Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Most őszintén: miért kellett...

Most őszintén: miért kellett úgy kiakadni Szijjártó nyaralása miatt?

Figyelt kérdés
Értem én, hogy uborkaszezon van, de a tegnapi kormányinfón is már a százezredik csontot rágták le a témáról. Pedig tényleg nagyon egyszerű, és elég értelmesen el lett magyarázva előszörre is, hogy magánprogramon vett részt a családjával. Innentől kezdve ehhez senki másnak semmi köze. Neki is lehet magánélete, ennyi. Ja, meg miért is mosták össze a Borkai-üggyel? Én nem láttam olyan képeket, ahol a külügyminiszter úr félmeztelenül k.félget össze-vissza.
2020. aug. 29. 19:02
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:
0%

#29:

Megértem és elfogadom az érvelésed. A rendelkezésre álló adatok alapján gyanúba keveredett Szíjjártó. Etikai vizsgálat indítható ellene, de azért az ártatlanság vélelme miatt hadd legyen leírva, ami esetleg a védelméül szólhat. Egy külügyminiszter számára szerintem nem lekötelező mértékű ez a hajóút. Akkor se, ha a fizetéséből elvileg nem engedheti meg magának. Az életviszonyokat nehéz és nem is érdemes jogi keretek között értelmezni. Egy külügyminiszter szokásos életvitele értelemszerűen más, mint egy egyéb kormánytisztviselőnek.

A másik az, hogy a korrupció vádjához azt is bizonyítani kellene, hogy Szijjártó ténylegesen és konkrét ügyekben előnyhöz juttatta a barátját, aki őt meghívta.

2020. szept. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:
100%

31: "ártatlanság vélelme" milyen ártatlanság? Vagy ajándékba fogadta el a hajókázást egy közpénzeket nyerő vállalkozótól - amit nem tehetett volna meg, vagy ő fizetett érte - amit meg a fizetéséből nem tehetett meg és ha mégis így volt, akkor illene elmondania, hogy miből volt rá pénze, de nem mond semmit.

Nem a lekötelezésről van szó. A legtöbb multinál semmit, nulla forint értékű ajándékot lehet elfogadni, hogy még a látszata se merüljön fel annak, hogy valaki valakit meg akar vesztegetni, na meg különben is néha nehéz valaminek az értékét pontosan megállapítani. A minisztériumoknál nem tudom hogy van, de ha el is lehet fogadni ajándékot, akkor biztosan nem nagy értékűt, tehát újra odajutunk, hogy megszegte az esküjét, a munkaszerződését és a választóknak tett igéretét (ez utóbbi a legkevesebb, azt már milliószor megszegte). Más országokban már akkor lemondanak ha csak felmerül a gyanúja, hogy valakit megvesztegettek vagy összefüggésbe hozható vesztegetéssel vagy bármilyen simlis üggyel.

2020. szept. 1. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!