Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egy állandóan (! ) ügyeletben...

Egy állandóan (! ) ügyeletben lévő érsebész meghal, és máris felborul Budapest ellátása?

Figyelt kérdés
Szerintetek ez normális? A SE is csak a krónikus betegeket tudja átvállalni, de a többit nem? És a Fidesz népszerűsége mégsem csökken?
2019. jún. 26. 12:32
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
84%

7-es! Ez k..va jó poén ugye vágod? :-D

Tudod mit mondtál, ezt:


Az országot NEM A KORMÁNY VEZETI! Az állami egészségügyben zajló dolgokról NEM AZ ÁLLAM DÖNT! :-D


Azért gondolkodjál már mielőtt ilyeneket leírsz, bár ha menne, nem írnád le, mert magadtól is rájönnél mekkora hülyeség. De legalább megnevettetsz minket.

2019. jún. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
79%

Első vagyok.


“orvosokat nem lehet csettintéssel teremteni akkor sem ha tízszer annyi pénzt tesznek hírtelen az egészségügybe és hogy ha most nincsen elég orvos annak nem most voltak okai hanem korábban, amikor nem tanultak elegen az orvosi egyetemen.”


Igazad van. Nem lehet orvostan hallgatókat és orvosokat teremteni pénzzel, habár megtartani lehetne, úgyhogy akkor már szinte tök mindegy, hogy mi történik az egészségügyben. Ha összeomlik, akkor így jártunk, ha nem lesz orvos ki megműtsön és meghalunk, akkor meg aztán már végképp tök mindegy.

Lehet, hogy nem készülnek elegen orvosnak, ezt sajnos nem tudom (ahogy valószínűleg te sem, csak hát ugye valamit mondani kell), de az biztos, hogy akik igen, azoknak a jelentős többsége egyből megy is külföldre. Mert tudod, már az egyetem alatt, a még nem végzetteket is előszeretettel hívják ki külföldi intézmények, mert egyébként az oktatás színvonala az orvosin nagyon gyakorlatias és jó. És hogy miért nem akarnak itt maradni a frissen végzett orvosok? A fizetés, a megbecsülés hiánya és a körülmények miatt (pl.:a fertőtlenítők korlátozott használata, folyamatos/állandó ügyelet, korszerűtlen, régi, szar eszközök, amik korlátozzák a betegellátást). Sajnos én hónapokat töltöttem kórházban az utóbbi másfél évben, tudom miről beszélek....


De ez a kommented is, csak az én szavaimat erősíti meg. Ha nem látod az összefüggéseket, legalább hülyeséget ne írj és ne terjeszd.

2019. jún. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
82%

"Kirobbanó erőben a magyar gazdaság, ugyanakkor veszélyben a fővárosi sürgősségi ellátás, legalább 150 milliárd kellene a helyzet megoldásához. Elég a nyári szabadságok mellé egy-két megbetegedő orvos, és bedőlhet az ellátás - vezette fel a Hit Rádió délutáni műsora azt a beszélgetést, amelyben Éger Istvánt, a MOK elnökét kérdezték: valóban ennyire tragikus a helyzet?


A MOK elnöke elmondta, ez nem csak a fővárosra és specifikusan a sürgősségi ellátásra vonatkozó megállapítás, ez ma a magyar egészségügy helyzete, amiben még betegnek sem kell lennie az orvosnak, elég, ha az elmaradt bérrendezés miatti csalódottságból felmondja az önkéntes túlmunkát. Márpedig, már hosszabb ideje az önkéntes túlmunka tartja életben az ellátórendszert."


Az a fránya "sorosbérencmigánsimogató" orvosi kamara bezzeg a fűrer aki megvéd a nem létező ellenségtől.......

2019. jún. 26. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!