Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mennyi időbe telik, mire...

Mennyi időbe telik, mire bíróságra kerül az eset, vagy döntés születik az ügyben?

Figyelt kérdés

Röviden: Nemsokára megszületik az unokatesóm kisfia, az apja a terhesség elején letagadta, megtagadta, az apaságról lemondott sms-ben, aztán 2 hónap után mégis beállított. Most az a baja, hogy nem az ő nevén lesz, hanem az anya nevén. Az anya addig nem akarja, hogy láthassa, amíg az apa eltűnt, 7 hétig. Mi van, ha ez alatt az apa bíróságra fordul? Mennyi idő, míg születik bármilyen döntés, aminek nekem eleget kell tennem, különben megbüntetnek?

Nem házasok, rövid ideig voltak együtt, és nincs apasági nyilatkozat. Az apa feketén dolgozik, és az albérletben sem legálisan van (nincs sehol hivatalosan nyoma, hogy ő ott van).

Milyen időközönként kell biztosítani számára a láthatást: heti egy vagy két heti egy alkalom?



2012. máj. 18. 00:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Fél év szerintem.
2012. máj. 18. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Az apa 99%-ban esélytelen ebben a szituációban. Apasági nyilatkozat híján az anya mondhatta, hogy az apa ismeretlen, így kerülhet a nevére a kisbaba. Ha az apa eljárást is indít, akár a gyámügyön, akár a bíróságon, annak költségei őt terhelik, a kezdeti elkerülő viselkedése pedig rontja a megítélését. Az apasági vizsgálat ára pedig borsos. Később tetemes gyerektartást is fizet majd, de ha az anya kéri, asszonytartást is fog, amennyiben az - akár rövid ideig tartó- együttélést igazolni tudja tanúkkal. Bejelentett munkahely és rendszeres igazolható jövedelem nélkül pedig eleve esélytelen. 2-3 év pereskedés után, ha jó ügyvédje van (aki megint csak drága) ki tudja harcolni a láthatást, de azt is csak ellenőrzött keretek közt teheti majd. Ha ezeket tudná még fenyegetőzni is elfelejtene. Mindamellett a kicsinek apára IS szüksége van, de ez már tényleg magánvélemény.
2012. máj. 18. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Ui: a kapcsolattartásnak két fajtája van, az folyamatos kapcsolattartás, ennek időtartama a magyar jogi rendszerben általában kéthetente hétvégén van és van az időszakos kapcsolattartás, ami onnantól releváns, amikor a kisgyermek iskolás korúvá válik. Az időszakos kapcsolattartás körébe tartoznak az iskolai szünetek fele időtartamban, valamint a kettős ünnepek (pl. karácsony, húsvét, pünkösd), amikor szintén fele időtartamban illeti a kapcsolattartásra jogosult szülőt a láthatás. Remélem használható információk voltak! Sok sikert az anyukának!
2012. máj. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

2-es 3-as válaszoló, nagyon köszönjük az információkat, ez igazán hasznos volt, továbbítottam.

Sok sikert kívánunk Neked!

2012. máj. 18. 14:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!