Mi a jobb? Diktatúra vagy demokrácia?
Tekintsünk el a történelmi/gyakorlati példáktól, és tegyük fel, hogy mindkét esetben egy ideális megvalósulásról beszélünk, azaz a betű szerinti demokráciáról és diktatúráról. Ne csak szavazunk, hanem indokoljunk is!
Szerintem a diktatúra jobb, mert az embereket egy irányba tereli, megvalósítja az egységet, és gátat szab a szélsőséges megnyilvánulásoknak (mindenki hagyja most otthon a politikát, embere válogatja, mit tekint szélsőségesnek), ugyanakkor nem nehezebb boldogulni benne, mint egy demokráciában. Viszont van egy erőteljes nevelő hatás, ami irányt is mutat. Egy diktatúra népe az a diktátor alattvalója, egy nép. Egy demokráciában ez nem annyira igaz.
"Tekintsünk el a történelmi/gyakorlati példáktól"
Nem lehet eltekinteni, mert az, hogy melyik a jobb, gyakorlati kérdés.
A gyakorlat pedig azt mutatja, hogy a legfejlettebb országok demokráciák, míg a legnyomorultabbak többnyire diktatúrák. Ha egy ország diktatúra, akkor nagy valószínűséggel sikertelen. Ezt mutatja a tapasztalat.
"Szerintem a diktatúra jobb, mert az embereket egy irányba tereli, megvalósítja az egységet"
És miért jó az egység? Miért kell az embereket "egy irányba terelni"? Ez neked esetleg tetszik, másnak nem. Amit mondasz, az nem érv, csak elmondod, hogy neked mi tetszik. Ízlésekről beszélsz.
Ez tényleg kérdés? Vajon miért nevezik magukat demokráciának a nyílt diktatúrák is?
Szerinted a diktatúra jobb. Rendben, de miért? Írod, hogy az embereket egy irányba tereli. Igen? Vagy csak azt a látszatot kelti, hogy egy irányba haladnak azzal, hogy mindenféle ellenzéki megnyilvánulást elfojt és ellenzéki alakokat elhallgattat, neadjisten likvidál?
Gátat szab a szélsőséges megnyilvánulásoknak. A diktatúra maga szerinted nem elég szélsőséges? Szerintem bőven az, hogy minden egyéb vélemény tiltólistán van, egyedül a vezetőség szajkózhat mindent. Ez szerintem a szélsőség netovábbja. És akkor azt meg sem említem, hogy te is leírod, embere válogatja, mi a szélsőség. Kvázi beismerted ezzel magadnak, hogy mi a rossz a diktatúrákban, csak magad sem veszed észre.
Azt írod, hogy nem nehezebb boldogulni egy diktatúrába. Ez így van, egészen addig, amíg a vezetőség véleményét osztod, amint ellenzéki gondolatok támadnak a fejedben a lehetőségeid a nullára redukálódnak, hogy valamilyen karriert felépíts magadnak, hogy az ambícióidat valóra válts. Hacsak nem erőszakolod meg magad, és homlokegyenest szembe mész a saját gondolataiddal. Ez tényleg jó szerinted?
A nevelő hatás. Igen, szóval szerinted az jó, hogy központilag egy szűk kör gyakorlatilag átneveli az embereket, hogy minden ellenzéki, minden egyéni gondolatot kiírtson, hogy falanszter módon élje le mindenki rövid életét a vezért éltetve. Az egyéni érvényesülésne semmi esélye, de visszautalok az előbbi mondatodra: nem nehezebb boldogulni...
Utolsó két mondatodból egy szót nem értek, legalábbis, hogy mit akarsz vele mondani.
"ugyanaz,csak a demokrácia nem vállalja nyíltan hogy diktatúra...tisztelet a kivételnek!"
Ez elég nagy ostobaság
Kérdezz meg néhány öreget,aki élt a Rákosi-korszakban.A diktatúrában csak azt teheted,amit a Vezér és a Párt előír és engedélyez. A médiában naponta olvashatod a Vezér szónoklatait,amivel egyet kell értened. Ha véletlen kifogásolni mersz valamit,akkor kirúgnak a munkahelyedről,vagy börtönbe zárnak. Nem alakíthatod a saját sorsodat,nem lehet önálló véleményed stb.
Nem véletlenül volt forradalom 56-ban.
A demokráciának is vannak hátrányai,de sokkal több az előnye.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!