Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Igazságos dolog a vagyonadó?...

Igazságos dolog a vagyonadó? Lásd lent!

Figyelt kérdés
Azzal egyetértek, hogy a gazdagok többet adózzanak, de az is igaz, hogy amijük van, azt már egyszer leadózott pénzből vették. Mit gondoltok?
2009. jún. 26. 15:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem értek egyet a vagyonadó tervezettel! Sőt! Egyenesen felháborítónak tartom!

Fizessenek a gazdagok,persze, de ezzel megint a középréteget fingattják meg, akik már nem bírják sokáig.

Amugy pedig igaz, hogy ha pl építek egy házat, akkor a munkától kezdve a tégláig minden után adót fizetek. Akkor nem adóztam még eleget azért a rohadt házért? A pénzről ne is beszéljünk ami ugye megintcsak adózott pénz...

2009. jún. 26. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Szívemből beszéltél!
2009. jún. 26. 16:30
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Én azért nem tartom annak, mert alacsony a határérték, mert ha jól emlékszem akkor 30milla felett kell komolyan adózni, én ezt feltenném mondjuk 50-re. Mert sztem a középrétegnek vannak kb ennyi értékben házaik, jó van nekik, DE annyi már nincs h ilyen komoly adót ki tudjanak fizetni.Vagyis egy idő után a szegény réteghez fognak tartozni, és a gazdagok persze vigyorogva ki tudnák fizetni.
2009. jún. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
83%
Abszolút nem igazságos. 20 éven át 12 órákat güriztem naponta hogy legyen egy szép családiházunk (feleségemmel együtt). Annyi luxust megengettünk magunknak hogy egy medence is legyen. A ház nem nagy 120 nm. Most ha ezt is megakarják velem adóztatni akkor lehet az eladás mellett döntök. Én naív azt hittem hogy itt élem le az életem de ez egyre valószinűtlenebbnek tűnik.
2009. jún. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
78%

A háború előtt és még utána sokáig minden lakóház után kellett házadót fizetni.Az adó attól függött,hogy mekkora a ház,mikor épült,miből épült (vályog,vertfal,tégla),a város melyik részén van.A Rákosi rendszerben megemelték a házadót,ha bérlő volt a házban.

Én jogosnak tartom a vagyonadót,csak több szempontot vennék figyelembe.A ház értékét,örökölte vagy építette a házat ( lakást ).Azt hogy adózott jövedelemből építette-e,nehéz lenne megállapítani.Még egy jól menő vállalkozó sem adózik tisztességesen a jövedelme után.

Nem mindegy az,hogy hol van a ház . És azt is figyelembe kellene venni,hogy a tulajdonosnak milyenek a jelenlegi jövedelmi viszonyai.Ha valaki aktív korában épített egy házat,most viszont a nyugdíja nem magas,akkor a törlesztő részlet kifizetése komolyan megterhelheti a háztartását.

Feltéve,hogy nincs komoly bankbetétje.Ha viszont magas a hiteltartozása,azt is fizetnie kell,de a ház értékénél hogyan vegyék figyelembe?A hitelt és a kamatot ugyan az adózott jövedelméből fizeti,de a kamat a banké.

Nagyon nehéz lenne igazságot tenni.És ezellen legjobban a politikusok tiltakoznak,mert Ők ugye tisztességesen keresett adózott jövedelmükből vették a villájaikat,meg a hajó,repülőt ?Ezért nem fogják bevezetni.

2009. jún. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Repülők, yachtok, helikopterek, luxusautók?

Ezek létszükségletek?

A lakás/ház az nem?

2009. jún. 26. 16:42
 7/15 anonim ***** válasza:
87%
Ház és ház között nagy a különbség.Egy olyan ház,amely arra szolgál.hogy a család abban lakjon,létszükséglet ( lenne).De azt a házat,amelyikben 10-20 szoba, konditerem,akkora medence,mint másnak 5 szoba stb.meg még egyéb luxus van,nem tartom létszükségletnek.Az szerintem luxus.
2009. jún. 26. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen, ezért kellett az mszp-re szavazni.

Nem igazságos a vagyonadó, úgyanúgy, mint az 5.000.000Ft-os adósáv, abszurd, hogy egy manager ugyanabban az adósávban adózik, mint egy flexes operátor.

Ingatlanadó: egy gazdag simán kifizet az 50.000.000-ós háza után akár 2%-ot is, a proli meg 15.000.000-ós ház adóját se tudja fizetni!

2009. jún. 26. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
51%
én nem vagyok gazdag. de miért adózzanak többet a gazdagok?????????? miért???
2009. jún. 27. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 ceri ***** válasza:
81%

Ennek a tervezetnek semmi köze a vagyonhoz.

Az igazán vagyonosoknak papíron semmijük sincs. Én egy csóró faszi vagyok, Gyurcsány pedig hozzám képest szegény, mint a templom egere.

Az igazi vagyonok vállalkozásokban, (offshort)cégekben vannak, az meg más kategória.


Azért kell többet adózni, mert az országnak ez az érdeke ( mondják Bajnaiék) Akkor a gazdagok azért adózzanak többet, mert az ő nadrágszíjukon még van vagy 100 lyuk amennyivel beljebb lehet húzni, mi meg már így is fuldoklunk.

Arról nem is beszélve, hogy azon nagy vagyonok legnagyobb része nem becsületes úton keletkezett, még ha hellyel- közzel törvényesen is.

2009. jún. 27. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!