb-utóbb úgyis megszokjuk. (Ahhoz is gratulálok, hogy a most vásárolt, hörgő motorú használt buszokat beállították hegyi vonalakra, és nem bírnak felkapaszkodni az emelkedőkön.) De hogy milyen állapotban vannak a buszok, az szemmel láthatóan még mindig nem érdekli a BKV vezetését, sokkal fontosabb, hogy majd, egyszer, tíz éven belül az összes egyforma színű legyen, ugye? Ha megérném, hogy csak egyetlen egyszer, csak egy napig a saját járataikon utaznának, és személyesen megtapasztalnák az állapotokat... Köszönjük, ezt is.
2012. aug. 7. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
86%
dávidkáéknak otthon fényező műhelyük is van valahol a monopoliumban, vagy valamelyik büdös bennfentesnek ez is rajta van a cégprofilján na hát ennyi, mit szeretnél még? A világos kéken jobban látszik a kosz, és inkább egy fagylaltos kocsira illik a szín.
2012. aug. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
82%
Túl sok pénze van az Államnak, valamire el kell verni. Jó drága, szükségtelen nyálverés amikor a BKVnál egy csavarhúzóra nincsen pénz, hogy kicsit megerősítsék a 30 éves buszok leszakadó alkatrészeit.
2012. aug. 7. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%

Állítólag gyárilag szállították le így, nem kellett Dávidka fényező üzemét igénybe venni. Szerintem idő kérdése, és megszokjuk ezt a bugyikéket is, vaban nem ez a legfontosabb kérdés a témában.

Engem jobban zavar az, hogy a busz utastájékoztató kijelzői alig láthatóak. Szerintem mindet élénken világító LED-esre kellene lecserélni, gyártatni.

2012. aug. 30. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!