Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit jelent a minősített eset?

Mit jelent a minősített eset?

Figyelt kérdés

Pl betörésnél a tettenérést jelenti jogi nyelven?

Olvastam valahol, és nem világos a fogalom.


2012. ápr. 26. 17:42
 1/7 anonim ***** válasza:
Van az alap eset,ami a neve,meghatározása.Gyilkosság,betörés,rablás.Van a minősitett esete ami "fokozatnak felel meg"előre kitervelt,kölönös kegyetlenséggel,több emberen elkövetett,stb.Ez mind súlyosbító!
2012. ápr. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%

minősített eset az extra eset

a magasabb büntetési tétellel fenyegetett

nagyobb súlyú tett

ami extrává, különössé teszi


nem sima rablás

hanem fegyveres rablás

vagy csoportos rablás

2012. ápr. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, azt hiszem, értem!
2012. ápr. 27. 18:26
 4/7 anonim ***** válasza:
A tettenérés nem minősített eset, van az egyszerűsített bíróság elé állítás, és ott lehet pl. tettenérés esetén a gyorsabb eljárási szabályokat alkalmazni.
2012. ápr. 29. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Minősített eset pl. a kiskorú ellen elkövetett családon belüli bántalmazás is. A gyereket az bántja, akinek éppen óvnia kellene -> kiszolgáltatott helyzetet haszál ki.
2014. nov. 21. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
66%
Na ez pont az alapeset.Akkor lenne minősített,ha rendszeresen,előre kitervelt,több emberen elkövetett,szexuális,Stb.Mert a te logikád szerint,egy rendőr lop az is minősített lenne mert az lop akinek védeni kéne,vagy ittas vezető lenne pont az akinek dolga a kiszűrés.
2014. nov. 21. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

#5 vagyok

Úgy tudom, hogy a kiskorú ellen (pontosabban 12 éven aluli) elkövetett bűncselekmény önmagában minősítettnek számít.

2015. ápr. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!